Рішення
від 13.07.2007 по справі 43/325
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

43/325

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 43/325

13.07.07

За позовом    товариства з обмеженою відповідальністю «Рубі Роз Агрікол Ко., ЛТД»

до                    дочірнього підприємства закритого акціонерного товариства виробничо-

                       торгова фірма «Радосинь»«Радосинь-Агро»

про                  стягнення 120 000,00 грн.

Суддя  Пасько М.В.

Представники:

від позивача                    Костюк Н.І., Куницький Ю.М. - предст. за довір.,

від відповідача          Давиденко І.В. –предст. за довір.,

ОБСТАВИНИ  СПРАВИ:

Позивач звернувся до господарського суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з відповідача 120 000,00грн. у зв'язку з неналежним виконанням умов Договору поставки №1917 від 06.04.05 р.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 06.06.07 порушено провадження у справі          № 43/325 та призначено її розгляд  на 13.07.07.

В судовому засіданні від представника Відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Суд відхилив подане клопотання, як недостатньо обґрунтоване.

Судом у відповідності до ст. 81-1 ГПК України складено протокол, який долучено до матеріалів справи.

Розглянувши надані учасниками процесу документи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

06.04.05 між товариством з обмеженою відповідальністю «Рубі Роз Агрікол Ко., ЛТД»(далі Позивач) та дочірнім підприємством закритого акціонерного товариства виробничо- торгової фірми «Радосинь»«Радосинь-Агро»(далі Відповідач) було укладено договір поставки №1917 (далі Договір). Відповідно до п.1.1. Договору Відповідач зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, поставити боби сої (далі Товар), а Позивач зобов'язувався в порядку та на умовах, визначених цим Договором, прийняти й оплатити Товар.  

Відповідно п.2.2. загальна вартість цього Договору складає 120 000,00грн.

Позивач виконав свої зобов'язання, щодо оплати товару по Договору, та перерахував на розрахунковий рахунок Відповідача кошти, що підтверджує копія платіжного доручення, що додана до матеріалів справи №1835 від 07.04.05р. на суму 120 000,00грн.

Відповідно до п.5.1. Договору Відповідач зобов'язувався поставити Позивачу Товар у повному обсязі в строк до 31.12.05р.

Однак, Відповідач, свої обов'язки, у встановлений Договором термін щодо поставки Товару на суму 120 000,00грн., що була  перерахована Позивачем, не виконав.  

Таким чином сума основного боргу Відповідача перед Позивачем складає            120 000, 00 грн.

Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно приписів ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, а обставини, що відповідно до законодавства можуть бути підтверджені певними засобами доказування не можуть бути підтверджені іншими засобами доказування.

Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ст. 205 ЦК України правочин може вчинятись усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

Відповідно до ст.509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного Кодексу.

Відповідно до ст.225 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 526 ЦК України встановлює, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Оскільки, відповідно до ст.ст.11, 526 ЦК України  зобов'язання повинні виконуватись своєчасно та належним чином, а одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається (ст. 525 ЦК України)  позовні вимоги в частині стягнення основного боргу підлягають задоволенню.

Приймаючи до уваги те, що спір виник внаслідок неправильних дій Відповідача, витрати  по  оплаті  держмита   та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 ГПК України  покладаються  на  Відповідача.

Керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з дочірнього підприємства закритого акціонерного товариства виробничо- торгової фірми «Радосинь» „Радосинь-Агро” (02217, м. Київ, проспект Маяковського, 6,               р/р 26002052600103 в філії «РЦ Приватбанк», МФО 320649, код 30491162, або з будь якого іншого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Рубі Роз Агрікол Ко., ЛТД»(07526, Київська обл., Баришівський район, с. Морозівка, вул. Садова, 9, р/р 26003300101030 в 2-й Київській філії АТ «ВАБанк», МФО 320519, код 30467889)  120 000, 00грн. основного боргу, 1 200, 00грн. державного мита, 118, 00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Суддя                                                                                                               М.В.Пасько

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.07.2007
Оприлюднено30.08.2007
Номер документу878567
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —43/325

Постанова від 11.06.2007

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Коваленко В.М.

Ухвала від 14.03.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Постанова від 26.09.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Поляков Б.М.

Рішення від 13.07.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 14.08.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Поляков Б.М.

Ухвала від 29.01.2007

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зубченко І.В.

Ухвала від 20.12.2006

Господарське

Вищий господарський суд України

Поляков Б.М.

Ухвала від 13.11.2006

Господарське

Вищий господарський суд України

Поляков Б.М.

Ухвала від 05.09.2006

Господарське

Вищий господарський суд України

Поляков Б.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні