Справа № 357/12714/19
Провадження № 2/306/188/20
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
07 лютого 2020 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі судді Тхір О.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ССД Свалявської РДА, ССД Білоцерківської РДА, про позбавлення батьківських прав,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Маліцький П.П. звернувся в суд із зазначеним позовом, в якому просить позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , батьківських прав відносно доньки - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 06.12.2019 року справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ССД Свалявської РДА, ССД Білоцерківської РДА, про позбавлення батьківських прав передано за підсудністю для розгляду до Свалявського районного суду Закарпатської області. Отже, відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, справа підсудна Свалявському районному суду Закарпатської області. Місце проживання відповідача підтверджується відповіддю на запит суду про його зареєстроване місце проживання.
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України, та віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Визначені статтями 185-186 ЦПК України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, відповідно до вимог ч. 4 'ст. 274 ЦПК України, оскільки даний спір про позбавлення батьківських прав не може бути розглянуто за правилами спрощеного провадження.
При вирішенні даного питання, суд керується частинами четвертою та п`ятою статті 19 Сімейного кодексу України, нормами якої передбачено, що при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
В зв`язку з чим, слід витребувати письмовий висновок від органу опіки та піклування Білоцерківської райдержадміністрації, щодо можливого розв`язання спору за даним позовом, на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, враховуючи, що позивач, заявила вимогу про позбавлення батьківських прав відповідача щодо малолітньої дитини, яка проживає з нею, за місцем її фактичного проживання в АДРЕСА_2 та зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 .
Враховуючи, що позивачем в якості третьої особи зазначено орган опіки та піклування Свалявської РДА, який діє за місцем реєстрації відповідача, щодо якого ставиться питання про позбавлення батьківських прав, який зареєстрований (проживає) в АДРЕСА_1 ,а тому слід витребувати від ООП Свалявської РДА висновок про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_3 .
Одночасно слід роз`яснити, що згідно з ч. 6 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.
Від позивача разом із позовною завідповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК Україниявою інших заяв та клопотань не надано.
Керуючись ст.ст. 53, 175, 177, 187, 190, 191, 260, 261, 274, 353, 354 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ССД Свалявської РДА, ССД Білоцерківської РДА, про позбавлення батьківських прав.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 10 год. 40 хв. 02 березня 2020 року, яке проводити, в приміщенні Свалявського районного суду Закарпатської області (м. Свалява, вул. Духновича, 2), з повідомленням (викликом) сторін.
Зобов`язати орган опіки та піклування - службу у справах дітей Свалявської райдержадміністрації Закарпатської області надати суду письмовий висновок щодо доцільності позбавлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , батьківських прав відносно доньки - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зобов`язати орган опіки та піклування - службу у справах дітей Білоцерківської райдержадміністрації надати суду письмовий висновок щодо доцільності позбавлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , батьківських прав відносно доньки - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та письмовий висновок щодо можливого розв`язання спору про позбавлення батьківських прав батька дитини, на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні.
Вимоги ухвали щодо надання висновків виконати до 02 березня 2020 року року, попередити, що за невиконання вимог ухвали суду настає відповідальність, встановлена Законом.
Повідомити учасників справи про час, дату та місце підготовчого засідання, шляхом надіслання їм копії цієї ухвали, з врахуванням вимог ч. 5 ст. 128 ЦПК України, роз`яснивши сторонам наслідки їх неявки в судове засідання, передбачені ст. 223 ЦПК України.
Встановити відповідачам строк п`ятнадцять днів з дня вручення їм цієї ухвали, протягом якого вони мають право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідачі зобов`язані надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів та надати суду відповідні докази та документи, передбачені п.1, п. 2 ч. 5 ст. 178 ЦПК України.
Роз`яснити третім особам зміст ст. 181 ЦПК України та їх право подати письмові пояснення щодо позову з дотриманням, встановлених ЦПК України вимог.
Роз`яснити відповідачам, що в разі ненадання ними відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк, встановлений, для подання відзиву відповідачі мають право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Встановити позивачу строк три дні з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст. 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати іншим учасникам справи.
Встановити відповідачам строк три дні з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого вони мають право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст. 178 ЦПК України. Копію заперечення і додатків до нього одночасно з поданням його суду відповідачі повинні надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити позивачу право збільшити або зменшити розмір позовних вимог та право змінити підставу або предмет позову шляхом подання письмової заяви, лише у визначені ст. 49 ЦПК України строки, та в порядку, встановленому цією ж статтею.
Повідомити сторін про обов`язки, передбачені ч. 1 ст. 54 ЦПК України, а саме, якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Роз`яснити сторонам наслідки, невиконання зазначених вимог, передбачені ч. 2 ст. 54 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи наслідки зловживання процесуальними правами, передбачені ст. 44 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного вебпорталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0710/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Свалявського районного суду
Закарпатської області О.А.Тхір
07.02.2020
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2020 |
Номер документу | 87433499 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Тхір О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні