ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі про банкрутство
24 січня 2020 року Справа № 923/1065/19
Господарський суд Херсонської області у складі Сулімовської М.Б. , за участю секретаря судового засідання Мальцевої О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву
кредитора: Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області (ЄДРПОУ 21295057, 73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6)
до боржника: Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617, 73003, м.Херсон, Карантинний острів, 1)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
за участю представників сторін:
від кредитора: Лісовець-Назаренко Л.Ю. (посвідчення водія від 09.12.2009р.), головний спеціаліст-юрисконсульт, довіреність № 1689/08 від 24.12.2019р.,
від боржника: Олексюк К.С. (паспорт НОМЕР_1 від 01.09.2017р.), представник, довіреність від 03.01.2020р.
Кредитор Головне управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області звернувся до Господарського суду Херсонської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд", м. Херсон.
23.12.2019р. господарським судом здійснено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого у відповідності до ст.28 Кодексу України з процедур банкрутства та Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.
Згідно запиту до суду надійшла довідка від 23.12.2019р., відповідно до якої автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство визначено три кандидатури арбітражних керуючих: 1. Дейнека Володимира Миколайовича, 2. Мензаренка Юрія Миколайовича , 3. Дзус Тетяни Іванівни .
Ухвалою суду від 26.12.2019р. заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання на 08.01.2020р., зобов`язано кредитора надати суду належним чином завірені копії постанов про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання судових рішень про стягнення з боржника заборгованості; боржника - надати відзив та додаткові матеріали, зобов`язано арбітражних керуючих Дейнека В.М., Мензаренка Ю.М., Дзус Т.І. - до дати проведення судового засідання по справі надати суду заяви про участь у справі з повідомленням про неналежність до жодної з категорії осіб, зазначених у ч.3 ст.28 Кодексу України з процедур банкрутства, належним чином завірену копію свідоцтва арбітражного керуючого та копію договору страхування відповідальності; вирішено інші процедурні питання.
Кредитором 08.01.2020р. подано до суду витребувані матеріали.
Ухвалою суду від 08.01.2020р., у зв`язку із відсутністю відомостей щодо належного увідомлення боржника про дату, час і місце розгляду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, підготовче засідання відкладено на 24.01.2020р.
17.01.2020р. арбітражним керуючим Дейнека В.М. на електронну пошту суду подано заяву про участь у справі про банкрутство, 20.01.2020р. та 21.01.2020р. - додаткові документи.
Крім цього, із заявами про участь у справі про банкрутство звернулись арбітражні керуючі Мудрик І.В., Вербицький О.В. та Глуховський О.Ю.
23.01.2020р. боржником подано до суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.
В судове засідання з`явились представники ініціюючого кредитора та боржника.
Представник Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області підтримала заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, просить її задовольнити.
Представник Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" заборгованість перед кредитором визнає у повному обсязі. Зазначила, що наразі підприємство не здійснює господарську діяльність, що унеможливлює погашення боргу. Проти відкриття провадження у справі про банкрутство не заперечила. Повідомила, що підприємство не здійснює діяльність, пов`язану з державною таємницею.
Дослідивши матеріали заяви, заслухавши представників сторін, господарський суд, -
в с т а н о в и в :
Кредитор Головне управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області звернувся до Господарського суду Херсонської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд", м. Херсон, мотивуючи її неспроможністю боржника задовольнити вимоги, які складають 563130,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 26.12.2019р. прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду, призначено підготовче засідання суду.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства , право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
Враховуючи вимоги ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
З огляду на те, що в даному випадку провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. При цьому боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.
За приписами ст.1 Кодексу, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника.
Суд зазначає, що предметом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство є вимога, що ґрунтується на неплатоспроможності боржника. Підставою для подачі заяви є наявність сукупності обставин, що вказують на неспроможність боржника виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
До обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, відносять факти, що мають юридичне значення і які становлять предмет доказування у справі. Предмет доказування у справі про банкрутство - це сукупність обставин, які необхідно встановити для висновку про неплатоспроможність боржника і прийняття господарським судом ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, боржник Державне підприємство Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" є юридичною особою, ідентифікаційний код 14309617, юридична адреса: 73003, Херсонська область, м.Херсон, Карантинний острів, 1.
Згідно Статуту ДП ЦКБ "Ізумруд", затвердженого наказом Державного концерну "Укроборонпром" від 01.10.2012р. №176, боржник є державним комерційним підприємством, заснованим на державній власності, та передане в управління Державного концерну "Укроборонпром".
Регулювання, контроль та координація діяльності підприємства здійснюються концерном як уповноваженим суб`єктом господарювання з управління об`єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.
З матеріалів заяви слідує, що боржник має заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, та заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 563130,00 грн.
Так постановами Херсонського окружного адміністративного суду №821/2972/15-а від 11.09.2015р., №821/2497/15-а від 31.08.2015р., №821/2108/15-а від 31.07.2015р., №821/1834/15-а від 03.07.2015р., №4984/12/2170 від 14.01.2013р., №821/14/14 від 27.01.2014р., №821/4588/13-а від 21.01.2014р., №821/4264/13-а від 03.12.2013р., №821/3794/13-а від 22.10.2013р., №821/2912/13-а від 19.08.2013р., №821/1831/13-а від 24.05.2013р., №821/74/15-а від 27.01.2015р., №821/4736/14 від 17.12.2014р., №821/4396/14 від 02.12.2014р., №821/4058/14 від 21.10.2014р., №821/3723/14 від 29.09.2014р., №821/2908/14 від 17.10.2014р., №821/2282/14 від 29.07.2014р., №821/1549/14 від 26.05.2014р., №821/1986/14 від 02.07.2014р., №821/1195/14 від 07.05.2014р., №821/758/14 від 20.03.2014р., №821/396/14 від 11.03.2014р., №821/1127/18 від 06.08.2018р., №540/2662/18 від 11.02.2019р., №821/1861/17 від 13.12.2017р., №821/352/17 від 22.03.2017р., №821/656/17 від 18.05.2017р., №821/744/17 від 26.05.2017р., №821/875/17 від 23.06.2017р., №821/1208/17 від 23.08.2017р., №821/1477/17 від 30.10.2017р., №821/1378/17 від 10.10.2017р., №821/1635/17 від 20.11.2017р., №821/1861/17 від 13.12.2017р., №821/2132/15-а від 05.08.2015р., №821/2963/15-а від 11.09.2015р., №821/1841/15-а від 25.06.2015р., №821/1119/15-а від 24.04.2015р., №821/1414/15-а від 02.06.2015р., №821/494/15-а від 04.03.2015р., №821/2500/15-а від 31.08.2015р., №821/689/15-а від 01.04.2015р., №281 від 18.05.2017р., №149 від 16.02.2017р., №422 від 28.07.2017р., №110 від 17.02.2017р., №540/1328/19 від 14.08.2019р. з боржника на користь ГУ Пенсійного Фонду України стягнуто заборгованість в сумі 556523,45 грн.
З метою реалізації даних судових рішень щодо стягнення з ДП ЦКБ "Ізумруд" заборгованості кредитором пред`явлено відповідні виконавчі листи до примусового виконання.
Постановами Корабельного районного відділу державної виконавчої служби міста Херсон Головного територіального управління юстиції у Херсонській області (а.с.164-209) виконавчі документи повернуті стягувачу без виконання у зв`язку із відсутністю у боржника майна, на яке можливо звернути стягнення.
Також, за період липень-листопад 2019 року за боржником обліковується заборгованість із виплати та доставки пільгових пенсій в сумі 6606,55 грн.
Означена заборгованість підтверджена довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній №36 від 11.11.2014р., заявою про призначення (перерахунок) пенсії №22720, протоколом №22720 від 16.03.2015р., розрахунком стажу, розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 08.07.2019р. №166618/05-04, повідомленням про вручення розрахунку боржнику.
Перевіривши можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, суд встановив, що такі зобов`язання виникли на підставах, передбачених законодавством України, підтверджені судовими рішеннями, які не виконано боржником, матеріалами щодо новоствореного боргу, та є доказом того, що останній не може виконати такі зобов`язання.
Доказів, підтверджуючих спроможність їх виконати, боржник не надав, заборгованість перед кредитором визнає у повному обсязі.
За наведеного, суд вважає за необхідне визнати вимоги заявника до боржника в сумі 563130,00 грн. основної заборгованості.
Таким чином, зазначені обставини свідчать про неплатоспроможність боржника і його неспроможність виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав, у зв`язку з чим суд вважає заяву Головного управління Пенсійного Фонду України у Херсонській області про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.
Згідно ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
Враховуючи викладене вище, суд встановив наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 34, 41, 44 Кодексом України з процедур банкрутства, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури розпорядження майном та призначення розпорядника майна.
За приписами ст.41 Кодексу України з процедур банкрутства, мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли внаслідок відмови боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на будь-які дії довірчого власника щодо об`єкта довірчої власності, довірчим засновником якої є боржник. Дія мораторію не поширюється на процедуру обов`язкового звернення стягнення на об`єкт довірчої власності.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації, а також ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов`язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий.
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.
Під час процедури розпорядження майном боржник має право задовольняти лише ті вимоги кредиторів, на які згідно з частиною п`ятою цієї статті не поширюється дія мораторію.
Задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, здійснюється лише в межах провадження у справі про банкрутство.
З урахуванням положень ст.44 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд вводить процедуру розпорядження майном боржника ДП ЦКБ "Ізумруд" строком на 170 календарних днів.
Суд звертає увагу на те, що протягом процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права приймати рішення про: реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення господарських товариств або участь в інших господарських товариствах; створення філій та представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника; відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачу в заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства; надання позик (кредитів), надання поруки, гарантій, а також передачу в довірче управління майна боржника.
Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна приймають рішення про: участь боржника в об`єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об`єднаннях юридичних осіб; передачу нерухомого майна в оренду; одержання позик (кредитів).
У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту формування комітету кредиторів) вчиняти значні правочини, вчинення яких не заборонено цим Кодексом.
У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту обрання комітету кредиторів) здійснювати продаж істотних активів боржника.
Частиною 1 ст.28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Згідно ч. 2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд пропонує трьом визначеним шляхом автоматизованого відбору арбітражним керуючим подати заяву про участь у цій справі. У разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
З метою визначення кандидатури розпорядника майна для участі у справі про банкрутство ДП ЦКБ "Ізумруд" господарський суд застосував автоматизовану систему та здійснив запит для отримання трьох кандидатур арбітражних керуючих з урахуванням вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
У довідці, підписаної електронним цифровим підписом відповідальної особи ДП ІСС від 23.12.2019р., щодо кандидатур арбітражного керуючого визначено наступні кандидатури на призначення арбітражного керуючого: 1. Дейнека Володимир Миколайович, 2. Мензаренко Юрій Миколайович , 3. Дзус Тетяна Іванівна .
Ухвалою суду від 26.12.2019р. означених арбітражних керуючих зобов`язано подати до суду заяви на участь у справі з підтверджуючими документами.
17.01.2020р. арбітражним керуючим Дейнека В.М. подано до суду заяву про участь у справі про банкрутство.
20.01.2020р. та 21.01.2020р. арбітражним керуючим Дейнека В.М. подано копії свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1770 від 30.11.2016р., договору №19/8830/ОД2 страхування відповідальності арбітражного керуючого від 23.10.2019р.
З огляду на подання визначеним автоматизованою системою арбітражним керуючим заяви про згоду на участь у справі про банкрутство ДП ЦКБ "Ізумруд", відповідність вказаної кандидатури арбітражного керуючого вимогам ст.ст. 11, 28 Кодексу України процедур банкрутства, суд призначає розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Дейнеку Володимира Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1770 від 30.11.2016р.).
Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд встановлює грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому Дейнеці В.М. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна ДП ЦКБ "Ізумруд" за рахунок коштів, авансованих Головним управлінням Пенсійного Фонду України у Херсонській області на депозитний рахунок Господарського суду Херсонської області.
При цьому суд зазначає, що у разі, якщо процедура триватиме після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Приймаючи до уваги викладене, заяви арбітражних керуючих Мудрик І.В., Вербицького О.В., Глуховського О.Ю. про участь у справі про банкрутство залишаються судом без розгляду.
Відповідно до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення). Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним. Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім`я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника. Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.
Підпунктом 17.8 п. 17 Перехідних положень ГПК України передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи оприлюднення інформації щодо справи, визначеної цією редакцією Кодексу, на офіційному веб-порталі судової влади України здійснюється в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему документообігу суду. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
У газеті "Голос України" (№42 (7048) від 01.03.2019р.) опубліковано повідомлення про відкликання Державною судовою адміністрацією України оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" (№229 (6984) від 01.12.2018) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, оголошення про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до ч. 5 розділу XIV (Надання інформації на веб-порталі) Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010р. №30, на сайті Верховного Суду на веб-порталі у випадках, передбачених Законом, публікуються наступні відомості про справу про банкрутство, що підлягають офіційному оприлюдненню, або посилання на них: оголошення про порушення справи про банкрутство.
Враховуючи відкликання Державною судовою адміністрацією України оголошення щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-порталі Верховного Суду оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд", текст якого додається.
Згідно ч.7 ст.96 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі якщо боржник є державним підприємством або підприємством, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує 50 відсотків, господарський суд залучає до участі у справі про банкрутство представників органу, уповноваженого управляти державним майном, з повідомленням про відкриття провадження у справі про банкрутство такого підприємства.
З урахуванням наведеної норми Кодексу, господарський суд залучає до участі у справі Державний концерн "Укроборонпром".
Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 30, 39, 40, 41, 44, 45, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в:
1. Заяву Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" задовольнити.
2. Відкрити провадження у справі про банкрутство Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617, 73003, м.Херсон, Карантинний острів, 1).
3. Визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6) до Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617, 73003, м.Херсон, Карантинний острів, 1) в розмірі 563130,00 грн. основної заборгованості.
4. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).
5. Ввести процедуру розпорядження майном Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617, 73003, м.Херсон, Карантинний острів, 1) строком на 170 календарних днів до 12.07.2020р.
6. Призначити розпорядником майна боржника Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617, 73003, м.Херсон, Карантинний острів, 1) арбітражного керуючого Дейнека Володимира Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1770 від 30.11.2016р.).
7. Встановити грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому Дейнеці В.М. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" за рахунок коштів, авансованих Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Херсонській області на депозитний рахунок Господарського суду Херсонської області.
У разі якщо процедура триватиме після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
8. Залучити до участі у справі Державний концерн "Укроборонпром".
9. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
10. З метою виявлення кредиторів оприлюднити на офіційному веб-порталі Верховного Суду оголошення про порушення справи про банкрутство Державного підприємства Центральне конструкторське бюро "Ізумруд" (код ЄДРПОУ 14309617, 73003, м.Херсон, Карантинний острів, 1), текст якого додається.
11. Визначити наступні дати у даній справі:
- строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду - 16.03.2020р.
- дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів - 26.03.2020р.
- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців - 24.03.2020р.
12. Призначити попереднє засідання на 26 березня 2020 року о 10:00, яке відбудеться за адресою м.Херсон, вул.Театральна, 18, зал судових засідань №318.
13. Зобов`язати розпорядника майна арбітражного керуючого Дейнеку В.М.:
- не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.
- підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.
- в строк до 24.03.2020р. провести інвентаризацію майна боржника та надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації.
- до 16.03.2020р. надати відомості щодо результатів розгляду заяв кредиторів (відзиви на заяви кредиторів; письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам); реєстр вимог кредиторів; відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч. 2 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства.
14. Зобов`язати боржника: надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках; надати розпоряднику майна всі необхідні документи та представити майно для проведення інвентаризації на вимогу розпорядника майна.
15. Заяви арбітражних керуючих Мудрик І.В., Вербицького О.В., Глуховського О.Ю. про участь у справі про банкрутство залишити без розгляду.
16. Ухвалу направити ініціюючому кредитору, боржнику, розпоряднику майна арбітражному керуючому Дейнеці В.М., ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі, Херсонському міському суду, Корабельному районному відділу ДВС м.Херсон ГТУЮ у Херсонській області, Державному концерну "Укроборонпром", Державному реєстратору, Державному органу з питань банкрутства, арбітражним керуючим Мудрик І.В., Вербицькому О.В., Глуховському О.Ю.
Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч.2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її постановлення згідно ч.12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складено і підписано 28.01.2020р.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2020 |
Оприлюднено | 29.01.2020 |
Номер документу | 87214714 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні