Північний апеляційний господарський суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"15" січня 2020 р. Справа№ 922/1022/19
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гаврилюка О.М.
суддів: Мартюк А.І.
Калатай Н.Ф.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна"
на рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019
у справі № 922/1022/19 (суддя Чинчин О.В.)
за позовом Акціонерного товариства "Страхова компанія "МЕГА-ГАРАНТ"
до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна"
про стягнення 84 283,99 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Страхова компанія "МЕГА-ГАРАНТ" (далі-Позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна" (далі-Відповідач) про стягнення 84 283,99 грн.
15 травня 2019 року від відповідача у справі надійшло клопотання про передачу справи за підсудністю за вх.№ 11872 до Господарського суду міста Києва.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 28.05.2019 року матеріали справи №922/1022/19 передано на розгляд до Господарського суду міста Києва.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 у справі № 922/1022/19 позов Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна" до Акціонерного товариства "Страхова компанія "МЕГА-ГАРАНТ" - задоволено частково. Стягнуто з Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна" на користь Акціонерного товариства "Страхова компанія "МЕГА-ГАРАНТ" заборгованість у розмірі 50 501,39 грн., 3% річних у розмірі 2 021,86 грн., інфляційні витрати у розмірі 5 591,92 грн., пеню у розмірі 20 966,91 грн. та судовий збір у розмірі 1 802,47 грн. В іншій частині позову - відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням місцевого господарського суду, Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ПЗУ Україна" звернулось до апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 у справі № 922/1022/19 за позовом Акціонерного товариства "Страхова компанія "МЕГА-ГАРАНТ" до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна", яким стягнуто з відповідача заборгованість у розмірі 50 501,39 грн., 3 % річних у розмірі 2 021, 86 грн., інфляційні витрати у розмірі 5 591,92 грн., пеню у розмірі 20 966, 91 грн. та судовий збір у розмірі 1 802,47 грн., прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову Акціонерному товариству "Страхова компанія "МЕГА-ГАРАНТ" до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна" яким стягнуто з відповідача заборгованість у розмірі 50 501,39 грн., 3 % річних у розмірі 2 021, 86 грн., інфляційні витрати у розмірі 5 591,92 грн., пеню у розмірі 20 966, 91 грн. та судовий збір у розмірі 1 802,47 грн.
Відповідно до витягу із протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.01.2020 справу № 922/1022/19 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Гаврилюк О.М., судді: Мартюк А.І., Калатай Н.Ф.
Північний апеляційний господарський суд, визнав подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Одночасно скаржник в тексті апеляційної скарги просить поновити йому пропущений процесуальний строк на подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 та зазначає, що оскаржуване рішення отримано ним 04.12.2019.
Загальний порядок відновлення пропущених процесуальних строків врегульований ст. 119 ГПК України відповідно до якої суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Таким чином, суд, розглянувши клопотання про поновлення строку на подання апеляційної скарги, дійшов висновку про те, що клопотання про відновлення строку подання апеляційної скарги підлягає задоволенню.
Згідно з ч.1 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).
За правилами п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що з 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921,00 грн.
Отже, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує 192 100,00 грн (1 921,00 грн. * 100 = 192 100,00 грн).
Враховуючи те, що позовна заява у справі № 922/1022/19 подана до Господарського суду Харківської області 08.04.2019 та те, що предметом позову у цій справі є вимоги про стягнення 84 283,99 грн., вказана справа, відповідно до приписів ГПК України, відноситься до малозначних справ.
Частиною 10 ст. 270 ГПК України визначено, що апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Виходячи із зазначених правових норм, перегляд оскаржуваного рішення підлягає здійсненню без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.
Керуючись ст. ст. 8, 119, 234, 251, 252, 256, 262, 263, 267, ч. 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Поновити Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "ПЗУ Україна" строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 у справі № 922/1022/19.
2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна" на рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 у справі № 922/1022/19 у визначеному складі колегії суддів.
3. Призначити до розгляду апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна" на рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 у справі № 922/1022/19 у порядку письмового провадження без повідомлення учасників.
4. Роз`яснити учасникам справи право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу, заперечення, пояснення щодо апеляційної скарги в письмовій формі протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно.
Звернути увагу учасників справи, що згідно вимог ст. 263 ГПК України, до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
5. Роз`яснити скаржнику право подати до суду апеляційної інстанції заперечення на відзив (в разі його надання) в письмовій формі протягом п`яти днів з дня його отримання (в разі надання - надати суду докази надсилання (надання) їх іншим учасникам справи).
6. Встановити учасникам справи строк для подачі всіх заяв та клопотань в письмовій формі протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.
7. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду у відповідності до ч. 2 ст. 207 ГПК України. Згідно з ч. 2 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються в тільки в письмовій формі.
8. Зупинити дію рішення Господарського суду міста Києва від 18.11.2019 на час апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.М. Гаврилюк
Судді А.І. Мартюк
Н.Ф. Калатай
| Суд | Північний апеляційний господарський суд |
| Дата ухвалення рішення | 15.01.2020 |
| Оприлюднено | 17.01.2020 |
| Номер документу | 86931394 |
| Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Гаврилюк О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні