Ухвала
від 31.01.2020 по справі 642/4588/18
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

31.01.2020

Справа № 642/4588/18

Провадження № 1-кс/642/186/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 cічня 2020 року м. Харків

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , про продовження строків досудового розслідування, -

В С Т А Н О В И В:

Як вбачаєтьсяз клопотанняслідчого, у провадженні СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220510001922 від 01.08.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст.190 КК України тобто по факту заволодіння чужим майном, шляхом шахрайства в значному розмірі.

Досудовим розслідуванням встановлено , що до СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області з письмовою заявою про шахрайство звернувся директор ТОВ «ВІСТ-Т» ОСОБА_4 , в якій повідомив, що 12 лютого 2018 року ним укладено договір поставки №12\02-2018 дров`яної деревини для технічних потреб для виробничо-технічного призначення з ТОВ « УКРКРЕМТОРГ», і оплачено дану поставку в розмірі 420000 грн. Договір укладено за домовленістю з менеджером на ім`я ОСОБА_5 , при цьому даний документ йому передала для підпису бухгалтер підприємства, за вказівкою ОСОБА_6 . Станом на 01.08.2018 року замовлена продукція поставлена ТОВ «ВІСТ-Т» не була,хоча була оплачена в повному обсязі, а в бесіді з керівництвом ТОВ « УКРКРЕМТОРГ» з`ясовано, що директор даного підприємства договір не підписував взагалі, його підпис в договорі підписаний кимось іншим, хоча і містить печатку товариства.

В розмовідиректор ТОВ« УКРКРЕМТОРГ»пояснив ОСОБА_4 ,що кошти нарахунок підприємства,які направилоТОВ «ВІСТ-Т», напрохання йогознайомого,на ім`я ОСОБА_5 , вінперенаправив вЗолочівське лісництво державногопідприємства „Жовтневелісове господарство для оплати деревини. Громадянин на ім`я ОСОБА_5 , який був ініціатором укладення договору поставки, представлявшись менеджером ТОВ « УКРКРЕМТОРГ»,насправді жодного відношення до вказаного підприємства не має.

До кримінального провадження слід долучити довідку , про рух грошових коштів по рахунку ТОВ « УКРКРЕМТОРГ» ( код 38560856) в АТ «Райффайзен Банк Аваль» р\р НОМЕР_1 за період часу з 12 лютого 2018 року по 30 квітня 2018року яка має доказове значення.

Згідно довідки ДП «Жовтневий лісгосп» з ТОВ « УКРКРЕМТОРГ`угоди на поставку лісу не укладалися і відповідно лісо продукція не відвантажувалася.

По кримінальному провадженню допитані в якості потерпілого ОСОБА_4 , долучений до матеріалів кримінального провадження договір поставки №12\02-2018, допитаний в якості свідка колишній директор ТОВ « УКРКРЕМТОРГ» ОСОБА_7 .

В ході досудового слідства слід провести почеркознавчу експертизу з метою з`ясування належності підпису директора ТОВ « УКРКРЕМТОРГ» в договорі на поставку лісу №12\02-2018 , для чого відібрати експертні зразки.

До теперішнього часу, жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.

Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано вказаний обсяг слідчих дій, однак, особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення, не встановлено, для закінчення досудового розслідування ще необхідно провести ряд слідчо-розшукових дій, а саме:

Долучити до матеріалів провадження висновки почеркознавчої експерти, встановити анкетні данні чоловіка на ім`я ОСОБА_5 , з яким спілкувався ОСОБА_4 , провести одночасний допит між цим чоловіком та ОСОБА_4 за наявності підстав вирішити питання про повідомлення про підозру винним особам.

Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних причин.

Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу, строком не менш ніж 6 місяців.

Строк досудового розслідування закінчується 1 лютого 2020 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не надається можливим.

Слідчий в судовому засіданні підтримав подане клопотання, просив про його задовольнити.

Слідчий суддя, вислухавши слідчого та дослідивши надані матеріали, встановив наступне.

В провадженні слідчого відділу Холодногірського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області перебуває кримінальне провадження №12018220510001922 від 01.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Жодній особі не було повідомлено про підозру.

Згідно ст.219КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, який становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.

Згідно до ст.294КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в статті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 КПК України.

Продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв.Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка учасників кримінального провадження. (рішення у справах «Олексій Бугайов проти України», «Юрій Іванов проти України»).

На даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, у зв`язку з тим, що необхідно провести ряд слідчих дій, а саме: встановити особу причетну до скоєння кримінального правопорушення, також необхідно встановити інших можливих очевидців вчинення вказаного кримінального правопорушення та допитати їх у якості свідків.

Вищевказані слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки, проведення інших слідчих та процесуальних дій.

У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.

Так, слідчим в судовому засіданні було доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбачений ст. 219 КПК України, що додатковий строк досудового розслідування необхідний для отримання доказів, які не могли бути отримані раніше та про які зазначено у клопотанні, слідчі дії, які необхідно виконати мають суттєве значення для остаточної кваліфікації, підтвердження або ж спростування вчинення кримінальних правопорушень, тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 01.08.2020 року.

На підставі наведеного, керуючись ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання- задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018220510001922 від 01.08. 2018 року , за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст.190 КК України, до 6-ти місяців, тобто до 1 серпня 2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення31.01.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу87317378
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —642/4588/18

Ухвала від 06.04.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 01.04.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 29.03.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 12.02.2020

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 07.02.2020

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 31.01.2020

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 29.01.2020

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 28.12.2019

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 26.06.2019

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 24.06.2019

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні