Провадження № 1-кп/359/263/2019
Справа № 359/1105/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.01.2020 м.Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у судовому засіданні в м.Бориспіль з повною фіксацією технічними засобами кримінальне провадження №12019110110100000113 від 15.01.2019 по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Іспас Вижницького району Чернівецької області, українця, з середньою освітою, не працюючому, не одруженому, раніше судимому, зареєстрованом по АДРЕСА_1 , проживаючому в АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочинук), передбаченого ч.2 ст.186 КК України,
в с т а н о в и в :
В судовому засідання прокурор повідомив, що ст. рок запобіжного заходу у обвинуваченого закінчується, а тому просив його продовжити у зв`язку з тим, що ризики, які стали підставою для його обрання не змінилися та продовжують існувати.
Захисник та обвинувачений не заперечували проти продовження даного запобіжного заходу.
Суд заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 цього ж Кодексу тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується, якщо жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам переховування від суду та (або) перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
Як роз`яснив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в інформаційному листі №511-550/0/4-13 від 04.042013 «Про деякі питання порядку застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування та судового провадження відповідно до Кримінального процесуального кодексу України», при вирішенні питання доцільності продовження тримання обвинувачених під вартою судам належить враховувати тяжкість покарання, що загрожує їм, та наявність або відсутність у них постійного місця проживання тощо.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, злочин який відносяться до тяжких, а тому з метою ухилення від можливого покарання у разі визнання його винним у інкримінованому йому злочині, ухилятиметься від суду, про що свідчить його поведінка на даний час. Невиконання покладених на нього обов`язків та відповідно неявка до суду.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні корисного злочину, раніше засуджений за вчинення корисних злочинів, а тому перебуваючи на волі, без ізоляції від суспільства, свідчить про те, що він може вчинити інші корисні кримінальні правопорушення.
Судом враховано негативну поведінку обвинуваченого та порушення ним покладених на нього обов`язків, а саме, неявка до суду за викликом та залишення місце проживання, про що не повідомив суд, чим порушив усі зобов`язання покладні на нього ухвалою слідчого судді від 17.01.2019.
Разом з цим, ухвалою головуючого судді від 20.08.2019 кримінальне провадження було зупинено, обвинуваченого ОСОБА_4 оголошено в розшук з метою приводу до суду.
Обвинувачений ОСОБА_4 був затриманий працівниками Бориспільського ВП ГУНП в Київській області та 19.09.2019 доставлений в суд.
Відповідно до вимог ст. 178 КПК України при вирішенні питання про зміну запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальному правопорушенні; вік та стан здоров`я підозрюваного; міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, у тому числі, наявність у нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного постійного місця роботи; репутацію підозрюваного, його майновий стан; наявність судимостей у підозрюваного.
Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини вагомою підставою для вирішення питання про необхідність попереднього ув`язнення особи є ризик перешкоджання встановленню істини у справі та переховування цієї особи від правосуддя, яка може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю даних про матеріальний, соціальний стан особи, її зв`язками з державою, у якій його переслідують та міжнародними контактами.
Жоден із більш м`яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, не зможе запобігти зазначеним ризикам.
Таким чином, змінивши запобіжний захід обвинуваченому із застави на тримання під вартою викладених вище обставин справи та із урахуванням його тривалості на даний час не виходить за межі розумного строку, відповідає особі обвинуваченого, характеру та тяжкості діянь, якійому інкримінуються, не надає можливості перешкоджання інтересам правосуддя, зокрема, і ухиленню обвинуваченого від суду, ризики щодо цього є дійсними та триваючими.
Долю розміру застави буде вирішено під час винесення остаточного рішення по даній справі.
Тому суд дійшов до переконання, що обвинуваченому ОСОБА_4 належить продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення суми застави, утримуючи його у Державній установі «Київський СІЗО» Міністерства юстиції України.
На підставі викладеного і керуючись ст. 331, ч.2 ст.376 КПК України, суд,
у х в а л и в:
Продовжити запобіжний захід тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Іспас Вижницького району Чернівецької області, українцю, з середньою освітою, не працюючому, не одруженому, раніше судимому, зареєстрованому по АДРЕСА_1 , проживаючому в АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.186 КК України, без визначення суми застави, утримуючи його у Державній установі «Київський СІЗО» Міністерства юстиції України.
Строк дії ухвали 60 днів, до 24 год. 06.03.2020 включно.
Вручити копію цієї ухвали обвинуваченому негайно після її оголошення.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Повний текст ухвали буде оголошено о 08.35 год. 10.01.2020.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів до Київського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 86889477 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Кабанячий Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні