справа № 631/1311/19
провадження № 2/631/388/20
У Х В А Л А
про відкладення підготовчого судового засідання
27 лютого 2020 року селище міського типу Нова Водолага
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Трояновської Т.М.
за участю секретаря судового засідання М`ячиної Ю.В.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення суду цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Насінневе , Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про зняття арешту з майна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться цивільна справа з єдиним унікальним № 631/1311/19 (провадження № 2/631/388/20) за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Насінневе , Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про зняття арешту з майна, що розглядається за правилами загального позовного провадження.
В підготовчесудове засідання, призначене на 27 лютого 2020 року о 16 годині 00 хвилин в залі судових засідань приміщення суду , учасники справи не з`явились, про дату, час і місце цього засідання повідомлялись належним чином відповідно до приписів Цивільного процесуального кодексу України.
Представник позивача - адвокат Ісачкін Е. А. звернувся до суду із клопотанням, зареєстрованим за вхідним № 1292/20-вх від 27.02.2020 року, відповідно до якого просив суд відкласти розгляд справи.
Директор Приватного акціонерного товариства Насінневе - Сокол О. В. також направив на адресу суду клопотанням, яке було зареєстроване за вхідним № 1161/20-вх від 25.02.2020 року, відповідно до якого просив суд відкласти розгляд справи на іншу дату, у зв`язку із неможливістю забезпечити явку свого представника в судове засіданні через зайнятість в іншому судовому процесів.
Крім того, в матеріалах справи відсутні відомості про належне вручення відповідачу - Соборному відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області повідомлення про дату, час і місце проведення підготовчогосудового засідання.
Отже, всебічно, повно та об`єктивно з`ясувавши обставини справи та всі фактичні данні, які мають значення для вирішення питання про проведення підготовчого судового засідання або про його відкладення, перевіривши їх доказами, безпосередньо дослідженими у судовому засіданні, що відповідають вимогам закону про їх належність, допустимість, достовірність та достатність, а саме: дослідивши матеріали справи, що містять наявні в ній письмові докази, - суд вважає, що підготовче судове засідання слід відкласти з наступних підстав.
Частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, яка відповідно до статті 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
За правилом частини 2 статті 258 Цивільного процесуального кодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу ІІІ Цивільного процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених зазначеним цивільним процесуальним кодифікованим законом України.
Пункт 1 частини 2 статті 198 Цивільного процесуального кодексуУкраїни зобов`язує суд відкласти підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, встановлених частиною 2 статті 223 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини 2 та частини 9 статті 223, а також частини 1 статті 240 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим кодексом строку з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу.
Крім того, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними (пункту 2 частини 2 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України) .
При цьому частина 3 статті 240 Цивільного процесуального кодексу України зобов`язує суд повідомити про відкладення розгляду справи й місце, дату і час нового судового засідання учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні під розписку, а тих, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі - в порядку, визначеному цим Кодексом.
За таких обставин, беручи до уваги той факт, що жоден з учасників справи до зали судових засідань не з`явився та враховуючи заявлені клопотання про відкладення підготовчого судового засідання, його проведення в судовому засіданні слід відкласти в межах строку, встановленого Цивільним процесуальним кодексом України, повідомивши їх про дату, час і місце нового підготовчогосудового засідання судовою повісткою про виклик.
Вирішуючи питання про спосіб здійснення повідомлення учасників справи про наступну дату, час і місце проведення підготовчогосудового засідання, суд, перш за все, виходить з часу перебування справи у стадії підготовчого судового засідання, максимальний строк якого спливає у березні 2020 року, й вважає за необхідне та можливе застосувати приписи абзацу 2 частини 6 та частини 9 статті 128 Цивільного процесуального кодифікованого закону України щодо можливості виклику учасників справи у випадках термінової необхідності телефонограмою, електронною поштою та шляхом вручення представнику позивача за його згодою та проханням судових повісток для вручення відповідним учасникам під розписку.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, судом, відповідно до частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексуУкраїни, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись статтями 3, 18, 23, 34, 76 - 80, 89, 128 - 131, 189, 196, частиною 1 статті 197, статтями 211, 213 - 214, 223, 240, пунктом 1 частини 1 та частиною 2 статті 258, статтями 259 - 260, частиною 2 статті 261, частинами 5 та 11 статті 272, частиною 2 статті 352 та частиною 2 статті 353 Цивільного процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Відкласти проведення підготовчого судового засідання у цивільній справі з єдиним унікальним № 631/1311/19 (провадження № 2/631/388/20) за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Насінневе , Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про зняття арешту з майна, що розглядається за правилами загального позовного провадження, в межах строку, встановленого Цивільним процесуальним кодексом України.
Нове підготовче судове засідання у справі призначити на 12 березня 2020 року о 12 годині 40 хвилин та провести у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Нововодолазького районного суду Харківської області, розташованого за адресом: вулиця 40 років Перемоги, будинок № 1, селище міського типу Нова Водолага Нововодолазького району Харківської області.
Про відкладення підготовчого судового засідання, а також про дату, час і місце нового судового засідання в межах підготовчого провадження повідомити всіх учасників справи, які не були присутніми у цьому судовому засідання, за правилами та в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України, шляхом надсилання судової повістки про виклик за допомогою поштових та електронних засобів зв`язку, а також телефонограми й надання примірника такої повістки представнику позивача за його згодою для вручення позивачу та представникам відповідачів.
Роз`яснити учасникам справи, що їх неявка у підготовче судове засідання за умови належного повідомлення про його дату, час і місце, не перешкоджає проведенню засідання на підставі наявних у ній даних чи доказів, крім випадків, визначених статтею 223 Цивільного процесуального кодексу України.
Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до частини 3 статті 131 Цивільного процесуального кодексу України, зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Крім того, роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно із приписами частини 1 та 2 статті 131 Цивільного процесуального кодексу України, вони зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження), місцезнаходження, а також про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти або іншої аналогічної інформації під час провадження справи. У разі відсутності такої заяви судова повістка надсилається їм на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться. Вказане положення закону застосовуються також у разі відсутності заяви про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти, які учасник судового процесу повідомив суду.
Повідомити учасників справи, що інформацію щодо її розгляду, вони можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою сторінки: http://nv.hr.court.gov.ua .
Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня її складення.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала, що набрала законної сили, обов`язкова для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання ухвали є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Суддя: Т. М. Трояновська
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2020 |
Оприлюднено | 28.02.2020 |
Номер документу | 87888921 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Трояновська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні