ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"20" лютого 2020 р. м ХарківСправа № 922/490/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Фас-Юст" (61001, м. Харків, пров. Поштовий, буд. 5, ідентифікаційний код 38278648) до Державного підприємства "Красноградське лісове господарство" (63343, Харківська обл., Красноградський район, село Наталине, вул. Промислова, буд. 124А, ідентифікаційний код 00993159) про стягнення 143 828,08 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Фас-Юст" (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача - Державного підприємства "Красноградське лісове господарство", в якій позивач просить стягнути з відповідача основний борг за договором №0101/2019-АО-06 про надання інформаційно - правових послуг у розмірі 120 000,00 грн (сто двадцять тисяч гривень), неустойку за порушення зобов`язання у розмірі 20 324,4 грн (двадцять тисяч триста двадцять чотири гривні сорок копійок); три проценти за користування чужими грошовими коштами у розмірі 2 762,06 грн (дві тисячі сімсот шістдесят дві гривні шість копійок); інфляційні нарахування у розмірі 741,62 грн (сімсот сорок одна гривня шістдесят дві копійки), а разом - 143 828,08 грн (сто сорок три тисячі вісімсот сорок три гривні вісім копійок). Також, позивач просить стягнути з відповідача витрати на судовий збір.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає про порушення відповідачем умов вказаного договору, що укладений між позивачем та відповідачем, несвоєчасну оплату наданих позивачем послуг та виникнення основного боргу перед позивачем, у зв`язку із чим позивачем нараховані: неустойка, три відсотки за користування чужими грошовими коштами та інфляційні нарахування.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
При цьому, згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Факт надання послуг поштового зв`язку підтверджує розрахунковий документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) (п. 2 Правил).
Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну (ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
З огляду на наведене, належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення до цінного листа та розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Втім, до позовної заяви, всупереч п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивачем не додано розрахункового документа про направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача у справі. Позивачем надано два примірники позовних матеріалів, проте обов`язок по направленню копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів покладений саме на позивача.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Подані позивачем копії письмових доказів не відповідають вимогам частини четвертої, п`ятої статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
Так, судом встановлено, що надані до позовної заяви документи містять відбиток штампу: "КОПІЯ ВІРНА", дату та підпис, проте не містять назви посади особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища. Позивачем прошито матеріали позовної заяви та на зворотному боці останнього аркуша проставлено відмітку: "Всього прошито (або пронумеровано) пронумеровано і скріплено печаткою 47 аркушів, директор ТОВ "Юридична компанія "ФАС-ЮСТ" (підпис) Халін М.М.", що не відповідає вимогам п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003, оскільки засвідчуватися повинна кожна сторінка документа та відповідна відмітка має міститися на кожній сторінці наданих до суду документів у якості доказу. Це також пов`язано з особливостями формування і оформлення справи в місцевих судах, передбачених Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814 (зі змінами від 24.12.2019).
Згідно з ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали: докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів (розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо)); засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Фас-Юст" без руху.
Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали.
Позивачу у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали подати до господарського суду Харківської області:
- докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів (розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо));
- засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.
Роз`яснити позивачу, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили 20.02.2020.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу складено (підписано) 20.02.2020.
Суддя І.О. Чистякова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2020 |
Оприлюднено | 24.02.2020 |
Номер документу | 87711678 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні