Ухвала
від 20.01.2020 по справі 710/1377/19
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 710/1377/19

Провадження № 2/710/35/20

УХВАЛА

в порядку ст.12 ЦПК України

20.01.2020 м. Шпола

Шполянський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Побережної Н.П.,

за участі секретаря судового засідання - Бобильової І А.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника третьої особи Сташенка В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у підготовчому провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Журавська сільська рада про усунення перешкод у користуванні житловим будинком

ВСТАНОВИВ:

23.10.2019 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла дана заява, в якій позивач просить усунути перешкоди у користуванні житловим будинком, що розташований по АДРЕСА_1 , належний померлій матері позивача - ОСОБА_4 , який незаконно без відповідноїї правової підстави використовує ОСОБА_3 та зобов`язати його звільнити вказаний житловий будинок та не чинити перешкоди позивачу в оформленні спадкових справ на житловий будинок.

Позов позивач мотивує тим, що його мати - ОСОБА_4 все життя проживала в с. Журавка Шполянського району Черкаської області. ОСОБА_4 була власником житлового будинку АДРЕСА_2 ) та земельної ділянки площею 0,52 га, яка була надана їй в користування. 01.09.2006 мати позивача померла. Після її смерті стало відомо, що вона 08.07.2002 склала заповіт на сина позивача, свого онука - ОСОБА_5 . На момент смерті матері позивач був пенсіонером за віком, тому, на його думку, володіє обов`язковою часткою у спадщині своєї матері. 27.09.2006 він надав для проживання будинок своєї матері - ОСОБА_6 , яка власноручно написала від свого імені розписку про отримання позивачем 1300 грн. в рахунок продажу будинку, який на даний час є спірним. В нотаріальному порядку договір купівлі-продажу оформлений не був, тому позивач не може визнати того факту, що будинок продав. ОСОБА_6 на даний час померла, і в будинку матері позивача стали проживати її онука та її чоловік - ОСОБА_3 , відповідач у даній справі. На даний час позивач бажає оформити спадкові права на будинок своєї померлої матері, який розташований в АДРЕСА_1 . Але відповідач ОСОБА_3 фізично не допускає позивача до двору, погрожує спричиненням тілесних ушкоджень, мотивуючи тим, що позивач продав будинок ОСОБА_6 у 2006 році і взяв за нього гроші. Позивач вважає, що на відповідній правовій під ставі, по фактичному прийняттю спадщини, має право володіти спадковим будинком своєї померлої матері, оскільки постійно до дня смерті з нею проживав, доглянув її до дня смерті і здійснив її поховання. Оскільки відповідач створює перешкоди позивачу у користуванні будинком його померлої матері - позивач звернувся з цим позовом до суду.

Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 30.10.2019 позовну заяву було залишено без руху у зв`язку з необхідністю усунення недоліків у справі. Позивач усунув недоліки у визначений суддею термін і ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 20.11.2019 було відкрито провадження по справі.

У судове засідання позивач з`явився, вказав, що позов підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання з`явився, проти задоволення позову заперечував.

Представник третьої особи в судове засідання з`явився та вирішення позову залишив на розсуд суду.

Позивачем як на підставу позову в даній справі вказано на положення глави 29 ЦК України, згідно з якими власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно зі ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість:

1) керує ходом судового процесу;

2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами;

3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій;

4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом;

5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Вимогами ст.76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими або електронними доказами; 2)висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно з ч. 1 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

За змістом ч. 1 ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 5, 6, 7 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Тому суд пропонує позивачу надати до суду докази, що підтверджували б право власності чи право користування позивача щодо будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 77, 81, 95, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

Запропонувати позивачу ОСОБА_1 в п`ятиденний строк з моменту отримання даної ухвали, надати суду докази, що підтверджували б право власності чи право користування позивача щодо будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 9 ст.83 ЦПК України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Побережна

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.01.2020
Оприлюднено21.01.2020
Номер документу87011139
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —710/1377/19

Рішення від 02.03.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Рішення від 02.03.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 18.02.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 20.01.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 20.01.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 20.11.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 30.10.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні