Ухвала
від 05.02.2020 по справі 272/811/19
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 272/811/19 Головуючий у 1-й інст. Чуб І. А.

Категорія 39 Доповідач Шевчук А. М.

У Х В А Л А

05 лютого 2020 р. м. Житомир

Суддя Житомирського апеляційного суду Шевчук А. М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Андрушівського районного суду Житомирської області від 18 грудня 2019 року

у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсною відмови від прийняття спадщини, визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом та визнання права власності на Ѕ земельної ділянки,

в с т а н о в и л а:

Рішенням Андрушівського районного суду Житомирської області від 18 грудня 2019 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись із вищевказаним рішенням ОСОБА_1 звернулася із апеляційною скаргою.

Разом із апеляційною скаргою позивач подала заяву про звільнення від сплати судового збору, яку обґрунтовує тим, що не має змоги оплатити передбачений законом судовий збір, оскільки є пенсіонером та окрім пенсії інших доходів не має. Крім того зазначає, що часто хворіє і вимушена витрачати значні кошти на ліки. У підтвердження таких обставин долучила довідку з управління ПФУ про свої доходи за період з липня 2019 року по грудень 2019 року та довідку з Комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги про стан здоров`я.

Відповідно до частини першої ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати (ч.3 ст. 136 ЦПК України).

Єдиною підставою для звільнення від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної особи (наприклад, довідка про дохід фізичної особи за попередній календарний рік, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

За змістом пункту першого частини першої та частини другої статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням звільнити від сплати судового збору за умови, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Звертаючись із заявою про звільнення від сплати судового збору, ОСОБА_1 не надала відомостей про отриманий нею річний дохід за весь попередній рік , тобто за 2019 рік (з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року), а тому наразі підстави для задоволення заяви відсутні.

Відповідно до підпункту 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір сплачується в розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно підпункту 1 п.1 ч.2 ст.4 цього Закону - за подання до суду фізичною особою заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.)

Підпунктом 2 п.1 ч.2 ст.4 цього Закону - за подання до суду фізичною особою заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).

Оскільки позивачем рішення суду оскаржується у повному обсязі щодо двох вимог немайнового характеру (про визнання недійсною відмови від прийняття спадщини; про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом) та однієї вимоги майнового характеру (про визнання права власності на Ѕ земельної ділянки), за подання апеляційної скарги судовий збір підлягає сплаті в розмірі 3457,80 грн. (768,40 грн. х 3 х 150% = 3457,80 грн.).

Відповідно до Закону України Про судовий збір та листа Державної судової адміністрації України № 15-15335/15 від 28 серпня 2015 року судовий збір згідно закону перераховується у безготівковій або готівковій формі, при сплаті судового збору через онлайн системи, банкомати для приймання платежів, інтернет-банкінг, банківські установи обов`язковими для заповнення платниками є наступні реквізити :

-дата документа;

-отримувач коштів: Житомирська міська отг22030101;

-код отримувача: ЄДРПОУ 38035726;

-банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

-код банку отримувача: МФО 899998;

-рахунок отримувача: UA498999980313101206080006797;

-код класифікації доходів бюджету: 22030101

-призначення платежу.

При сплаті судового збору поле призначення платежу розрахункового документа повинно бути заповнено наступним чином:

*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має бути 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомлення про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Приклад заповнення графи "Призначення платежу":

*;101; НОМЕР_1 ; Судовий збір, за позовом ОСОБА_3 , Житомирський апеляційний суд.

Відповідно до ст. 9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.

Відповідно до змісту ч.2 ст.356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.

В порушення вимог зазначеної статті ОСОБА_1 в апеляційній скарзі не вказала свій реєстраційний номер облікової картки платника податків, а у разі його відсутності - номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України.

Згідно із ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга ОСОБА_1 залишається без руху для надання суду документів, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 3457,80 грн. або документів про отриманий дохід за 2019 рік та для усунення недоліків скарги відповідно до вимог ст. 356 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.185,356,357 ЦПК України,

у х в а л и л а :

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху. Надати скаржнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Довідку про доходи за 2019 рік або оригінал квитанції /платіжного доручення/ та виправлений примірник апеляційної скарги (з її копіями відповідно до кількості учасників справи) необхідно подати або надіслати на адресу Житомирського апеляційного суду до вищезазначеної дати, зазначивши в квитанції /платіжному дорученні/ всі вищевказані реквізити .

Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута скаржнику.

Суддя:

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення05.02.2020
Оприлюднено06.02.2020
Номер документу87391859
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —272/811/19

Постанова від 10.03.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коломієць Ганна Василівна

Ухвала від 14.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Журавель Валентина Іванівна

Ухвала від 07.08.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Журавель Валентина Іванівна

Ухвала від 02.07.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Журавель Валентина Іванівна

Ухвала від 28.05.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Журавель Валентина Іванівна

Постанова від 22.04.2020

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Постанова від 22.04.2020

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 06.03.2020

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 26.02.2020

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 05.02.2020

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні