КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа 367/5644/19 Головуючий у І-й інстанції - Саранюк Л.П.
апеляційне провадження № 22-ц/824/3343/2020 Доповідач Заришняк Г.М
У Х В А Л А
15 січня 2020 року Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільнихсправ Заришняк Г.М., перевіривши виконання вимог ст.ст. 356-357,359 ЦПК України за апеляційною скаргою Якимчука Олександра Петровича, діючого в інтересах Головного управління Державної податкової служби у Київській області, на заочне рішення Ірпінського міського суду Київської області від 16 жовтня 2019 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про вчинення дій, -
в с т а н о в и в :
Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 16 жовтня 2019 року позов задоволено у повному обсязі.
Не погодившись з таким рішенням суду, 20 грудня 2019 року Якимчук О.П., діючий в інтересах Головного управління ДПС у Київській області, подав апеляційну скаргу, в якій ставив питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Окрім того, представник зазначав, що Управління не було залучено до участі у розгляді справи, однак вказаним рішенням суду були порушені права та обов`язки Управління, як контролюючого органу, щодо необхідності направлення відомостей про наявність та/або відсутність заборгованості ТОВ Алагар зі сплати податків і зборів за формою №27-ОПП та N5-ЄСВ.
Згідно ч.1 ст. 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішеннясуду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З матеріалів справи слідує, що Головне управління ДПС у Київській області не було учасником справи, про оскаржуване рішення Управління дізналося лише 29 листопада 2019 року через інформаційно-телекомунікаційні засоби, апеляційна скарга подана 20 грудня 2019 року.
З огляду на викладене, вважаю, що клопотання про поновлення строку підлягає задоволенню, оскільки строк на апеляційне оскарження пропущено з поважної причини.
Проте, подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки апелянтом не були наданні докази сплати судового збору.
Підстави, розмір та порядок сплати судового збору визначені Законом України Про судовий збір .
Відповідно до п. 9 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір, що становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Позивачем при подачі позовної заяви був сплачений судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп.
За таких обставин, скаржнику необхідно сплатити 1152 грн. 60 коп.(768,40 грн.*150%=1152 грн. 62 коп.) за наступними реквізитами:
отримувач коштів УК у Солом`янському районі/Солом`янський район/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA548999980313101206080026010
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Крім того, п.6 ч. 2 статті 356 ЦПК України визначено, що в апеляційній скарзі має бути зазначено клопотання особи, яка подала скаргу.
Статтею 374 ЦПК України визначені повноваження апеляційного суду за результатами розгляду апеляційної скарги, а саме: залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення; скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення; визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції повністю або частково у передбачених цим Кодексом випадках і закрити провадження у справі у відповідній частині; скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково; скасувати судове рішення і направити справу для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю; скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції; скасувати ухвалу про відкриття провадження у справі і прийняти постанову про направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю; у передбачених цим Кодексом випадках скасувати свою постанову (повністю або частково) і прийняти одне з рішень, зазначених в пунктах 1-7 частини першої цієї статті.
Разом з тим, звертаючись з апеляційною скаргою, скаржником не зазначено клопотання особи, яка подала скаргу, у відповідності зі ст. 374 ЦПК України.
Враховуючи наведене, скаржнику слід подати докази про сплату судового збору та надати нову редакцію апеляційної скарги з зазначенням в прохальній її частині клопотання згідно з вимогами ст. 374 ЦПК України.
На підставі з ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.356 ЦПК України, застосовуються положення ст.185 ЦПК України.
З огляду на викладене та керуючись ст. 357 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Поновити Якимчуку Олександру Петровичу, який діє в інтересах Головного управління Державної податкової служи у Київській області, строк на подання апеляційної скарги на заочне рішення Ірпінського міського суду Київської області від 16 жовтня 2019 року.
Апеляційну скаргу Якимчука Олександра Петровича, діючого в інтересах Головного управління Державної податкової служи у Київській області, на заочне рішення Ірпінського міського суду Київської області від 16 жовтня 2019 року, залишити без руху, запропонувавши скаржнику усунути зазначені недоліки на протязі 10 днів з дня отримання ухвали суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Г.М. Заришняк
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2020 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86930025 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Заришняк Галина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні