Єдиний унікальний номер справи 235/40/20
Номер провадження 2/235/504/20
УХВАЛА
(про передачу справи на розгляд до іншого суду)
30 січня 2020 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Клікунова А.С., дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Селидівської територіальної громади Донецької області в особі Селидівської міської ради Донецької області (юридична адреса: Донецька область, м. Селидове, вул. Карла Маркса, 8), Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (юридична адреса: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, 13), третя особа Друга донецька державна нотаріальна контора (юридична адреса: Донецька область, м. Селидове м. Гірник, вул. Шевченка, 33) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И Л А :
На розгляд суду пред`явлено вказану позовну заяву, в якій ОСОБА_1 просить встановити додатковий строк тривалістю в три місяці для подання заяви до Другої донецької державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
При вирішенні питання про відкриття провадження по справі підлягає перевірці питання щодо дотримання вимог територіальної підсудності.
Підсудність - це властивість цивільних справ, за допомогою якої їх розгляд і вирішення віднесено законом до компетенції відповідного суду.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємств та громадських формувань.
Згідно ч. 15 ст. 28 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
Альтернативна підсудність за вибором позивача визначена положенням статті 28 ЦПК України, однак на спірні відносини сторін не розповсюджується.
Так, предметом позовної заяви ОСОБА_1 є вимога визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . З огляду на положення ч. 2, 3 ст. 1272 ЦК України та ч. 1 ст. 1277 ЦК України, з урахуванням того, що спадкоємці, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 відсутні, стороною в позовній заяві визначено територіальну громаду в особі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини - Селидівську міську раду Донецької області, що узгоджується з положенням ст. 1277 ЦК України, ст. 9-1 Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції .
Населений пункт м. Селидове Донецької області не входить до складу адміністративної межі Покровського району Донецької області, місто має обласне значення, - на території функціонує Селидівський міський суд Донецької області.
Відповідно до роз`яснень, викладених Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в листах № 6-47/0/9-12 від 10.07.2012 р. Щодо деяких питань застосування норм цивільного процесуального права та № 24-753/0/4/13 від 16.05.2013 р. Про судове практику розгляду цивільних справ про спадкування , - позовна заява, якою охоплюються спірні спадкові відносини пред`являється в суд за місцезнаходженням відповідача у разі, якщо в складі спадку відсутнє нерухоме майно. Так, згідно позовної заяви складом спадщини, яку позивач має намір прийняти, у разі визначення додаткового строку для подання відповідної заяви до нотаріальної контри, - не охоплюється жодні об`єкти нерухомості. До складу спадкового майна після смерті ОСОБА_2 входять грошові кошти у вигляді недоотриманої пенсії. За таких обставин, відповідачем в позовній заяві також визначено Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду в Донецькій області (місцезнаходження - м. Мирноград, Донецької області).
Населений пункт м. Мирноград Донецької області не входить до складу адміністративної межі Покровського району Донецької області, місто має обласне значення, - на території функціонує Димитровський міський суд Донецької області.
Вказане свідчить, що позовну заяву подано до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності), встановлених ч. 2 ст. 27 ЦПК України.
Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, Закону України Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини , інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається належний суд , тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
З урахуванням вищевикладеного, суддя приходить до переконання, що позовну заяву доцільно розглядати на місцезнаходженням основного відповідача - Селидівської територіальної громади Донецької області в особі Селидівської міської ради Донецької області.
Позовну заяву слід передати на розгляд Селидівського міського суду Донецької області (правила загальної підсудності за місцезнаходження відповідача).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 27, 31, 32 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Селидівської територіальної громади Донецької області в особі Селидівської міської ради Донецької області, Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду в Донецькій області, третя особа Друга донецька державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщинипередати на розгляд Селидівського міського суду Донецької області за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Ухвала відповідно до ч. 2 ст. 261 ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Передачу справи на розгляд іншого суду здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відрук. примір.:
1.- до справи:
2. - позивачу ОСОБА_1 адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса для листування:
АДРЕСА_2 АДРЕСА_2
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2020 |
Оприлюднено | 03.02.2020 |
Номер документу | 87255961 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Клікунова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні