ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/15177/19

Провадження № 1-кс/686/815/20

УХВАЛА

Іменем України

15 січня 2020 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Сарбей О.Ф., з участю секретаря судового засідання Беднарської А.А., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого в м. Хмельницькому Лисюка Олександра Івановича, погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №62018240000000022,

ВСТАНОВИВ:

15.01.2020 року слідчий Другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого в м. Хмельницькому Лисюк Олександр Іванович, звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з прокурором Відділу прокуратури Чернівецької області В. Федюк про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Комунальної медичної установи Міська поліклініка №3 Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради за адресою: м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 14.

В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що слідчим управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №62018240000000022 від 26.12.2018 року за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 307 КК України.

Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Хмельницькому, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62018240000000022 від 26.12.2018 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 є працівником правоохоронного органу - поліцейським, має спеціальне звання старший лейтенант поліції та обіймає посаду командира взводу № 2 роти № 2 управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

Так, ОСОБА_1 у не встановлені наразі досудовим розслідуванням час, місце та спосіб придбав особливо небезпечний наркотичний засіб та 26.05.2019 близько 18 год., діючи умисно, з метою незаконного збуту наркотичного засобу, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, на розі вулиць Героїв Майдану та Зої Космодем`янської у м. Чернівці незаконно за 1200 грн. збув ОСОБА_2 речовину, яка згідно з висновком судової експертизи матеріалів, речовин та виробів від 13.06.2019 № 8.6-0345:19 є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом: вага канабісу (у перерахунку на висушену речовину становить 6,34 г), який відповідно до таблиці І списку №1 Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, є наркотичним засобом, обіг якого заборонено.

Не зупиняючись на скоєному, ОСОБА_1 у не встановлені наразі досудовим розслідуванням час, місці та спосіб придбав і 28.08.2019 близько 20 год. 45 хв., діючи умисно, з метою незаконного збуту психотропної речовини, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, на вулиці неподалік приміщень будівлі Інституту термоенергетики та житлового будинку АДРЕСА_1 на виконання попередньої домовленості з ОСОБА_2 повторно збув йому психотропну речовину, обіг якої обмежено - амфетмін, масою близько 1 г, отримавши за це гроші у сумі 480 гривень.

У порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, 28.08.2019 затримано ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чернівці, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України, з вищою освітою, одруженого, який на момент вчинення злочину обіймав посаду командира взводу № 2 роти № 2 управління патрульної поліції в Чернівецькій області.

ОСОБА_1 29.08.2019 оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що у 2018-2019 роках, працівники поліції УПП в Чернівецькій області, в тому числі і ОСОБА_1 , з метою власного збагачення, незаконно, здійснювали транспортування з метою збуту та збут, на території України, підакцизних товарів (спирт етиловий), виготовлених з недоброякісної сировини (матеріалів), що призвело до отруєння людей.

За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 62018240000000023, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_3 звернувся з заявою до правоохоронних органів з приводу того, що після того, як ним було придбано спиртовмісну речовину у ОСОБА_1 і частину речовини вжито, то його стан здоров`я погіршився внаслідок чого він був змушений звернутися за медичною допомогою в міську поліклініку № 3 КМУ Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради, де був встановлений діагноз алкогольна інтоксикація .

Залишок речовини, яку він придбав 22.12.2018, він добровільно видав співробітникам правоохоронних органів, до яких звернувся з відповідною заявою.

Залишки даної речовини знаходяться упакованими у прозору скляну пляшку ємкістю 0,5 літра.

Згідно висновку експерта № 8.7-0038:19 від 25.01.2019 - надана на дослідження рідина в о,5л. скляній пляшці без етикетки містить алкоголь (спирт етиловий) і є водно-спиртовою сумішшю, вміст етилового спирту становить - 59,6%об та за органолептичними, фізико-хімічними показниками (міцністю) та завищеним рівнем альдегідів, сивушних масел, естерів та метанолу не відповідає вимогам діючого державного стандарту України - ДСТУ 4256:2003 Горілки і горілки особливі. Технічні умови .

На даний час в ході досудового розслідування необхідно встановити чи становило загрозу для життя і здоров`я ОСОБА_3 факт вживання речовини придбаної ним у ОСОБА_1 , у зв`язку з чим необхідно призначити проведення судово-медичної експертизи. Для обґрунтованого та всебічного проведення такої експертизи, експерту необхідно надати медичну документацію, яка була складена за результатами проведеного огляду ОСОБА_3 лікарями міської поліклініки № 3 КМУ Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради, де був встановлений діагноз алкогольна інтоксикація , куди він звернувся за медичною допомогою.

У зв`язку з чим, для необхідності проведення судово-медичної експертизи та дослідженні медичних документів, необхідно отримати доступ до медичної документації, з можливістю її вилучення та подальшого використання під час проведення судово-медичної експертизи.

Медична документація (медична картка амбулаторного хворого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з усіма медичними записами у ній) перебуває у володінні Комунальної медичної установи Міської поліклініки № 3 Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради, що розташоване по адресу: м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 14.

Враховуючи те, що у перелічених медичних документах, містяться відомості, які мають важливе доказове значення для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадження та притягнення винних осіб до відповідальності передбаченої Законом, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів, для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, є необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до документів, а саме медичної документації (медична картка амбулаторного хворого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з усіма медичними записами у ній), яка перебуває у володінні Комунальної медичної установи Міської поліклініки № 3 Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради.

Відомості, які містяться у вказаних медичних документах, можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні. Враховуючи неможливість іншими способами встановити інформацію щодо обставин, які передбачається довести за допомогою цих документів, виникла необхідність звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до вказаних документів з можливістю здійснити їх вилучення в оригіналах, з метою забезпечення можливості здійснювати в подальшому досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, в тому числі і необхідності призначення судово-медичної експертизи.

Слідчий в судове засідання не з`явився, проте зазначив, що просить розглянути клопотання за його відсутності та задоволити його вимоги.

Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Надати слідчому Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому Лисюку Олександру Івановичу, іншим слідчим, які входять до складу слідчої групи даного підрозділу: Гризовському Д.І., Шабатурі М.В., Добровольському В.В., Помилуйку Д.В., Вівдичу О.Г., а також прокурорам групи прокурорів: Федюку В.В., Каштеляну М.О., Кожелянко В.Д., Гандабура С.П., Зарубайко О.Г., Іванчуку Ю.М., Юрчишину Ю.В., а також співробітникам Чернівецького управління ДВБ НП України Куцаку А.М. та Віннику М.О. у кримінальному провадженні № 62018240000000022 від 26.12.2018 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Комунальної медичної установи Міська поліклініка №3 Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради за адресою: м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 14 з можливістю ознайомитися з ними, та вилучити оригінали, а саме: медичної документації: медичної картки амбулаторного хворого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з усіма наявними у ній медичними записами, історії хвороби, епікризу, знімків, тощо, складених за результатами звернення ОСОБА_3 за медичною допомогою, внаслідок вживання спиртовмісних сумішей придбаних у ОСОБА_1 .

Посадовим особам Комунальної медичної установи Міська поліклініка №3 Управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради (м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 14) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити оригінали вищезазначених документів.

Ухвала діє по 15 лютого 2020 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 15.01.2020
Оприлюднено 17.01.2020

Судовий реєстр по справі 686/15177/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 16.12.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 16.12.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.01.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.12.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 25.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 686/15177/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону