У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 грудня 2019 року
м. Харків
Справа № 641/9233/18
Провадження № 22-ц/818/6142/19
Харківський апеляційний суд у складі судді Бровченка І.О.,
у порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 17 травня 2019 року в складі судді Бондаренка В.В. у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю Експерт-Профі-Україна про визнання дій протиправними та незаконними,
встановив:
Заочним рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 17 травня 2019 року позов ОСОБА_3 до ТОВ Експерт-Профі-Україна про визнання дій протиправними та незаконними задоволено.
Визнано протиправними та незаконними дії ТОВ Експерт-Профі-Україна під час проведення комплексу робіт зі зміни каталогу координат та обмінних файлів на земельні ділянки з кадастровими номерами 6310137200:04:038:0011 та 6310137200:04:038:0012 по АДРЕСА_1 , які перебувають у власності та оренді ОСОБА_3 .
Вирішено питання про розподіл судових витрат.
19 листопада 2019 року через Ленінський районний суд м. Харкова на зазначене рішення суду ОСОБА_1 , ОСОБА_2 через представника - адвоката Чайковської А.В. подано апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , що подана їх представником - адвокатом Чайковською А.В., на рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 17 травня 2019 року на даний час не може бути відкрито апеляційне провадження з таких підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Частиною 4 статті 62 ЦПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Відповідно до п. 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41, ордер, який видається адвокатом, повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. Згідно з п. 12 зазначеного Положення, ордер має містити, зокрема, назву органу, в якому надається правова допомога адвокатом.
Указом Президента України від 29 грудня 2017 року № 452/2017 Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах Апеляційний суд Харківської області ліквідовано та утворено Харківський апеляційний суд в апеляційному окрузі, що включає Харківську область, з місцезнаходженням у місті Харкові.
Указом Президента України від 28 вересня 2018 року №297/2018 Про переведення суддів суддів Апеляційного суду Харківської області переведено на посаду суддів Харківського апеляційного суду.
В матеріалах справи містяться копії ордерів, серія АХ № 1004874 та серія АХ № 1004873 (а.с. 15-16, т. 2), з яких вбачається, що адвокат Чайковська А.В. має повноваження щодо представництва інтересів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в Апеляційному суді Харківської області, та відповідно повноваження на представництво інтересів у Харківському апеляційному суді ордерами не передбачено. Відтак ОСОБА_4 документів, які підтверджують її повноваження відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність до Харківського апеляційного суду не подано.
Таким чином, представником ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвокатом Чайковською А.В. не додано до апеляційної скарги довіреність або інший документ, що посвідчує її повноваження як представника у суді апеляційної інстанції, а саме - у Харківському апеляційному суді, матеріали справи таких документів не містять.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В порушення вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України апелянтами не надано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі
Згідно з ч 1. ст. 4 Закону України Про судовий збір , у редакції, чинній на день подання апеляційної скарги,судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно доп. п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , у редакції, чинній на день подання апеляційної скарги,ставка за подання апеляційної скарги на рішення суду складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 2 Закону України Про судовий збір в редакції закону, чинній на день подання позовної заяви, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становила 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2018 рік № 2246-VIII від 07.12.2017 року встановлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні.
Судовий збір, що підлягав сплаті за подання позовної заяви становив 704,8 грн (0,4 * 1762 грн)
Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Таким чином, за подання апеляційної скарги кожен апелянт має сплатити судовий збір у розмірі 1057,2 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, апелянтами не в повному обсязі сплачено судовий збір. Кожен з апелянтів не сплатив по 1057,2 грн - суми судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги, а саме.
Так, згідно наявної в матеріалах справи квитанції (а.с. 1, т. 2) апелянтами (платниками ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ) сплачено судовий збір в розмірі 1057,20 грн.
Отже, додатковій сплаті за подання апеляційної скарги підлягає судовий збір у розмірі 1057,20 грн.
Таким чином, кожному скаржнику необхідно доплатити судовий збір у сумі 528,6 грн. або 1057, 20 грн. однією квитанцією. Судовий збір повинен бути сплачений кожним апелянтом окремим платіжним документом.
Вищезазначена сума підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК Основ"ян/мХар Основ"янсь/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37999628; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA968999980000034312206080012 ; код класифікації доходів бюджету: 22030101.
У графі призначення платежу вказується: *;101;
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення вказаних недоліків, а саме: подання до суду документу, що посвідчує повноваження представника; подання до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Керуючись статтями 185, 356, 357 ЦПК України, суд
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 17 травня 2019 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю Експерт-Профі-Україна про визнання дій протиправними та незаконними - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків, а саме: подання до суду документу, що посвідчує повноваження представника; подання до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, та попередити, що у разі невиконання зазначених вимог ухвали у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - І.О. Бровченко
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87147517 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Бровченко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні