Постанова
від 17.02.2010 по справі 2а-219-2010
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2а-219-2010

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2010 року                                        місто Горохів

Горохівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді – Вілюка М.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горохові в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, визнання відмови управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни незаконною, зобов’язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, –

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1  звернулась з позовом до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області про зобов’язання провести нарахування щомісячної соціальної допомоги дитині війни, посилаючись на те, що вона має статус дитини війни, оскільки народилась    13 лютого 1939  року. Згідно з ст. 6 цього Закону позивачу повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, однак управлінням Пенсійного фонду в Горохівському районі у виплаті зазначеної пенсії було відмовлено.  ОСОБА_1 , посилаючись на рішення Конституційного Суду України №6-рп/2007 рік від 09 липня 2007 року просить поновити пропущений строк для звернення до суду, визнати відмову управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни незаконною, зобов’язати провести нарахування щомісячної соціальної допомоги дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 2006-2007 роки та за 2008 рік.

    Позивач в судове засіданні не з’явився, однак в своїй заяві до суду позов підтримав повністю, справу просить розглядати у його відсутності.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, в заяві до суду просить справу розглядати у його відсутності. В своєму запереченні просить в задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що механізму нарахування пенсії «дітям війни» за період з 2006 по 2007 рік не було. У 2007 році підвищення до пенсії отримували лише інваліди. З 2008 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530  ОСОБА_1      вже проводиться виплата надбавки до пенсії як дитині війни у встановлених розмірах. Також вказує на пропущення позивачем строку  звернення до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття особи, яка бере участь у справі в судове засідання, яка була належним чином повідомлена, та від якої надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності, не перешкоджає розгляду справи.

    Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що  в задоволенні позову слід відмовити.

    Судом встановлено, що  ОСОБА_1       ІНФОРМАЦІЯ_1, є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Це підтверджується відповідним посвідченням.

    Статтею 6 Закону України  «Про соціальний захист дітей війни» в редакції Закону України від 18 листопада 2004 року № 2195-IV передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

    Проте, ст. 110 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» в редакції Закону від 19 січня 2006 року № 3367-IV установлено, що пільги дітям війни, передбачені ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», запроваджуються в 2006 році поетапно, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної ОСОБА_1 України з питань бюджету. Даний Закон у встановленому порядку не визнавався неконституційним, тому підстави для задоволення позовних вимог    ОСОБА_1              про зобов’язання провести нарахування щомісячної соціальної допомоги дитині війни за 2006 рік відсутні.

Рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року №10-рп/2008 положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік»,  якими обмежується дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнано неконституційними та такими, що втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цих Рішень.  

При цьому  згідно п.п. 5, 6 резолютивної частини такого це рішення має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними та є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

    Згідно з вимогами ст. 22 Конституції України при прийнятті нових Законів або внесенні змін до чинних Законів держава не може допускати звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, у тому числі і для дітей війни.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 «Про соціальний захист дітей війни» повинно було виплачуватись за період з 09.07.2007 по 31.12.2007 року та за період з 22.05.2008 по 31.12.2008 року відповідно, тобто, з дня набрання чинності рішень Конституційного суду України.

    Однак, згідно ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

    Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

    Згідно ст.. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

    Тому, в задоволенні позову  ОСОБА_1 , щодо перерахунку та виплати підвищення до пенсії як дитині війни за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року слід   відмовити в зв’язку з пропущенням строку звернення до суду. Виплата підвищення до пенсії є щомісячною. Отже, отримавши підвищення до пенсії, позивач повинен був дізнатися про порушення його прав.   З позовом в суд позивач звернувся лише 28 січня 2010 року, будь-яких поважних причин пропущення строку звернення до суду не навів, а представник відповідача наполягає на застосуванні строків позовної давності.

    Враховуючи те, що позивач пропустив строки звернення до суду,    та не надав до суду ніяких обставин для поновлення такого строку, суд в задоволенні позову відмовляє.  

 

    Керуючись ст. ст. 10, 11,71, 99, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд, –

ПОСТАНОВИВ:

    В задоволенні позову    ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, визнання відмови управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни незаконною, зобов’язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни  відмовити.

     Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Горохівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Горохівського районного суду                             М.П.Вілюк

Волинської області

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення17.02.2010
Оприлюднено13.04.2010
Номер документу8788765
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-219-2010

Постанова від 27.10.2010

Адміністративне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Якименко Лариса Григорівна

Постанова від 24.09.2010

Адміністративне

Христинівський районний суд Черкаської області

Вітер Леся Анатоліївна

Постанова від 17.02.2010

Адміністративне

Горохівський районний суд Волинської області

Вілюк Микола Павлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні