Справа № 2-а-1799/10
2-аво/310/3/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2020 рокум. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Івакіній Ю.П., розглянувши заяву Бердянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про виправлення описки в судовому рішенні по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення щомісячної недоплаченої допомоги Дітям війни
ВСТАНОВИВ:
Бердянське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звернулось до суду із заявою про виправлення описки в судовому рішенні, в якій вказало, що 10.03.2010 року Бердянським міськрайонним судом Запорізької області винесено постанову про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області здійснити перерахунок та виплату на користь ОСОБА_1 , доплати до пенсії відповідно до положень ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни в розмірі 20 відсотків мінімальної пенсії за віком з 13 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року з урахуванням вже раніше здійснених виплат, зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області при здійсненні нарахування, перерахунку та виплати позивачу щомісячного підвищення до пенсії відповідно до ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни керуватися розміром мінімальної пенсії за віком, з урахуванням ч.1ст. 28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , встановленим на час її виплати у період січня-грудня 2009 року. У постанові Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.03.2010 року виявлена описка в розмірі доплати до пенсії, оскільки зазначено 20відсотків мінімальної пенсії за віком, а ст..6 ЗУ Про соціальний захист дітей війни передбачено підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Допущену описку просили виправити.
Згідно ст. 253 КАС України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Постановою судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.03.2010 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Бердянську Запорізької області задоволено частково (а.с. 18-19).
У другому абзаці резолютивної частини постанови від 10.03.2010 року суддею допущено описку в розмірі доплати мінімальної пенсії за віком, оскільки зазначено 20 відсотків замість 30 відсотків .
Із позовної заяви встановлено, що ОСОБА_1 просив зобов`язати УПФУ в м.Бердянську нарахувати та виплатити на його користь недоплачену щомісячну доплату до основної пенсії у розмірі 20відсотків від мінімальної пенсії за віком за 2009 рік. Однак відповідно до ст..6 ЗУ Про соціальний захист дітей війни № 2195 від 18.11.2004 року, дітям війни пенсії, або щомісячне грошове утримання , або соціальна допомога, яка виплачується замість пенсії підвищується на 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком.
У зв`язку з зазначеним, допущену в постанові Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.03.2010 року необхідно виправити, зазначивши розмір підвищення до пенсії - 30 відсотків.
Керуючись ст. ст. 253, 256, 295, 297 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Виправити описку, допущену в другому абзаці резолютивної частини постанови Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.03.2010 року замінивши розмір доплати до пенсії з 20 відсотків на 30 відсотків .
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвалу суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не булла вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущенного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя
Суд | Бердянський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2020 |
Оприлюднено | 29.01.2020 |
Номер документу | 87200811 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Полянчук Б. І.
Адміністративне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Боженко Л. В.
Адміністративне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Заруцька Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні