Ухвала
11 лютого 2020 року
м. Київ
справа № 389/3025/18
провадження № 61-2674ск20
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Сакари Н. Ю. розглянув касаційну скаргу представника акціонерного товариства Українська залізниця - адвоката Чикалова Романа Геннадійовича на постанову Кропивницького апеляційного суду від 24 грудня 2019 року за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства Українська залізниця , Виробничого підрозділу Шевченківська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія Публічного акціонерного товариства Українська залізниця , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Первинна профспілкова організація вільної профспілки залізничників України підрозділу Шевченківська вагонна дільниця філії Пасажирська компанія , про скасування наказу про припинення трудового договору, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2020 року до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга представника акціонерного товариства Українська залізниця (далі - АТ Укрзалізниця ) - адвоката Чикалова Р. Г. на постанову Кропивницького апеляційного суду від 24 грудня 2019 року.
Касаційна скарга направлена до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 05 лютого 2020 року, що підтверджується відповідним поштовим штемпелем на конверті.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини другої Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ , який набрав чинності 08 лютого 2020 року, касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
У прохальній частині касаційної скарги заявником порушено питання про поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення з посиланням на те, що строк пропущено з поважних причин, оскільки повний текст постанови апеляційного суду заявник отримав 09 січня 2020 року і надає докази на підтвердження.
Відповідно до статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Зважаючи на те, що строк на касаційне оскарження судового рішення заявником пропущено з поважних причин, вважаю за можливе його поновити.
Касаційна скарга представника АТ Укрзалізниця - адвоката Чикалова Р. Г. не може бути прийнята до розгляду судом касаційної інстанції та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки у порушення пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України заявником не сплачений судовий збір у встановленому розмірі.
До касаційної скарги додано платіжне доручення від 27 січня 2020 року № 2506500 про сплату судового збору у розмірі 5 396,00 грн.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України Про судовий збір .
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіббув встановлений у розмірі 1 762,00 грн.
З оскаржуваних заявником судових рішень вбачається дві вимоги немайнового характеру: визнати незаконним та скасувати наказ Шевченківської вагонної дільниці філії Пасажирська компанія виробничий підрозділ Шевченківська вагонна дільниця ПАТ Українська залізниця від 11 жовтня 2018 №507/ос про звільнення ОСОБА_1 з 16 жовтня 2018 року з посади начальника поїзда (пасажирського) відповідно до пункту 8 статті 36 КЗпП України з підстав, передбачених контрактом, поновити ОСОБА_1 на посаді начальника поїзда (пасажирського), та дві вимоги майнового характеру: стягнути з АТ Українська залізниця на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 199 384,76 грн, стягнути з АТ Українська залізниця на користь ОСОБА_1 10 000,00 грн у рахунок відшкодування моральної шкоди.
Згідно із підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір (у редакції, чинній на момент подачі позовної заяви) за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Абзацом другим частини третьої статті 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір (у редакції на момент подачі позовної заяви) за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 176 ЦПК України у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог ціна позову визначається загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до підпункту 7 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, розмір судового збору за подання касаційної скарги у даному випадку становить 7 006,88 грн (1762*0,4)*2+(199 384,76+10 000)*0,01)*2).
Оскільки представником АТ Укрзалізниця - адвокатом Чикаловим Р. Г. було сплачено судовий збір у розмірі 5 396,00 грн, за подання касаційної скарги йому необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1 610,88 грн.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УК у Печерському районі, код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку отримувача (стандарт ІВАN): UA288999980313151207000026007, ККДБ: 22030102, найменування платежу: Судовий збір (Верховний Суд, 055) .
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір . На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393, 398 ЦПК України у редакції, чинній на момент подачі касаційної скарги , статтями 4, 6 Закону України Про судовий збір ,
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання представника акціонерного товариства Укрзалізниця - адвоката Чикалова Романа Геннадійовичапро поновлення строку на касаційне оскарження.
Поновити представнику акціонерного товариства Укрзалізниця - адвокату Чикалову Роману Геннадійовичу строк на касаційне оскарження постанови Кропивницького апеляційного суду від 24 грудня 2019 року.
Касаційну скаргу представника акціонерного товариства Укрзалізниця - адвоката Чикалова Романа Геннадійовича на постанову Кропивницького апеляційного суду від 24 грудня 2019 року залишити без руху та надати строк для виконання вимог ухвали до 10 березня 2020 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. Ю. Сакара
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 14.02.2020 |
Номер документу | 87581479 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Сакара Наталія Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні