Ухвала
від 14.01.2020 по справі 369/8067/19
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 369/8067/19 Номер провадження 22-ц/814/238/20Головуючий у 1-й інстанції Іващенко Ю. А. Доповідач ап. інст. Кривчун Т. О.

У Х В А Л А

14 січня 2020 року м. Полтава

Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Полтавського апеляційного суду Кривчун Т.О., перевіривши на відповідність нормам цивільного процесуального законодавства апеляційної скарги ОСОБА_1 та його представника - адвоката Черняєва Олександра Сергійовича

на ухвалу Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 11жовтня 2019року

по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,-

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 11жовтня 2019року в задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову, відмовлено.

Вказану ухвалу в апеляційному порядку оскаржив позивач та його представник, шляхом подачі 29.11.2019 року апеляційної скарги, після закінчення строків апеляційного оскарження разом з клопотанням про поновлення такого.

Згідно ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

За змістом ч. 2 ст. 354 ЦПК України,учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Як вбачається з клопотання про поновлення строку, апелянти вказують, що при постановленні оскаржуваної ухвали вони присутні не були та про її існування дізнались лише 18.11.2019 року з ЄДРСР.

Проте апелянтами не надано жодних належних та допустимих доказів на підтвердження наведеного у клопотанні обгрунтування поважності причин пропуску.

Відповідно до ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку та сплати судового збору.

Окрім того, відповідно до п.4,7 ч.2 ст.356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені: рішення або ухвала, що оскаржуються; клопотання особи, яка подала скаргу.

При цьому, прохальна частина апеляційної скарги є незрозумілою, що унеможливлює її об`єктивний розгляд, зокрема в ній не чітко визначено, яка саме ухвала є предметом оскарження, які дії прохає апелянт вчинити суд щодо поданої ним заяви про забезпечення позову (задовольнити чи ні, в якій частині, тощо).

Відтак, апелянту необхідно привести у відповідність вимогам ст. 356 ЦПК України апеляційну скаргу, шляхом подачі уточненої скарги, де чітко та зрозуміло сформулювати прохальну її частину.

Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, у відповідності до положення статті 185 цього Кодексу залишається без руху.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції позбавлений можливості вирішити питання про відкриття апеляційного провадження по вказаній справі, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянтам десятиденний строк для усунення недоліків щодо надання клопотання (із зазначенням обґрунтованих підстав) про поновлення строку на апеляційне оскарження та в частині уточнення апеляційної скарги, роз`яснивши, що у разі не усунення зазначених недоліків впродовж вказаного строку в частині уточнення апеляційної скарги - апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута апелянту, а в частині звернення до апеляційного суду із вмотивованоюзаявою (із зазначенням обґрунтованих підстав) про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення - у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 та його представника - адвоката Черняєва Олександра Сергійовича на ухвалу Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 11жовтня 2019року, - залишити без руху та надати строк для усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали.

У випадку не усунення у десятиденний строк вказаних недоліківв частині уточнення апеляційної скарги апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

У випадку не усунення у десятиденний строк вказаних недоліківв частині звернення до апеляційного суду із вмотивованоюзаявою (із зазначенням обґрунтованих підстав) про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя: Т.О. Кривчун

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення14.01.2020
Оприлюднено16.01.2020
Номер документу86928170
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/8067/19

Рішення від 18.09.2020

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Іващенко Ю. А.

Рішення від 18.09.2020

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Іващенко Ю. А.

Ухвала від 20.02.2020

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кривчун Т. О.

Ухвала від 14.01.2020

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Кривчун Т. О.

Ухвала від 11.10.2019

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Іващенко Ю. А.

Ухвала від 11.10.2019

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Іващенко Ю. А.

Ухвала від 19.07.2019

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дубас Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні