УХВАЛА
13 січня 2020 року
м. Київ
Справа № 910/16658/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду :
Пількова К. М. - головуючого, Дроботової Т. Б., Краснова Є. В.,
розглянувши заяву про самовідвід судді Краснова Є. В.,
у справі Господарського суду міста Києва
за касаційною скаргою Дочірнього підприємства державної компанії "Укрспецекпорт" - державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "Спецтехноекспорт"
на рішення Господарського суду міста Києва від 16.04.2019
та постанову Північного апеляційного господарського суду від 28.11.2019 у справі
за позовом Дочірнього підприємства державної компанії "Укрспецекпорт" - державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "Спецтехноекспорт"
до Міністерства оборони України
про стягнення 3 109 360,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Дочірнього підприємства державної компанії "Укрспецекпорт" - державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "Спецтехноекспорт" (далі - ДПЗП "Спецтехноекспорт") на рішення Господарського суду міста Києва від 16.04.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 28.11.2019 у справі №910/16658/18.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 08.01.2020 для розгляду справи № 910/16658/18 визначено колегію суддів у складі: Пільков К. М. - головуючий, Дроботова Т. Б., Краснов Є. В.
13.01.2020 суддею Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Красновим Є. В. подано заяву про самовідвід у розгляді справи №910/16658/18 в порядку статті 35 ГПК України.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну таємницю" державна таємниця (далі також - секретна інформація) - вид таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнані у порядку, встановленому цим Законом, державною таємницею і підлягають охороні державою; допуск до державної таємниці - оформлення права громадянина на доступ до секретної інформації; доступ до державної таємниці - надання повноважною посадовою особою дозволу громадянину на ознайомлення з конкретною секретною інформацією та провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, або ознайомлення з конкретною секретною інформацією та провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, цією посадовою особою відповідно до її службових повноважень.
Згідно з частинами першою, дев`ятою статті 20 Закону України "Про державну таємницю" Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації мають право провадити діяльність, пов`язану з державною таємницею, після надання їм Службою безпеки України спеціального дозволу на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею. Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, яким надано зазначений у цій статті дозвіл, набувають права на доступ до конкретної секретної інформації згідно з рішенням державних органів, уповноважених державним експертом з питань таємниць приймати такі рішення. За погодженням з цими органами здійснюється передача секретної інформації або її матеріальних носіїв державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям, які мають дозвіл на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею.
Відповідно до пункту 1.8 Тимчасових засад використання автоматизованої системи документообігу та визначення складу суду у Верховному Суді, затверджених Постановою Пленуму Верховного Суду від 14.12.2017 N 8, для розгляду судової справи, матеріали якої містять відомості, що віднесені до державної таємниці відповідно до Закону України "Про державну таємницю", АСДС визначає суддю-доповідача та склад колегії суддів, які мають допуск до державної таємниці необхідної форми та доступ до державної таємниці.
Із змісту рішення Господарського суду міста Києва від 16.04.2019 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 28.11.2019 у справі №910/16658/18, убачається, що матеріали цієї справи становлять державну таємницю, у зв`язку з чим робота з матеріалами цієї справи вимагає спеціального допуску.
Відповідно до частин першої, дев`ятої, одинадцятої статті 39 ГПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.
З огляду на те, що суддя Краснов Є.В. не має допуску до державної таємниці необхідної форми та доступу до державної таємниці був порушений порядок визначення колегії суддів для розгляду справи № 910/16658/18, у зв`язку з чим заява судді Краснова Є.В. про самовідвід у розгляді цієї справи підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 35, 39, 234, 235 ГПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду,
УХВАЛИВ:
Заяву судді Краснова Є. В. від 13.01.2020 про самовідвід у справі №910/16658/18 задовольнити.
Ухвала набирає сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя К. М. Пільков
Судді Т. Б. Дроботова
Є. В. Краснов
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 14.01.2020 |
Номер документу | 86875997 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Пільков К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні