Ухвала
від 10.02.2020 по справі 299/1065/17
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/1065/17

У Х В А Л А

10.02.2020 року м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської областіу складі:

головуючого судді Надопта А.А.,

за участі секретаря судових засідань Онисько С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Виноградів заяву представника АТ "ТАСКОМБАНК" про заміну cторони у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства "ВіЕс Банк" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про звернення стягнення на предмет іпотеки,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Виноградівського районного суду Закарпатської області перебувала вищевказана цивільна справа.

Вимоги заяви мотивує тим, що в провадженні Виноградівського районного суду перебувала цивільна справа № 299/1065/17 за позовом Публічного акціонерного товариства "ВіЕс Банк", правонаступником якого є ПАТ ВіЕс Банк , до до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про звернення стягнення на предмет іпотеки.

31.08.2017 року рішенням Виноградівського районного суду позовні вимоги задоволено частково.

Заявник вказує, що на даний час рішення суду залишається не виконаним.

Зазначає, що з 22 травня 2018 року загальними зборами акціонерів ПАТ ВіЕс Банк та АТ ТАСКОМБАНК прийнято рішення про приєднання ПАТ ВіЕс Банк до АТ ТАСКОМБАНК за спрощеною процедурою визначеною Законом України Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків та нормативно-правовими актами НБУ та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

11 липня 2018 року ПАТ ВіЕс Банк отримано дозвіл Національного банку України від 10.07.2018 року на реорганізацію шляхом приєднання ПАТ ВіЕс Банк до АТ ТАСКОМБАНК за спрощеною процедурою, передбаченою Законом України Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків .

12 жовтня 2018 року комісією з реорганізації ПАТ ВіЕС Банк було складено, а 16.10.2018 року загальними зборами акціонерів ПАТ ВіЕС Банк та АТ ТАСКОМБАНК затверджено Передавальний акт.

З 16.10.2018 року АТ ТАСКОМБАНК стало правонаступником всіх прав та обов`язків ПАТ ВіЕс Банк .

Представник заявника та заінтересовані особи в судове засідання не з`явилися, будучи належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду заяви, про причини неявки суд не повідомили.

Як убачається із прохальної частини заяви, представник заявника просить провести розгляд справи у відсутності їх представника.

Відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України, неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Вивчивши заяву, додані до неї матеріали та матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.

З матеріалів справи убачається, що рішенням Виноградівського районного суду перебувала цивільна справа № 299/1065/17 за позовом Публічного акціонерного товариства "ВіЕс Банк", правонаступником якого є ПАТ ВіЕс Банк , до до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про звернення стягнення на предмет іпотеки.

31.08.2017 року рішенням Виноградівського районного суду позовні вимоги задоволено частково.

Протоколом № 60 загальних зборів акціонерів (рішення єдиного акціонера) ПАТ ВіЕс Банк від 16.10.2018 року затверджено передавальний акт складений комісією з реорганізації (комісією з припинення) ПАТ ВіЕс Банк .

Відповідно до вказаного протоколу, правонаступництво щодо всього майна, всіх прав та обов`язків ПАТ ВіЕс Банк виникає в АТ ТАСКОМБАНК з моменту, визначеного передавальним актом, затвердженим загальними зборами акціонерів ПАТ ВіЕс Банк та АТ ТАСКОМБАНК .

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Частиною 1 ст. 512 ЦК України передбачено, що кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином.

Відповідно до ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсягах та на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Верховним Судом України у постанові від 20.11.2013 року висловлена правова позиція у справі № 6-122цс13 у якій зазначено про те, що виходячи зі змісту статтей 512, 514 ЦК України, ст. 378 ЦПК України, ст. 8 Закону України Про виконавче провадження заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимог (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.

Вирішуючи питання про можливість задоволення вимог заяви, суд також звертає увагу на наступне.

Заявник у поданій заяві просить замінити саме позивача у справі № 299/1065/17 його правонаступником.

Положеннями ч. 1 ст. 55 ЦПК України визначено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Згідно ч. 3 ст. 258 ЦПК України, розгляд справи по суті судом першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Таким чином, заявник звернувся до суду із заявою про заміну сторони у справі його правонаступником після закінчення розгляду справи, що не відповідає положенням ст. 55 ЦПК України та як наслідок унеможливлює її задоволення, оскільки на стадії виконання рішення суду процесуальним законом (ст. 442 ЦПК України) передбачено можливість заміни сторони виконавчого провадження, а саме заміни боржника або стягувача.

Враховуючи вищевикладене заявлені вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 353, 442 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви Акціонерного товариства ТАСКОМБАНК , заінтересовані особи: Акціонерне товариство ВіЕс Банк , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про заміну сторони у справі- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий А. А. Надопта

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Ухвала не набрала законної сили.

Суддя Виноградівського

районного суду Закарпатської області А.А.Надопта

Оригінал Ухвали знаходиться у справі №299/1065/17 у Виноградівському районному суді Закарпатської області

Помічник судді: Р.М.Кобрин

10.02.2020 року.

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення10.02.2020
Оприлюднено12.02.2020
Номер документу87504580
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —299/1065/17

Ухвала від 25.11.2021

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 10.02.2020

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 26.07.2019

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Рішення від 31.08.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Рішення від 31.08.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 23.06.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 23.05.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 25.04.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні