Справа № 640/3824/19
н/п 1-кс/953/1073/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" лютого 2020 р. м. Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 32019220000000015 від 05.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
29 січня 2020 р. до Київського районного суду м. Харкова надійшло вказане клопотання, погоджене прокурором відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ з можливістю вилучення речей і документів, що становлять банківську таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до оригіналів документів по рахунку клієнта ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 , з дня відкриття рахунків по день винесення ухвали, а саме:
- виписки про рух грошових коштів по рахунках;
- матеріали по відкриттю та функціонуванню рахунків;
- заяви, паспорти, ідентифікаційні коди осіб, які відкривали й використовували зазначені банківські рахунки;
- усіх банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунком;
- доручення, договори, довіреності;
- документи, що надають право довіреним і іншим особам на розпорядження й користування рахунками;
- договори банківського рахунку, договори про використання системи «клієнт - банк», «клієнт - інтернет - банк», «телефонний банкінг» в т.ч. інформацію щодо ІР - адрес з яких відбувалося управління зазначеними рахунками за допомогою системи «Клієнт-Банк»;
- протоколи системи «Клієнт - банк», в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назви операцій та ІР адреса клієнта, як у паперовому так і електронному вигляді.
- первинні документів, які надавалися банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних та користування) рахунками;
- платіжні доручення та меморіальні ордери, які свідчать про надходження та використання коштів по рахункам; заяв на зняття грошових коштів, видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень, інших документів щодо отримання грошових коштів із рахунків;
- депозитні, кредитні справи по рахункам з наявними договорами, додатковими угодами, заявами і дорученнями, анкетами, договорами застави і іншими документами справи; документи щодо здійснення операцій з цінними паперами, а саме: договори на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів приймання-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов`язань, розпоряджень щодо зарахування-списання цінних паперів, документів про відкриття рахунків в цінних паперах, інших документів, щодо здійснення по рахункам операцій з цінними паперами;
- документи про рух грошових коштів по рахункам у друкованому та електронному вигляді, з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та отримувача коштів у тому числі клієнтів інших банків, з зазначенням коду, номерів рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу з зазначенням куди і за що відправлені кошти та звідки і за що отримані кошти; виписки із зазначенням дат і сум перерахування, призначення платежу, номерів рахунків та МФО банків контрагентів, назв та кодів ЄДРПОУ контрагентів в паперовому та електронному вигляді;
- документи, що слугували підставою для видачі готівкових коштів з рахунків та платіжних карток (чеків, доручень, заяв на отримання готівки та актів перевірки цільового використання готівки), а також щодо їх інкасації;
- документів, на підставі яких здійснювалося зарахування та списання грошових коштів з вказаних рахунків (розпорядження бухгалтерії, реєстри, цінні папери, договори, акти та інші відповідні документи, що відображають фінансову діяльність вказаного клієнта, в т.ч. операції щодо купівлі продажу цінних паперів);
- документи (роздруківки) з електронних реєстрів чи файлів, в яких містяться/збережені відомості та інші контактні або ідентифікаційні дані клієнтів (номери телефонів, IP-адреси, ПІБ та інше, протоколи обміну інформацією, LOG-файли), за допомогою яких передавались дані по розрахунковим рахункам та зміни залишків на них по системі «Клієнт - банк»
- фото- та відеозапис осіб, які отримували готівкові кошти з вищевказаних рахунків.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32019220000000015 від 05.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Так, згідно з наданим суду Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань у зазначеному кримінальному провадженні кримінальне правопорушення вчинено за таких обставин: «Громадянин ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період 2016-2018 років, шляхом недекларування отриманого доходу в розмірі 82,85 млн.грн. від групи фізичних осіб, в тому числі: ОСОБА_7 (код НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (код НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_6 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_7 ), ОСОБА_11 (код НОМЕР_8 ), ОСОБА_12 (код НОМЕР_9 ), ОСОБА_13 (код НОМЕР_10 ) та службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_11 ) ОСОБА_5 (код НОМЕР_2 ) та ОСОБА_14 (код НОМЕР_12 ) умисно ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб у значних розмірах».
Слідчий зазначає, що відомості, які містяться в речах і документах та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні; в інший спосіб неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних відомостей, у зв`язку з чим просить отримати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних матеріалів для використання їх під час досудового розслідування.
У судове засідання з поважних причин слідчий не з`явилась, надала суду заяву про розгляд поданого нею клопотання за її відсутності у зв`язку зі службовою зайнятістю, повністю його підтримуючи.
АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться речі та документи, належним чином є повідомленим про час та місце розгляду клопотання слідчого ОСОБА_3 ; у судове засідання представник не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Неприбуття представника АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
При цьому, слідчий суддя надає дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що складають банківську таємницю, лише з можливістю їх копіювання, оскільки слідчим, всупереч вимог ч. 1 ст. 159 та п. 7 ч. 2 ст. 160 КПК України, не доведена доцільність та необґрунтована необхідність вилучення зазначених у клопотанні документів та що саме без її вилучення існує реальна загроза їх зміни або знищення, тому клопотання в частині вилучення (здійснення виїмки) документів задоволенню не підлягає.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити частково.
Дозволити старшому слідчому першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_3 право тимчасового доступу до речей і документів, що становлять банківську таємницю, зобов`язавши АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , забезпечити старшому слідчому першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ та можливість копіювання речей і оригіналів документів по рахунку клієнта ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 ,з дня відкриття рахунків по 18.02.2020, а саме:
- виписки про рух грошових коштів по рахунках;
- матеріали по відкриттю та функціонуванню рахунків;
- заяви, паспорти, ідентифікаційні коди осіб, які відкривали й використовували зазначені банківські рахунки;
- усіх банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунком;
- доручення, договори, довіреності;
- документи, що надають право довіреним і іншим особам на розпорядження й користування рахунками;
- договори банківського рахунку, договори про використання системи «клієнт - банк», «клієнт - інтернет - банк», «телефонний банкінг» в т.ч. інформацію щодо ІР - адрес з яких відбувалося управління зазначеними рахунками за допомогою системи «Клієнт-Банк»;
- протоколи системи «Клієнт - банк», в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назви операцій та ІР адреса клієнта, як у паперовому так і електронному вигляді.
- первинні документів, які надавалися банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних та користування) рахунками;
- платіжні доручення та меморіальні ордери, які свідчать про надходження та використання коштів по рахункам; заяв на зняття грошових коштів, видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень, інших документів щодо отримання грошових коштів із рахунків;
- депозитні, кредитні справи по рахункам з наявними договорами, додатковими угодами, заявами і дорученнями, анкетами, договорами застави і іншими документами справи; документи щодо здійснення операцій з цінними паперами, а саме: договори на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів приймання-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов`язань, розпоряджень щодо зарахування-списання цінних паперів, документів про відкриття рахунків в цінних паперах, інших документів, щодо здійснення по рахункам операцій з цінними паперами;
- документи про рух грошових коштів по рахункам у друкованому та електронному вигляді, з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та отримувача коштів у тому числі клієнтів інших банків, з зазначенням коду, номерів рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу з зазначенням куди і за що відправлені кошти та звідки і за що отримані кошти; виписки із зазначенням дат і сум перерахування, призначення платежу, номерів рахунків та МФО банків контрагентів, назв та кодів ЄДРПОУ контрагентів в паперовому та електронному вигляді;
- документи, що слугували підставою для видачі готівкових коштів з рахунків та платіжних карток (чеків, доручень, заяв на отримання готівки та актів перевірки цільового використання готівки), а також щодо їх інкасації;
- документів, на підставі яких здійснювалося зарахування та списання грошових коштів з вказаних рахунків (розпорядження бухгалтерії, реєстри, цінні папери, договори, акти та інші відповідні документи, що відображають фінансову діяльність вказаного клієнта, в т.ч. операції щодо купівлі продажу цінних паперів);
- документи (роздруківки) з електронних реєстрів чи файлів, в яких містяться/збережені відомості та інші контактні або ідентифікаційні дані клієнтів (номери телефонів, IP-адреси, ПІБ та інше, протоколи обміну інформацією, LOG-файли), за допомогою яких передавались дані по розрахунковим рахункам та зміни залишків на них по системі «Клієнт - банк»
- фото- та відеозаписів осіб, які отримували готівкові кошти з вищевказаних рахунків.
В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 18.03.2020 року включно.
Роз`яснити АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87665234 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні