Справа № 2-1347/10
РІШЕННЯ
Іменем України
07 липня 2010 року
Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області
у складі: головуючого судді Федоріщева С.С.
при секретарі Драгунцевій С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Дніпровської районної ради м. Дніпродзержинськ Ліннік Алли Володимирівни про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із позовом до відповідача, та просить суд визнати за нею право власності порядку спадкування за заповітом на нерухоме майно, у вигляді гаража, розташованого за адресою: і АДРЕСА_1 . після смерті ОСОБА_2 , 1932 року народження, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та зареєструвати право власності на зазначене нерухоме майно в ОКП Дніпродзержинське Бюро технічної інвентаризації . В обґрунтування своїх позовних вимог в заяві та в судовому засіданні пояснила, що за своє життя. ОСОБА_2 зробив заповіт на її ім`я на все майно де б воно не було, та з чого б воно не складалось, який був засвідчений нотаріусом Третьої державної нотаріальної контори. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , помер. Спадковим майном після його смерті є гараж, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . При зверненні до нотаріальної контори їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , на вищезазначений гараж, в зв`язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документ на цей гараж. У ОСОБА_2 була дружина ОСОБА_3 , яка є спадкоємцем і яка має право на обов`язкову частку спадщині. У липні 2009р., з метою узаконення вказаного гаража вона звернулась до БТІ але їй було відмовлено оформленні свідоцтва про право власності, так як воно не до оформлено. Майже 46 років ОСОБА_2 користувався цим гаражем і жодних претензій з боку органів виконавчої влади та комунальних служб міста щодо користування гаражем не виникало. Його дружина зверталась з питанням про прийняття після померлого до нотаріальної конторі однак їй також було відмовлено, в зв`язку з тим, що право власності на гараж на померлого оформлено не було Згідно наданої суду заяви просить справу розглянути у її відсутність та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача по справі виконкому Дніпровської районної ради м. Дніпродзержинська в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був належним чином повідомлений, надав суду заяву, згідно якої просить справу розглянути в їх відсутність
Відповідачка ОСОБА_3 в попереднє судове засідання не з`явилась, про день та час розгляду справи була належним чином повідомлена, згідно наданої суду заяви просить справу розглянути у її відсутність, з позовним вимогами згодна.
Представник третьої особи ОКП Дніпродзержинське Бюро технічної інвентаризації в судове засідання н з`явився, про день та час судового засідання був належним чином повідомлений, надав суду заяву, згідно якої просить справу розглянути в їх відсутність, з позовом згодні.
Представник третьої особи Третьої Державної нотаріальної контори м. Дніпродзержинська в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був належним чином повідомлений, надав суду заяву, згідно яке просить справу розглянути в їх відсутність.
Суд. враховуючи заяви сторін і вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що справа підлягає повному задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. В силу ст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом або за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за житія спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що за своє життя, ОСОБА_2 зробив заповіт на її ім`я на все майно де воно не бело. та з чого б воно не складалось, який був засвідчений нотаріусом Третьої державної нотаріальне контори. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , помер. Спадковим майном після його смерті є гараж, розташований з адресою: АДРЕСА_1 . При зверненні до нотаріальної контори їй було вимовлено видачі свідоцтва про право на спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на вищезазначений гараж, зв`язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи на цей гараж.
В судовому засіданні встановлено, що між позивачкою, та відповідачкою суперечок щодо прийняття позивачкою спадщини не має. визнання за нею права власності в порядку наслідування за заповітом та законом і том підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатися своєї власністю…, а примусове відчуження об`єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток, н підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості, а з наступним повним відшкодуванням - тільки в умовах воєнного чи надзвичайного стану
Згідно ст.328 ЦК України, право власності набувається та підставами, не забороненими законом,. При цьому відповідно до ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщині воно належить спадкоємцю з моменту відкриття спадщини, а в силу ч.1,2 ст.1268 ЦК України, спадкоємець має право прийняти спадщину чи не прийняти її, а прийняття спадщини з умовою чи із застереженням не допускається.
Згідно зі ст..ст. 1251. 1261 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово, а першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця і той з подружжя, який його пережив, та батьки, а відповідно до ст.ст. 1261-1269 діючого ЦК України визнається що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. В силу ст.1268 ч.З ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 1. 16.05.2007р. заповів все своє майно де б воно не було, та з чого б воно не складалось, який був засвідчений нотаріусом Третьої державної нотаріальної контори. Крім позивачки та відповідачки спадкоємців першої черги немає, що підтверджено наявними в матеріалах справи доказами. Фактичних даних про наявність інших спадкоємців першої черги у судовому засіданні не здобуто.
В силу ст. 16 ч.2 п.1 ЦК України одним із засобів захисту цивільних прав і інтересів може бути визнання права, а згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оскаржується або не визнається іншою особою.
Згідно п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.06.1983 року "Про практику розгляду судами України справ про спадкування" у редакції змін і доповнень від 25.12.1992 року і від 25.05.1998 року: "...Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном, або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно...".
Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені в заповіті. Ст. 1233 ЦК України передбачено, що заповіт є особистим розпорядженням фізичної особи на випадок своєї смерті. Ст. 1235 ЦК України визначено, що заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Крім того, відповідно до ст. 1236 ЦК України заповідач має право охопити заповітом права та обов`язки, які йому належать на момент складання заповіту, а також ті права та обов`язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини. Чинність заповіту щодо складу спадщини встановлюється на момент відкриття спадщини.
Згідно ст. 1299 ЦК України, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов`язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. А відповідно до п. 10 Додатку №1 до п. 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно , затвердженого Наказом Мін`юсту України №7/5 під 07.02.2002року із змінами, внесеними Наказом Мін`юсту №36/5 від 17.05.2004року, правовстановлюючими документами, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об`єкти нерухомого майна є рішення судів, третейських судів про визнання права власності на об`єкти нерухомого майна...
Тому суд вбачає законні підстави для того, щоб роз`яснити позивачці її право та обов`язок зареєструвати своє право власності, так як дане рішення суду про визнання права власності є правовстановлюючим документом на нерухоме майно.
На підставі викладеного, ст. 41 Конституції України, ст.ст.16, 328. 384,392, 1223, 1233, 1235, 1236, 1261, 1268-1269, 1296,1299 ЦК України та керуючись , ст. ст. 10,11, 57, 60, 131, 212-215,218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до виконкому Дніпровської районної ради м. Дніпродзержинська.
ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за заповітом на
нерухоме майно, у вигляді гаража, розташованого за адресою:
АДРЕСА_1 , загальною площею 24,6 кв.м., після смерті ОСОБА_2 , 1932 року народження, померлого
ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєструвавши в ОКП Дніпродзержинське бюро технічної інвентаризації її право
власності на нерухоме майно, у вигляді гаража, розташованого за адресою:
АДРЕСА_1 . загальною площею 24,6 кв.м.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суд>
Дніпропетровської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення та
шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої
інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарженнями
Суддя: Федоріщев С.С.
Суд | Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2010 |
Оприлюднено | 22.02.2020 |
Номер документу | 87736611 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні