УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"17" лютого 2020 р. м. Житомир Справа № 906/166/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви у справі
за позовом Приватного акціонерного товариства - міжнародна торгова фірма "Інтермаркет"
до Виконавчого комітету Житомирської міської ради
про визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство міжнародна торгова фірма "Інтермаркет" звернулось з позовом до Виконавчого комітету Житомирської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради від 27.02.2019 за № 183 "Про затвердження актів про визнання розміру збитків, заподіяних Житомирській міській раді від 14.12.2018 №6 (додаток 6)".
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що при прийнятті спірного рішення від 27.02.2019 за № 183 відповідач порушив чинне законодавство щодо розміру та підстав нарахування збитків, вказане рішення вважає незаконним та таким, що порушує права позивача.
Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно ч.1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п. п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
В документах, доданих до позовної заяви, наявний фіскальний чек від 10.02.2020 про надання поштових послуг, з якого не вбачається, що саме надіслано на адресу відповідача.
Доданий позивачем до позовної заяви фіскальний чек від 10.02.2020 про надання поштових послуг не є належними та допустимими доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
За таких обставин, позивачем в порушення норм ст. 172 ГПК України, при звернені до суду не подано належних доказів направлення на адресу відповідача копій позовної заяви та доданих до неї матеріалів.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Приватному акціонерному товариству - міжнародна торгова фірма "Інтермаркет" протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Приватному акціонерному товариству міжнародна торгова фірма "Інтермаркет", що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Сікорська Н.А.
1- до позовних матеріалів;
2- позивачу - ПАТ Міжнародна торгова фірма "ІНТЕРМАРКЕТ" ( 10003,м.Житомир, пров.2-2 Ливарний,12)- рек. з пов.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87623970 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні