ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2020 року Справа № 915/156/20
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали
позову товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївбудавто» ,
вул. Толстого, 2 Б, м. Миколаїв, 54022;
до товариства з обмеженою відповідальністю «Івеко-Буд» ,
Херсонське шосе, 96/1, м. Миколаїв, 54028;
про стягнення заборгованості у загальній сумі 39818 грн. 85 коп.
В С Т А Н О В И В:
Товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Миколаївбудавто» пред`явлено позов про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Івеко-Буд» грошових коштів у загальній сумі 39818 грн. 85 коп., із яких: 31059 грн. 85 коп. - основний борг; 5652 грн. 90 коп. - пеня; 2174 грн. 20 коп. - штраф; 932 грн. - 3 % річних, з посилання на неналежне виконання ТОВ «Івеко-Буд» грошових зобов`язань за укладеним сторонами в усній формі договору про здійснення робіт та надання послуг автотранспортними засобами, внаслідок чого утворився основний борг у спірній сумі, на яку позивачем нараховано штраф у розмірі 7 % від суми заборгованості, пеню на підставі ч. 2 ст. 231 ГК України та 3 % річних у порядку ч. 2 ст. 625 ЦК України.
ТОВ «Миколаївбудавто» також просить про стягнення з ТОВ «Івеко-Буд» грошових коштів на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху у зв`язку з наступним.
Згідно господарського процесуального законодавства, позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п.п. 2, 3, 4, 5, 7, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів (п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 164 ГПК України).
У відповідності до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позовна заява ТОВ «Миколаївбудавто» указаним приписам процесуального законодавства не відповідає.
Так, позов ТОВ «Миколаївбудавто» не містить зазначення: повного найменування сторін; обґрунтованого розрахунку сум, що оспорюються; обґрунтованого розрахунку пені, штрафу та 3 % річних; змісту позовних вимог; правових підстав позову; відомостей щодо вжиття або не вжиття заходів забезпечення позову; попереднього (орієнтованого) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
На підтвердження відправлення відповідачу позовної заяви та копій доданих до неї документів, ТОВ «Миколаївбудавто» надано опис вкладення, однак з наданого опису встановлено, що відповідачу направлено не всі додатки до позовної заяви, які направлені суду.
Крім того, частина доданих до позовної заяви копій документів не засвідчена належним чином, що суперечить приписам ч.ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України, згідно яких письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Законодавством встановлено, що копії письмових доказів, які подаються суду, оформлюються відповідно до вимог п. 5.27 «Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, позовна заява ТОВ «Миколаївбудавто» підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 176, 234 ГПК України
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївбудавто» без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви, зазначеного у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня вручення даної ухвали.
3. Копії даної ухвали направити сторонам у справі, зазначеним у вступній частині ухвали.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87624349 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні