ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 640/247/20
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
27 січня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі судді-доповідача Глущенко Я.Б., суддів Мельничука В.П., Пилипенко О.Є., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Експоцентр-Ялта на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2020 року у справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк до Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
У січні 2020 року Акціонерне товариство Комерційний банк Приватбанк (далі - позивач, АТ КБ Приватбанк ) звернулось у суд з позовом до Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві (далі - відповідач, Печерський РВ ДВС м. Києва) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
Не погоджуючись із ухвалою суду, Товариство з обмеженою відповідальністю Експоцентр-Ялта подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та прийняти нову, якою відмовити у відкритті провадження у справі.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає поверненню скаржнику.
Згідно частини 3 статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Відповідно до положень статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно із частиною 4 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 5 липня 2012 року № 5076-VI (далі - Закон України №5076-VI).
Звернення до суду, з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема адвоката, при реалізації права на справедливий суд передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази подаються в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи, із зазначенням назви судового органу, у якому надається правова допомога позивачу), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, делегованих йому особою, що реалізує право на справедливий суд. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво, а також не позбавляти довірителя права знати про дії представника.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 20 Закону України № 5076-VI під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Відповідно до статті 26 Закону України документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
На виконання частини 2 статті 26 Закону України №5076-VI Рада адвокатів України рішенням від 17 грудня 2012 року №36 затвердила Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів (далі - Положення).
Пунктом 4 Положення встановлено, що ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Згідно з підпунктом 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням за необхідності виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України №5076-VI.
Отже, в ордері на надання правової допомоги зазначається орган, в якому, відповідно до пункта 2 частини 1 статті 20 Закону України №5076-VI, може надаватися правова допомога адвокатом. У разі надання адвокатом правової допомоги в суді ордер має містити назву суду , у якому адвокат надає правову допомогу.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 року у справі №9901/847/18 та від 03 липня 2019 року у справі №9901/939/18.
На підтвердження повноважень підписанта апеляційної скарги надано ордер серії КС №359208 від 03 січня 2018 року, в якому в графі Назва органу в якому надається допомога зазначено: судах усіх інстанцій, будь-яких інших державних органах.
Ураховуючи наведене, зазначений ордер не є належним документом, який підтверджує повноваження адвоката Кіккаса М.В. на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю Експоцентр-Ялта у Шостому апеляційному адміністративному суді, в тому числі і права підпису апеляційної скарги в адміністративній справі.
Не підтверджує таких повноважень і довіреність, додана до апеляційної скарги. Як убачається зі змісту цього правочину, ним надано повіреному право виключно на підписання позовних заяв та клопотань. Застереження про надання права на підписання апеляційної скарги довіреність не містить.
Відповідно до пункта 1 частини 4 статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Підсумовуючи наведене та керуючись приписами Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Експоцентр-Ялта апеляційну скаргу та додані до неї матеріали.
Повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 55, 59, 169, 248, 298, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Експоцентр-Ялта на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 січня 2020 року у справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк до Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач Я.Б. Глущенко
Судді В.П. Мельничук
О.Є. Пилипенко
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2020 |
Оприлюднено | 30.01.2020 |
Номер документу | 87202837 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Глущенко Яна Борисівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Глущенко Яна Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні