Дата документу 10.02.2020 Справа № 554/314/20
Провадження № 1-кс/554/2023/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.02.2020 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні № 220150000000000154 від 27.05.2015 р., за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321-1 КК України, про накладення арешту на майно -
ВСТАНОВИВ:
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ГТОВ «Л-Фарма» (ЄДРПОУ № 24824036), а саме один із співзасновників ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з використанням потужностей вказаного підприємства налагодив незаконне виготовлення ряду лікарських засобів під виглядом відомих та зареєстрованих на території України фармацевтичних брендів, які в подальшому збуває у власній мережі аптечних закладів, а також в аптечних закладах, які юридично оформлені на його близьких родичів та знайомих. До даної діяльності залучені наступні суб`єкти господарювання: ГТОВ «Л-Фарма» (ЄДРПОУ 24824036), ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_4 .
Так, з метою налагодження виробництва лікарських засобів ОСОБА_4 залучив до даної діяльності громадян України: ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 .
Безпосереднім виготовленням лікарських засобів за замовленням ОСОБА_4 займається ОСОБА_9 , який отримавши замовлення на виробництво лікарських засобів від ОСОБА_4 , надає останньому список необхідних інгредієнтів для виконання замовлення. ОСОБА_4 організовує придбання інгредієнтів та сировини необхідних для виготовлення лікарських засобів як через офіційну мережу суб`єктів господарської діяльності, так і через фіктивних суб`єктів господарювання, та суб`єктів господарювання, які незаконно здійснюють свою діяльність з порушенням правил обігу медичних препаратів та інших інгредієнтів призначених для виготовлення лікарських засобів, які розташовані на території Харківської, Київської, Львівської, Сумської, Черкаської та Дніпропетровської областей.
Отримавши від ОСОБА_4 необхідні інгредієнти та сировину, ОСОБА_9 разом із ОСОБА_12 займається виготовленням лікарських засобів, які в подальшому передає ОСОБА_4 для їх збуту.
З метою легалізації частини отриманої продукції у вигляді лікарських засобів, ОСОБА_4 разом із ОСОБА_10 здійснюють їх бухгалтерський облік як продукції власного виробництва. Однак відповідно до листа Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Полтавській області (далі - Держлікслужба в Полтавській області) юридична особа з ідентифікаційним кодом 24824036, ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 не отримували дозволи на проведення діяльності з виготовлення (виробництва) лікарських засобів в умовах аптеки. Даним видом діяльності дозволено займатися лише ФОП ОСОБА_4 , однак, в порушення п. 1.8. Правил виробництва (виготовлення) та контролю якості лікарських засобів в аптеках, затверджених наказом МОЗ України від 17.10.2012 № 812, вказаний суб`єкт господарювання не надав на погодження до Держлікслужби в Полтавській області Перелік внутрішньо аптечної заготовки, що виробляє (виготовляє) аптека, що у свою чергу унеможливлює зайняття вказаним видом діяльності.
В подальшому ОСОБА_4 здійснює збут вказаних лікарських засобів в мережі власних аптечних закладів та аптечних закладів, які юридично оформлені на його близьких родичів та знайомих, а також шляхом безпосереднього збуту даної продукції його знайомими поза аптечними закладами. Відповідальним за перевезення та відправлення лікарських засобів між аптечними закладами та по території України є ОСОБА_11 . Відповідальною за збут лікарських засобів через мережу Інтернет (сайти «cosmecevtika.com», «cosmecevtika4u.prom.ua»), їх відправку та розрахунки за вказані операції є ОСОБА_13
05.02.2020 р. органом досудового розслідування з метою фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава про проведення обшуку №1кс/554/1103/2020 від 16.01.2020 здійснено обшук нежитлового приміщення, а саме аптечний пункт № 2 «наша аптека», що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , яке на праві комунальної власності належить Лубенській міській раді Полтавської області.
На підставі вказаної ухвали слідчого надано дозвіл на проведення обшуку у нежитловій будівлі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , яке на праві комунальної власності належить Лубенській міській раді Полтавської області, з метою виявлення та вилучення речей, предметів та документів, а саме: фальсифікованих лікарських засобів, в тому числі пакетів-суше «Антигрипін-фіто+», капсул «Валеріана екстракт», капсул «L-карнітин», капсул «L-аргінін», «Ісландського моху сироп», бальзаму «L-ГРИПактив», гелю «ВенГель А», гелю «ВенГель К», крему «L-ПАНТЕН», супозиторій ректальних «Проктоактив №5», розчину «Хлоргексидин-L», а також документів, що свідчать про їх надходження до аптечного закладу, їх обсягів, обставин їх обліку, зберігання з метою збуту та збуту (статути, реєстраційні документи, посадові обов`язки, документи податкової звітності, журнали обліку, журнали інструктажів, документи, що свідчать про збут фальсифікованих лікарських засобів тощо), містять відомості про осіб, які брали участь у зберіганні та збуті фальсифікованих лікарських засобів, матеріальних носіїв інформації, у тому числі магнітних (флешкарти, з`ємні жорсткі диски тощо), комп`ютерної техніки (системні блоки комп`ютерів, ноутбуки, планшети), що містять відомості про зберігання з метою збуту та збут фальсифікованих лікарських засобів, мобільних телефонів, де ведеться переписка між ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , засобів зв`язку, за допомогою забезпечується координація діяльності вищевказаних осіб, чорнових записів про виготовлення, виробництво, зберігання з метою збуту та збут фальсифікованих лікарських засобів.
Під час обшуку виявлено та вилучено предмети, не зазначені в ухвалі суду №1-кс/554/1103/2020 від 16.01.2020 р., а саме:
?Дротаверин капс. № 10 2 упаковки;
?Фурацелін порошок № 5 2 упаковки;
?Парацетамол 500мг 3 упаковки;
?Німесулід порошок 2 г 7 упаковок;
?Диклофенак з парацетамолом капс. №10 4 упаковки;
?Німесулід капс «10 дві упаковки;
?Ромашка розчин длдя полоскання 100 мл 3 флакона;
?Суха мікстура від кашлю для дітей 200 мл два флакона;
?Розчин для полоскання 100 мл ромашка, календула, деревій 2 флакона;
?Трійчатка фіто 30 капсул 1 флакон;
?L-антигеморой мазь 20 г 1 флакон;
?Німесулід гель 50 г із прикріпленим аркушем паперу сигнатурою 1 флакон;
?Левомецил мазь 40 г 1 флакон;
?Гліцерин 85% 25 г 2 флакона;
?Екстракт сена 2 упаковки;
?Пасифлора екстракт 2 упаковки;
?Вітамін С+ Суниця сироп 1 флакон;
?Вітамін С+ чорна смородина сироп один флакон;
?Заспокійливий сироп з м`ятою, мелісою та собачою кропивою 100 мл 2 флакона;
?Гліцерин 30капсул 3 упаковки;
?Подорожника сироп 100 мл 2 флакона;
?Чебрецю сироп 100 мл 2 флакона;
?Кальцій + ДЗ 30 капсул 2 флакона;
?Тріссен 30 капсул 2 флакона;
?Алтеї кореня сироп 100 мл 2 флакона;
?Плюща сироп 100 мл 1 флакон;
?Первоцвіт та чебрець сироп 100 мл 1 флакон;
?Пасифлори сироп 1 флакон;
?Солодки кореня сироп 100 мл 1 флакон;
?L-Хондроїтин 1 флакон;
?Хондроїтин з глюкозаміном 60 капсул 1 флакон;
?Подорожник та чебрець сироп 100 мл 1 флакон;
?Ехінацея 30 капсул 1 флакон;
?Ехінацея екстракт 30 капсул 1 флакон;
?Сорбент + 9 упаковок;
?Каолін 4 упаковки.
Рішення про вилучення вказаних документів та речей було прийняте, у зв`язку з тим, що вони мають значення для кримінального провадження, виходячи з наступного.
Вилучені контейнери і пакети із продукцією ГТОВ «L-Фарма» та ФОП ОСОБА_4 підлягають арешту у зв`язку із необхідністю проведення хімічних експертиз з метою фіксації обставин їх складу та встановлення факту фальсифікації лікарських засобів. Власниками усіх вилучених предметів є ГТОВ «L-Фарма» та ФОП ОСОБА_4 .
В силу п. п. 4, 5 ст. 27 КПК України, а також на підставі ст. ст. 2, 7 Закону України «Про доступ до судових рішень», п. 2 «Порядку ведення реєстру судових рішень», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №740 від 25.05.2006 р., ст. 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», слідчий прохав з метою збереження речових доказів, забезпечення конфіскації майна винної особи та проведення необхідних слідчих та інших процесуальних дій, розгляд клопотання про накладення арешту провести у закритому судовому засіданні без виклику власників майна та заінтересованих осіб.
Поряд з цим, відповідно до п. п. 4, 5 ст. 27 КПК України, слідчий суддя може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні, якщо його відкритий розгляд може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, зокрема, щодо ідентифікаційних даних відносно осіб, щодо яких проводяться слідчі дії, направлені на встановлення їх причетності до вчинення злочину.
Так, відповідно до ст. ст. 2, 7 Закону України «Про доступ до судових рішень», а також п. 2 «Порядку ведення реєстру судових рішень», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №740 від 25.05.2006, не оприлюднюється інформація, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», серед іншого, таємною визнається інформація, яка містить таємницю досудового розслідування.
На підставі викладеного, слідчий суддя дійшов висновку про розгляд клопотання у закритому судовому засіданні.
Слідчий надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав.
Згідно з ч. 4ст. 107 КПК Україниу зв`язкуіз неприбуттяму судовезасідання всіхосіб, якіберуть участьу судовомупровадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду клопотання не здійснювалось.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання слідчого, долучені до нього копії з матеріалів кримінального провадження, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України уразі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
05.02.2020 року проведено обшук та вилучення майна, питання про арешт якого ставиться у клопотанні слідчого.
06.02.2020 року, тобто в межах строку, передбаченого законом, слідчий звернувся до суду із клопотанням про арешт вилученого майна.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Слідчим суддею встановлено з матеріалів клопотання, що обшук проводився на підставі дозволу слідчого судді відповідно до постановленої ухвали про надання дозволу на проведення обшуку.
У даному випадку, метою накладення арешту на тимчасово вилучене в ході обшуку майно є збереження речових доказів у кримінальному провадженні.
Відповідно доч.1ст.170КПК України арештоммайна єтимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
З матеріалів клопотання слідчим суддею встановлено, що вилучене в ході обшуку майно відповідає критеріям речового доказу, може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Необхідність накладення арешту обумовлена метою забезпечення доказової бази у кримінальному провадженні, забезпечення проведення необхідних слідчих дій та експертних досліджень, а тому, з метою забезпечення ризиків його знищення, приховування та відчуження, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання та накладення арешту на вилучене майно.
Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Накласти арешт шляхом встановлення заборони володіння, користування та розпорядження, до скасування арешту у передбаченому чинним КПК України порядку, на виявлене та вилучене в ході обшуку 05.02.2020 р. за адресою: АДРЕСА_1 , яке на праві комунальної власності належить Лубенській міській раді Полтавської області, власниками яких є ГТОВ «L-Фарма» та ФОП ОСОБА_4 , майно, а саме:
?Дротаверин капс. № 10 2 упаковки;
?Фурацелін порошок № 5 2 упаковки;
?Парацетамол 500мг 3 упаковки;
?Німесулід порошок 2 г 7 упаковок;
?Диклофенак з парацетамолом капс. №10 4 упаковки;
?Німесулід капс «10 дві упаковки;
?Ромашка розчин длдя полоскання 100 мл 3 флакона;
?Суха мікстура від кашлю для дітей 200 мл два флакона;
?Розчин для полоскання 100 мл ромашка, календула, деревій 2 флакона;
?Трійчатка фіто 30 капсул 1 флакон;
?L-антигеморой мазь 20 г 1 флакон;
?Німесулід гель 50 г із прикріпленим аркушем паперу сигнатурою 1 флакон;
?Левомецил мазь 40 г 1 флакон;
?Гліцерин 85% 25 г 2 флакона;
?Екстракт сена 2 упаковки;
?Пасифлора екстракт 2 упаковки;
?Вітамін С+ Суниця сироп 1 флакон;
?Вітамін С+ чорна смородина сироп один флакон;
?Заспокійливий сироп з м`ятою, мелісою та собачою кропивою 100 мл 2 флакона;
?Гліцерин 30капсул 3 упаковки;
?Подорожника сироп 100 мл 2 флакона;
?Чебрецю сироп 100 мл 2 флакона;
?Кальцій + ДЗ 30 капсул 2 флакона;
?Тріссен 30 капсул 2 флакона;
?Алтеї кореня сироп 100 мл 2 флакона;
?Плюща сироп 100 мл 1 флакон;
?Первоцвіт та чебрець сироп 100 мл 1 флакон;
?Пасифлори сироп 1 флакон;
?Солодки кореня сироп 100 мл 1 флакон;
?L-Хондроїтин 1 флакон;
?Хондроїтин з глюкозаміном 60 капсул 1 флакон;
?Подорожник та чебрець сироп 100 мл 1 флакон;
?Ехінацея 30 капсул 1 флакон;
?Ехінацея екстракт 30 капсул 1 флакон;
?Сорбент + 9 упаковок;
?Каолін 4 упаковки.
Місцем зберігання вищевказаного арештованого майна у передбаченому законом порядку визначити кімнату речових доказів слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області за адресою м. Полтава вул. Соборності 40.
Виконання ухвали доручити старшому слідчому в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області підполковника юстиції ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів.
Власники, володільці майна можуть оскаржити ухвалу слідчого судді з моменту отримання копії вказаної ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87541054 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні