Ухвала
31 січня 2020 року
м. Київ
справа № 640/11739/15-ц
провадження № 61-2309ск20
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Грушицького А. І., розглянувши касаційну скаргу квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова на рішення Київського районного суду міста Харкова від 08 травня 2019 року та постанову Харківського апеляційного суду від 11 грудня 2019 року у справі за позовом квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , треті особи: Харківська міська рада, Військова прокуратура Харківського гарнізону, про припинення права власності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
27 січня 2020 року Кирилюк С. О. , який діє від імені квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова, засобами поштового зв`язку звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на рішення Київського районного суду міста Харкова від 08 травня 2019 року та постанову Харківського апеляційного суду від 11 грудня 2019 року в вищевказаній справі.
Частина перша статті 58 ЦПК України передбачає, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з частиною третьою статті 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю юридичної особи, яка від її імені видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Таким чином, у разі участі юридичної особи у судовому процесі через представника, на підтвердження повноважень останнього має бути подано оригінал довіреності, виданої за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами, або ж її копія, засвідчена у визначеному саме законом порядку.
Право підписати довіреність іншими посадовими особами повинно бути встановлено законом або установчими документами.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Згідно із частиною третьою статті 392 ЦПК України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Касаційна скарга подана від імені квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова підписана представником Кирилюком С. О., на підтвердження повноважень надано довіреність від 02 січня 2020 року № 4, видану та підписану тимчасово виконуючим обов`язки начальника квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова Бірюцьким А. С.
При цьому, згідно з відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (доступні за посиланням https ://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch) керівником квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова (код ЄДРПОУ 07923280) вказано Кульчицького Н. Ф .
Доказів щодо уповноваження Бірюцького А. С. на вчинення будь-яких процесуальних дій у розумінні ЦПК України до суду касаційної інстанції не надано.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо вона подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, підписана особою, як не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
З огляду на те що, до матеріалів касаційної скарги не надано належного документу, що посвідчує право представника підписувати касаційну скаргу, подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду.
Повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись статтями 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова на рішення Київського районного суду міста Харкова від 08 травня 2019 року та постанову Харківського апеляційного суду від 11 грудня 2019 року у справі за позовом квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , треті особи: Харківська міська рада, Військова прокуратура Харківського гарнізону, про припинення права власності та зобов`язання вчинити певні дії, повернути заявнику.
Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. І. Грушицький
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2020 |
Оприлюднено | 02.02.2020 |
Номер документу | 87298223 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Грушицький Андрій Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні