Ухвала
від 03.02.2020 по справі 569/1353/20
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/1353/20

1-кс/569/674/20

УХВАЛА

03 лютого 2020 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засідання в м. Рівне, клопотання заступник начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУФР ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 (далі слідчий), погоджене прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження №32020180000000005 від 23.01.2020 за ознаками вчинення злочину передбаченого ч.1 ст. 204 КК України (далі - це ж кримінальне провадження) про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

З клопотання слідує, що досудове розслідування кримінального провадження розпочато за фактом здійснення рядом осіб незаконного виготовлення, придбання, зберігання, транспортування та збуту на території Рівненської області незаконно виготовлених алкогольних напоїв за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст.204 КК України.

Слідчий у клопотанні вказує, що забезпечують діяльність з придбання, виготовлення, зберігання та збуту незаконно виготовленого алкоголю на території Рівненської області громадяни: ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

На підставі ухвали Рівненського міського суду №569/1353/20 1-кс/569/592/20 проведено обшук 28.01.2020 за адресою АДРЕСА_1 , за результатами якого виявлено та вилучено 3 пластикові ПЕТ пляшки об`ємом 6 л кожна заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту; 4 тетрапакети об`ємом 10 л кожен з заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту.

Будь-яких товарно-супровідних документів, накладних, видаткових, податкових накладних, ліцензій, дозволів, сертифікатів, якості, відповідності, інших документів, що підтверджують якість, походження алкогольних напоїв не виявлено та не представлено.

Слідчий просить накласти арешт на вилучене майно, шляхом заборони розпоряджатись ним до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні, враховуючи те, що є достатні підстави вважати, що вказані вище вилучені підакцизні товари слугують засобом вчинення кримінального правопорушення, є матеріальними об`єктами, які зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, будуть використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, що має значення для кримінального провадження та підлягає доказуванню. Відомості щодо походження вилученого майна, його руху, умов придбання та подальшої реалізації буде використано при допитах, при проведенні криміналістичних експертиз, пред`явлення документів під час проведення слідчих дій, інших слідчих, процесуальних діях, у зв`язку з чим чином існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що вилучене є доказом злочину та вони мають значення речових доказів. Незастосування заходу забезпечення кримінального провадження (арешт майна) з забороною розпоряджатися ним може привести до настання наслідків, які можуть перешкодити вказаному кримінальному провадженню, призвести до зникнення, втрати або пошкодження вилучених товарів, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити у кримінальному провадженні, а тому з метою досягнення дієвості вищевказаного кримінального провадження, виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказане майно, до прийняття процесуального рішення у вказаному кримінальному провадженні.

До початку судового засідання, слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив його задоволити.

Клопотання розглядається без участі особи, у якої вилучено майно ОСОБА_6 , про день та час розгляду клопотання який повідомлявся, про що свідчить телефонограма, відповідно до ч.1 ст. 172 КПК України.

З урахуванням заяви слідчого, неявки особи у якої вилучено майно, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.2ст.167КПК України,тимчасово вилученимможе бутимайно увигляді речей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони: підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди; призначалися(використовувалися)для схилянняособи довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та/абоматеріального забезпеченнякримінального правопорушенняабо винагородиза йоговчинення; єпредметом кримінальногоправопорушення,у томучислі пов`язаногоз їхнезаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Згідно ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 173 КПК України та вищевикладене, є необхідним накласти арешт на майно, про яке йдеться у клопотанні, яке було вилучено за вищевказаних обставин, як таке, що відповідає критеріям ст.98 КПК України, з метою збереження майна, як речового доказу, яким майно визнано у кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до зникнення, втрати вказаного майна, у зв`язку з чим можуть настати наслідки, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Керуючись ст. 170, 171,175, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Клопотання задоволити.

Накласти арешт на 3 пластикові ПЕТ пляшки об`ємом 6 л. кожна заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту; 4 тетрапакети об`ємом 10 л кожен з заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту, які вилучені 28.01.2020 у ході проведеного обшуку за адресою АДРЕСА_1 згідно ухвали слідчого судді Рівненського міського суду №569/1353/20 1-кс/569/592/20.

Спосіб арешту визначити шляхом заборони будь якій особі розпоряджатись будь-яким чином вказаним майном та використовувати його до прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні.

Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст. 174 КПК України, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення03.02.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87348347
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —569/1353/20

Ухвала від 11.06.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 11.06.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 11.06.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 11.06.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 11.06.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 24.04.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 15.04.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 03.02.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 03.02.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 03.02.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні