ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.02.2020 Справа № 920/951/19
Господарського суду Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши матеріали справи № 920/951/19
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Лан" (42315,
Сумська область, Сумський район, с. Кіндратівка, вул. Центральна, 4,
код ЄДРПОУ 30811351),
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "СОФАРО" (40020,
м.Суми, вул. Ковпака, буд. 4/2, код ЄДРПОУ 36437687),
про стягнення 662 589 грн 56 коп
За участю представників сторін:
від позивача: Касьяненко Д.С. адвокат (ордер № 1000895 від 05.11.2019, посвідчення
№ 000598 від 18.06.2019)
від відповідача: не прибув.
при секретарі судового засідання Чепульській Ю.В.
УСТАНОВИВ:
До господарського суду Сумської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Лан" з позовною заявою, відповідно до якої просить суд стягнути з відповідача 662589 грн. 56 коп. попередньої оплати. А також просить стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору в розмірі 9 938 грн. 84 коп.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 16.09.2019 порушено провадження по справі № 920/951/19, призначено підготовче засідання.
05.11.2019 протокольною ухвалою суду оголошено перерву в судовому засіданні до 26.11.2019, 11:00.
07.11.2019 позивачем подано заяву про забезпечення позову у вигляді арешту (заборони відчуження) нежилого приміщення, реєстраційний номер майна 27320183, яке знаходиться за адресою: Сумська область, м. суми, вул.. Ковпака, буд. 4/2, та яке належить на праві приватної спільної часткової власності, частка власності 47/100, Товариству з обмеженою відповідальністю "Сафаро" (код ЄДРПОУ 36437687, 40020, місто Суми, вул. Ковпака, буд. 4/2.
Ухвалою суду від 08.11.2019 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Лан" (вх. № 3439к від 07.11.2019) про забезпечення у позову відмовлено.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 24.01.2019 провадження у справі було зупинено до закінчення апеляційного провадження.
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 24.12.2019 ухвалу Господарського суду Сумської області від 08.01.2020 залишено без змін.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 31.01.2020 поновлено провадження у справі, призначено підготовче засідання на 11.02.2020, 11:40.
10.02.2020 відповідачем подане клопотання, в якому останній просить суд відкласти розгляд справи на іншу дату у зв`язку з терміновим відрядженням представника відповідача.
11.02.2020 позивачем подано до суду письмові пояснення по справі.
В судовому засіданні представник позивача проти задоволення клопотання відповідача про відкладення розгляду справа та клопотання про виклик свідків заперечував.
Судом, розглянуто клопотання відповідача про відкладення розгляду справа та за результатами розгляду в даному судовому засіданні постановлено протокольну ухвали суду від 11.02.2020, на підставі ст.ст. 42, 202, 232 ГПК України про відмову в задоволенні клопотання відповідача про відкладення підготовчого засідання через невмотивованість підстав його обґрунтування.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Щодо клопотання представника відповідача про виклик свідків від 02.01.2020 суд зазначає наступне:
Відповідно до приписів ст. 87 ГПК України показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини, або які ґрунтуються на повідомленнях інших осіб. На підставі показань свідків не можуть встановлюватися обставини (факти), які відповідно до законодавства або звичаїв ділового обороту відображаються (обліковуються) у відповідних документах. Законом можуть бути визначені інші обставини, які не можуть встановлюватися на підставі показань свідків. Сторони, треті особи та їх представники за їхньою згодою, в тому числі за власною ініціативою, якщо інше не встановлено цим Кодексом, можуть бути допитані як свідки про відомі їм обставини, що мають значення для справи. Показання свідка, що ґрунтуються на повідомленнях інших осіб, не беруться судом до уваги.
Статтею 88 Господарського процесуального кодексу України визначено, що показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.
Стаття 89 Господарського процесуального кодексу України встановлює процесуальний механізм виклику свідка та визначає, зокрема: свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти.
Зміст наведених норм свідчить про те, що участь у господарському процесі свідків обумовлена наявністю певних обмежень та умов, визначених Господарським процесуальним кодексом України.
Так, для здійснення процесуальної дії з виклику свідка законом встановлені певні умови, а саме: свідок може бути викликаний лише у разі, встановлення в ході здійснення господарським судом судочинства суперечливості обставин, викладених свідком у заяві іншим доказам; виникнення у суду сумнівів щодо змісту обставин, викладених свідком у заяві; виникнення у суду сумнівів щодо достовірності чи повноти, викладених свідком у заяві обставин.
Так, в обґрунтування клопотання про виклик свідків, відповідач вказує на те, що обставини, викладені у заявах свідків, суперечать доказам , які надані позивачем.
При цьому, суд зазначає, що оцінка достовірності показань свідка залежить:
1) від характеру показань свідка. Для цього необхідно з`ясувати, джерелом якої життєвої обставини є дані показання, чи достатньо повно підтверджуються дані факти в показаннях, чи належить подія до обставин, що підлягають доказуванню, умови сприйняття обставин, наявність, прогалин в обґрунтуванні, логічність викладу показань і т. ін.;
2) від особи свідка, що має значення для оцінки його показань - наявність заінтересованості в результатах провадження, службових, родинних взаємин з іншими учасниками процесу, його психологічні особливості, здатність сприймати і давати правдиві показання, репутація свідка, характеристика як члена суспільства і т. ін.;
3) від співвідношення показань свідка з іншими доказами у провадженні з метою виявлення суперечностей або узгодженостей між ними.
Для доведення недостовірності показань свідка сторона мас право надати показання, документи, які підтверджують його репутацію, зокрема, щодо його засудження за завідомо неправдиві показання, обман, шахрайство або інші діяння, що підтверджують нечесність свідка.
Проте, представник відповідача, в обґрунтування клопотання про виклик свідків жодним чином не обґрунтував, яким саме доказам у справі суперечать такі обставини та що, на думку відповідача, свідчить про сумніви щодо їх змісту, достовірності та повноти.
Також, суд зазначає, що зі змісту заяв свідків вбачається, що їх пояснення (свідчення) ґрунтуються на повідомленнях інших осіб, що суперечить положенням ст. 87 ГПК України.
Крім того, з системного аналізу положень ст. ст. 76, 77 ГПК України слідує, що допустимість доказів означає, що у випадках, передбачених нормами матеріального права, певні обставини повинні підтверджуватися певними засобами доказування або певні обставини не можуть підтверджуватися певними засобами доказування.
Суд зазначає, що оскільки факти оплати та поставки оплачених будівельних матеріалів можуть встановлюватись виключно відповідними документами, такі обставини не можуть встановлюватися на підставі показань свідків не підтверджених такими документами.
Тому, враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника ТОВ СОФАРО від 02.01.2020 про виклик свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Згідно зі ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
За приписами ст. 185 ГПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті. Суд з`ясовує думку сторін щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті.
У підготовчому засіданні 11.02.2020 судом розглянуто питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу.
11.02.2020 представник позивача усно повідомив суд, що всі докази, необхідні для об`єктивного розгляду даної справи по суті зібрані, та зазначив, що вважає за можливе закрити підготовче провадження у даній справі та перейти до розгляду справи по суті.
За результатами підготовчого засідання від 11.02.2020, судом з`ясовано всі питання, які підлягають вирішенню під час підготовчого засідання, а тому з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, з огляду на відсутність підстав для відкладення підготовчого засідання відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 182, 183, 185, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника ТОВ СОФАРО від 02.01.2020 про виклик свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без задоволення.
2. Закрити підготовче провадження та призначити справу № 920/951/19 до судового розгляду по суті.
3. Призначити розгляд справи по суті на 27.02.2020, 11:50. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Т.Г.Шевченка, 18/1, 1-й поверх, зал судового засідання № 5.
4. Повідомити сторін про обов`язок повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання, зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти або іншої аналогічної інформації.
5. Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
6. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою:tps://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
Дана ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення.
Повний текст ухвали складено 12.02.2020.
Суддя С.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87548927 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні