Ухвала
від 11.01.2020 по справі 924/525/19
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

"11" січня 2020 р. Справа № 924/525/19

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючий суддя Мельник О.В.

суддя Розізнана І.В.

суддя Філіпова Т.Л.

при секретарі судового засідання Панасюк О.М.

за апеляційною скаргою приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат" на рішення господарського суду Хмельницької області від 02.10.2019 р. у справі №924/525/19

за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу "Олійники"

до приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат"

про зобов`язання приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат" передати сільськогосподарському виробничому кооперативу "Олійники" 57,014 тонн цукру білого кристалічного

за участю:

представника позивача 1 - Сторожука Ю.В.

представника позивача 2 - Демчука В.В.

представника відповідача - Борисової Л.В.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 02.10.2019 р. у справі №924/525/19 позов сільськогосподарського виробничого кооперативу "Олійники" до приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат" задоволено у повному обсязі. Зобов`язано приватне акціонерне товариство "Шепетівський цукровий комбінат" передати сільськогосподарському виробничому кооперативу "Олійники" 57,014 тонн цукру білого кристалічного.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Північно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просив оскаржуване рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Автоматизованою системою документообігу суду визначено колегію суддів для розгляду справи №924/525/19 у складі: головуючий суддя Мельник О.В., суддя Бучинська Г.Б., суддя Філіпова Т.Л..

Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 31.10.2019 р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат" на рішення господарського суду Хмельницької області від 02.10.2019 р. у справі №924/525/19.

Колегією суддів в судовому засіданні 18.12.2019 р. за клопотанням представника відповідача адвоката Борисової Л.В. було відкладено розгляд справи №924/525/19 на 11.01.2020 р. о 11:00 год..

Розпорядженням в.о. керівника апарату від 10.01.2020 р., у зв`язку з перебуванням у відпустці судді-члена колегії Бучинської Г.Б., призначено заміну судді-члена колегії у справі №924/525/19.

Згідно з витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.01.2020 р. визначено для розгляду справи №924/525/19 колегію суддів у складі: головуючий суддя Мельник О.В., суддя Розізнана І.В., суддя Філіпова Т.Л..

Враховуючи викладене, ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 10.01.2020 р. колегією суддів було прийнято апеляційну скаргу приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат" на рішення господарського суду Хмельницької області від 02.10.2019 р. у справі №924/525/19 до свого провадження.

В судовому засіданні 11.01.2020 р. колегією суддів було встановлено, що на підтвердження своїх позовних вимог позивач посилається на акт по переробці цукрового буряка урожаю 2018 року за період з 01.10.2018 р. по 31.10.2018 р. від 31.10.2018р. (а.с. 96). Акт містить оригінал підпису голови правління СГВК "Олійники" Демчука В.В. та скріплений мокрою печаткою СГВК "Олійники", у свою чергу сам акт є копією на якій відповідно присутня копія підпису директора ПрАТ "Шепетівського цукрового комбінату" Смілянця В.П., що скріплена печаткою ПрАТ "Шепетівського цукрового комбінату".

У вищевказаному акті вказано, що СГВК "Олійники" було передано ПрАТ "Шепетівський цукровий комбінат" на переробку 745,094 тонн цукрового буряку в заліковій вазі. Вихід продукції складає: 99,014 тонн цукру білого кристалічного, 23,585 тонн меляси бурякової та 144,758 тонн жому свіжого бурякового. Згідно даного акту сторони підтверджують, що вироблена продукція є власністю СГВК "Олійники".

В судовому засіданні 11.01.2020 р. представник позивача Демчук В.В. пояснив, що вищевказаний акт був отриманий позивачем на електронну пошту від ПрАТ "Шепетівський цукровий комбінат". На підтвердження цього в матеріалах справи міститься роздруківка з електронної пошти (а.с. 95), в якій зазначено, що від ОСОБА_1 надійшов лист під назвою "Акт_ШЦК_Олійники", до якого прикріплений 1 файл під назвою "img884.pdf".

У свою чергу представник відповідача заперечує факт існування такого документу та на запитання суду чи працює ОСОБА_1 на ПрАТ "Шепетівський цукровий комбінат", Борисова Л.В. повідомила, що останній працював на посаді заступника директора по фінансам ПрАТ "Шепетівський цукровий комбінат".

Відповідно до ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

У відповідності до ч.2 ст. 74 ГПК України у разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Згідно ч. 5 ст. 96 ГПК України якщо подано копію (паперову копію) електронного доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

За результатами судового засідання 11.01.2020 р. колегія суддів, зважаючи на суперечливість доказів поданих позивачем та заперечення їх існування відповідачем, з метою надання їм оцінки у відповідності до 86 ГПК України, прийшла до висновку про необхідність зобов`язати сторін у справі надати докази, в тому числі і електронні, на підтвердження надіслання/отримання сторонами на електронну пошту акту по переробці цукрового буряка урожаю 2018 року за період з 01.10-31.10.2018 від 31.10.2018 р..

Відповідно до ч. 1 ст. 96 ГПК України електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних й інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).

Згідно ч.1 ст. 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа.

Частиною 1 ст. 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" визначено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Керуючись вимогами ч.3, 4 ст. 96 ГПК України учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених в порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом. Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу.

Враховуючи наведене, колегія суддів зауважує, що подані електронні докази повинні відповідати вимогам ст. 96 ГПК України та Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Відповідно до ч.2, 3 ст.120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Згідно із ч.2 ст.216 ГПК України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.

Враховуючи необхідність надання сторонами суду відповідних доказів, на підтвердження надіслання/отримання сторонами на електронну пошту акту по переробці цукрового буряка урожаю 2018 року за період з 01.10-31.10.2018 від 31.10.2018 р., колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне повідомити їх про розгляд справи в порядку ч.2 ст.120, ч.2 ст.121 ГПК України, шляхом постановлення та направлення відповідної ухвали.

Керуючись ст.ст. 216, 234, 235, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північно-західний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Оголосити перерву в судовому в судовому засіданні по справі №924/525/19 та повідомити учасників справи про те, що розгляд апеляційної скарги у справі №924/525/19 відбудеться "23" січня 2020 р. о 12:00 год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33001, м. Рівне, вул. Яворницького, 59 у залі судових засідань №5.

2. Зобов`язати сторін у справі надати суду докази надіслання/отримання ними на електронну пошту акту по переробці цукрового буряка урожаю 2018 року за період з 01.10-31.10.2018 р. від 31.10.2018 р., в тому числі електронні, на дисках чи інших цифрових носіях для долучення до матеріалів справи з урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України та Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

3. Роз`яснити учасникам справи, що неявка їх представників в судове засідання не є перешкодою для розгляду апеляційної скарги по суті за наявними у справі матеріалами.

4. Копію ухвали направити учасникам справи.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Мельник О.В.

Суддя Розізнана І.В.

Суддя Філіпова Т.Л.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення11.01.2020
Оприлюднено14.01.2020
Номер документу86878520
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/525/19

Ухвала від 07.07.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Ухвала від 14.05.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Ухвала від 10.03.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Постанова від 23.01.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 11.01.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 10.01.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 18.12.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 02.12.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 31.10.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Рішення від 02.10.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Грамчук І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні