Справа № 420/5446/18
У Х В А Л А
10 лютого 2020 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Іванова Е.А.
за участі: секретаря Ягенської К.О., позивача Берези О.О.,
розглянувши в підготовчому засіданні у залі суду в м.Одесі заяву позивача по адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації, за участі третьої особи - Державного підприємства "Виробнича фірма "Агроцентренерго" корпорації "Украгропромбуд", про визнання протиправним та скасування розпорядження за № 971/А-2018 від 22 серпня 2018 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження № 971/А-2018 від 22 серпня 2018 року "Про надання Державному підприємству "Виробнича фірма "Агроцентренерго" корпорації "Украгропромбуд" дозволу на розробку проекту землеустрою
10.02.2020 року до суду за вх..№5688/20 надійшла заява позивача в якій просить суд приєднати до матеріалів справи копії документів, що характеризують Комінтернівське Інагро в тексті якій крім іншого висловлюються образливі твердження стосовно складу Одеського окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч.1-5 ст.44 КАС України учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки.
Учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
Згідно ст.159КАС України при розгляді справи судом за правилами загального позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Відповідно до стаття 45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
З урахуванням конкретних обставин справи суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню адміністративного судочинства, зокрема: подання скарги на судове рішення, яке не підлягає оскарженню, не є чинним або дія якого закінчилася (вичерпана), подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, за відсутності інших підстав або нових обставин, заявлення завідомо безпідставного відводу або вчинення інших аналогічних дій, які спрямовані на безпідставне затягування чи перешкоджання розгляду справи чи виконання судового рішення.
Згідно ч.2 ст.167 якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Недопустимість зловживання процесуальними правами є однією з основних засад (принципів) адміністративного судочинства (п.9 ч.3 ст.2 КАС України.
Таким чином Кодекс адміністративного судочинства України закріплює, що учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу.
Нецензурна лексика, образливі та лайні слова, символи, зокрема для надання особистих характеристик учасникам справи, іншим учасникам судового процесу, їх представникам і суду не можуть використовуватися ні у заявах по суті справи, заявах з процесуальних питань, інших процесуальних документах, ні у виступах учасників судового процесу та їх представників.
До такого висновку дійшов також Верховний суд у справі №9901/324/19 від 07.11.2019 року.
Враховуючи викладене суд доходить висновку, що позивач висловлюючи в заяві від 10.02.2020 року образливі твердження стосовно суддів Одеського окружного адміністративного суду зловживає процесуальним правом, що є не припустимим при оформленні заяви.
Керуючись ст.ст.45,243,248КАС України суд
УХВАЛИВ:
Повернути ОСОБА_1 заяву вх..№5688/20 від 10.02.2020 року без розгляду.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст..256 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими ст..ст.295-297КАС України та з урахуванням п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України .
Повний текст ухвали виготовлений 10.02.2020 року.
Суддя Іванов Е.А.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 11.02.2020 |
Номер документу | 87469590 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Іванов Е.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні