Ухвала
від 24.02.2020 по справі 916/3764/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про витребування доказів

"24" лютого 2020 р.м. Одеса Справа № 916/3764/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,

за участі секретаря судового засідання Майданик Ю.В.

дослідивши матеріали справи

за заявою кредитора: Акціонерного товариства „Альфа-Банк»

до боржника: Приватного підприємства „Наше Діло» (65005, м. Одеса, вул. Бугаївська,

буд. 21, 9-ий поверх; код ЄДРПОУ 32086890)

про визнання банкрутом

у відкритому судовому засіданні за участю

представників сторін та учасників:

від ініціюючого кредитора: Мус В.П. за довіреністю № 011157/19 від 28.10.2019р.;

від боржника: Моісєєв Д.А. на підставі ордеру серії ОД №477817 від 28.12.2019р., Мутаф

В.А. на підставі ордеру серії ОД №490938 від 28.12.2019р.;

від заявників: ТОВ Інфокс в особі філії Інфоксводоканал - Никисла О.І. за

довіреністю від 18.03.2019р.;

розпорядник майна боржника: арбітражний керуючий Музиченко В.В.

Встановив:

Ухвалою підготовчого засідання суду від 13.01.2020р. відкрито провадження у справі про банкрутство ПП „Наше Діло» ; визнано вимоги АТ „Альфа-Банк» до ПП „Наше Діло» в сумі 3 105 675, 81 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника ПП „Наше Діло» ; призначено розпорядником майна боржника ПП „Наше Діло» арбітражного керуючого Музиченка В.В.

21.02.2020р. розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Музиченко В.В. звернувся із клопотанням про зобов`язання Головного управління ДФС в Одеській області надати відомості про номери банківських рахунків ПП Наше Діло та банківські установи, в яких вони відкриті; надати акт останньої позапланової документальної перевірки ПП Наше Діло з питань дотримання податкового та валютного законодавства; надати податкову звітність ПП Наше Діло за період з 13.01.2017р. по 13.01.2020р.; надати інформацію про кількість осіб, які перебувають із ПП Наше Діло у трудових відносинах (інформація із Форми 1-ДФ). В обґрунтування викладеного зазначено, з метою отримання інформації для проведення аналізу фінансово-господарського стану ПП Наше Діло був направлений запит до Головного управління статистики в Одеській області та отримано відмову в наданні інформації з посиланням на те, що витребувана інформація є конфіденційною та призначення арбітражного керуючого розпорядником майна боржника не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржником, а також розпорядник майна не має втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника.

У відповіді Головного управління ДПС в Одеській області, адресованій арбітражному керуючому Музиченко В.В., зазначено, що запитувана інформація є такою, що має обмежений доступ та, оскільки станом на 03.02.2020р. ПП Наше Діло не визнано банкрутом відповідно до справи №916/3764/19, не має законних підстав щодо надання інформації.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Ч. 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу.

Згідно ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний: розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань; надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів; виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно до ч. 2 ст. 81 ГПК України у клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Ч. 3 ст. 81 ГПК України передбачено, що у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Відповідно до ч. 6 ст. 81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Згідно ч.ч.7, 8 ст. 81 ГПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 131 ГПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.

П. 4 ч. 1 ст. 132 ГПК України передбачено, що одним із заходів процесуального примусу є штраф.

Згідно ч. 2 ст. 232 ГПК України судовими рішеннями є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази.

Ч.ч.1, 2 ст. 18 ГПК України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Враховуючи те, що заявником у клопотанні зазначені докази, які витребовується, обґрунтовано, які обставини може підтвердити витребовувані докази та причини неможливості їх самостійного отримання, а також з метою належного виконання розпорядником майна боржника повноважень, передбачених ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, суд задовольняє клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Музиченка В.В. та зобов`язує Головне управління ДПС в Одеській області надати відомості про номери банківських рахунків та банківські установи, в яких вони відкриті, акт останньої позапланової документальної перевірки з питань дотримання податкового та валютного законодавства, податкову звітність ПП Наше Діло за період з 13.01.2017р. по 13.01.2020р. та інформацію про кількість осіб, які перебувають із ПП Наше Діло у трудових відносинах (інформація із Форми 1-ДФ).

Керуючись ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 81, 234 Господарського процесуального кодексу України

УХВАЛИВ:

1.Клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Музиченка В.В. про витребування доказів - задовольнити.

2.Зобов`язати Головне управління ДПС в Одеській області надати відомості про номери банківських рахунків та банківські установи, в яких вони відкриті, акт останньої позапланової документальної перевірки з питань дотримання податкового та валютного законодавства, податкову звітність за період з 13.01.2017р. по 13.01.2020р. Приватного підприємства Наше Діло (65005, м. Одеса, вул. Бугаївська, буд. 21, 9-ий поверх; код ЄДРПОУ 32086890) та інформацію про кількість осіб, які перебувають із Приватним підприємством П Наше Діло у трудових відносинах (інформація із Форми 1-ДФ).

Ухвала набрала законної сили 24 лютого 2020 р. у відповідності до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.

Ухвалу надіслати Головному управлінню ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5).

Суддя Л.І. Грабован

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.02.2020
Оприлюднено26.02.2020
Номер документу87776716
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3764/19

Ухвала від 29.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 28.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 24.02.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні