Справа № 645/8141/19
Провадження № 1-кс/645/288/20
У Х В А Л А
іменем України
26 лютого 2020 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні ум.Харкові клопотання старшого слідчого СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Харківської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за №12019220460002600 від 26 жовтня 2019 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчийСВ НемишлянськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 звернувся доФрунзенського районногосуду м.Харкова зклопотанням,погодженим зпрокурором Харківськоїмісцевої прокуратури№ 3 ОСОБА_4 ,у якомупросив надати старшому слідчому СВ Немишлянського ВП ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 , прокурору Харківської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 та іншим особам за їх дорученням, тимчасовий доступ до оригіналів документів, що містять банківську таємницю в Харківському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та можливість вилучити належним чином завірені ксерокопії вказаних документів, а саме:
- документів із зазначенням дат про відкриті поточні рахунки у гривні та іноземній валюті на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , видані банківські картки на вказане ім`я;
- документів, що містяться в справах юридичного оформлення розрахункових рахунків, відкритих на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , номери банківських карт, а саме - документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, в тому числі, заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до неї оригіналів та нотаріально завірених документів, а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків;
- первинних документів, які свідчать про зарахування на розрахункові рахунки, відкриті на ім`я ОСОБА_5 , за період з 22 жовтня 2019 року по теперішній час, номери банківських карт та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, чеки чекової книжки і т.д.) за період з 22 жовтня 2019 року та по теперішній час;
- розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам, відкритим на ім`я ОСОБА_5 , банківських карт, із зазначенням найменування платника і одержувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з 22 жовтня 2019 року та по теперішній час на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента;
- відомості щодо відкриття та користування ОСОБА_5 банківською ячейкою у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з наданням тимчасового доступу до ячейки.
Підставами для надання доступу до цієї інформації зазначає те, що в провадженні слідчого відділу Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12019220460002600 від 26 жовтня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, за заявою ОСОБА_6 про те, що 25 жовтня 2019 року невстановлена особа шляхом взлому сейфу в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , вчинила крадіжку грошових коштів в особливо великих розмірахта документів ОСОБА_6 .
Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_6 повідомив, що 25 жовтня 2019 року, знаходячись за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , він виявив пошкодження замків сейфу, з якого було викрадено 44 000 доларів США, 8 000 євро, 105 000 гривень. ОСОБА_6 вважає, що крадіжку вчинила його донька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за тією ж адресою та має вільний доступ до сейфу.
Допитана в якості свідка ОСОБА_5 повідомила, що 25 жовтня 2019 року о 10:00 годин вона вийшла з дому на роботу. Через декілька годин їй телефонувала завуч сина ОСОБА_7 та повідомила, що у сина перелом хребта та необхідна операція. ОСОБА_4 поїхала до одного з банків, зняла свої грошові кошти в банківській ячейці в сумі 6 000 доларів США на випадок операції. В під`їзді ОСОБА_4 зустріла працівників поліції, які доставили її до Немишлянського ВП, де вона добровільно видала 6 000 доларів США.
Крім того, ОСОБА_6 надав заяву, до якої долучив номера купюр доларів США, які у нього були викрадені. Серед вказаних купюр є такі, що були добровільно надані ОСОБА_5 , тобто серед цих купюр були викрадені купюри ОСОБА_6 .
Встановлено, що 25.10.2019 року о 10 год. 53 хв. на мобільний телефон ОСОБА_5 надійшло смс-повідомлення з номеру з позначкою « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що може вказувати на те, що ОСОБА_5 зробила вклад до АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Посилаючись на те, що встановлення інформації щодо руху по банківському рахунку, який належить отримувачу ОСОБА_5 , встановлення операцій по надходженню грошових коштів на банківську карту та їх списання з 22 жовтня 2019 року та по теперішній час, встановлення банкоматів, за допомогою яких здійснювалися операції по зняттю грошових коштів з банківської картки, оформленої на ОСОБА_5 , встановлення відділень банку, в яких ОСОБА_5 зараховувала та знімала грошові кошти зі свого банківського рахунку, та отримання фотознімків особи, яка здійснювала операції за допомогою банківської картки ОСОБА_5 може мати суттєве значення для викриття осіб, винних у вчиненні кримінального правопорушення, слідчий просив надати тимчасовий доступ до вказаних речей та документів, що містять банківську таємницю в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » явку свого представника у судове засідання не забезпечило, про час та місце розгляду клопотання було повідомлено належним чином, про причини неявки суд не повідомило.
У зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши документи, оцінивши докази, якими слідчий обґрунтовує клопотання, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим, оскільки слідчим доведена наявність достатніх підстав вважати, що ці документи знаходяться у зазначеному в клопотанні місці; самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у відшукуваних документах, можуть бути використані в якості доказів під час судового розгляду та іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Харківського обласного управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим, проте підлягає задоволенню частково, оскільки п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України передбачає, що в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів, тому в частині клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів за дорученням іншим особам слід відмовити.
Крім того, вимога про надання тимчасового доступу до банківської ячейки не підлягає розгляду в порядку гл. 15 розділу ІІ КПК України. Тому у цій частині у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 107, 131-132, 159-164, 166, 392-395 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Харківської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за № 12019220460002600 від 26 жовтня 2019 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, задовольнити частково.
Надати старшому слідчому СВ Немишлянського ВП ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 , прокурору Харківської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 тимчасовий доступ до оригіналів документів, що містять банківську таємницю в Харківському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме:
- документів (із зазначенням дат) про відкриті поточні рахунки у гривні та іноземній валюті на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та видані банківські картки на вказане ім`я;
- документів, що містяться в справах юридичного оформлення розрахункових рахунків, відкритих на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , номери банківських карт, а саме документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, в тому числі, заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до неї оригіналів та нотаріально завірених документів, а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків;
- первинних документів, які свідчать про зарахування на розрахункові рахунки, відкриті на ім`я ОСОБА_5 , номери банківських карт та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, чеки чекової книжки і т.д.) за період з 22 жовтня 2019 року та по дату постановлення ухвали;
- розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам, відкритим на ім`я ОСОБА_5 , банківських карт із зазначенням найменування платника і одержувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з 22 жовтня 2019 року та по дату постановлення ухвали на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента;
- відомостей щодо відкриття та користування ОСОБА_5 банківською ячейкою у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.
Строк дії ухвали до 26 березня 2020 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87883671 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шевченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні