Справа №: 398/322/20
провадження №: 1-кп/398/250/20
УХВАЛА
"27" лютого 2020 р. колегія суддів Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
з участю секретаря судового засідання: ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
потерпілої ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 та його захисника адвоката ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019120070002352 від 11 жовтня 2019 року за обвинуваченням
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Олександрія Кіровоградської області, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, неодруженого, не маючого на утриманні малолітніх чи неповнолітніх дітей, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 11 вересня 2019 року Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч. 1 ст. 121 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком на 3 (три) роки,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України
В С Т А Н О В И Л А:
До суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 314 КПК України після отримання обвинувального акта суд призначив підготовче судове засідання.
В підготовчому судовому засіданні прокурор просив призначити дане кримінальне провадження до судового розгляду у відкритому судовому засіданні за участю прокурора, потерпілої, обвинуваченого та його захисника. Крім того, заявив клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, посилаючись на те, що на теперішній час не існують ризики, зазначені у ст. 177 КПК України, а саме: обвинувачений може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілу та свідків у цьому кримінальному провадженні, а також вчинити інше кримінальне правопорушення.
Потерпіла ОСОБА_6 теж вважала за можливе призначити дане кримінальне провадження до судового розгляду та підтримала клопотання прокурора про обрання обвинуваченому ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Обвинувачений ОСОБА_7 та його захисник теж вважали за можливе призначити дане кримінальне провадження до судового розгляду та не заперечували проти задоволення клопотання прокурора щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали обвинувального акту, колегія суддів вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.
Обвинувальний акт складено відповідно до вимог КПК України. Підстав для закриття провадження згідно зі ст. 284 КПК України не вбачається, підстав для повернення обвинувального акту прокурору та підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено, проти відкритого судового розгляду кримінального провадження учасники підготовчого засідання не заперечували.
Щодо клопотання прокурора про обрання обвинуваченому ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з ч. 3 ст.315КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання ризикам, передбаченим частиною першою цієї статті.
Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу (ч. 1 ст. 183 КПК України).
Пунктом 5частини 2статті 183КПК Українипередбачено,що запобіжнийзахід увиді триманняпід вартоюможе бутизастосований до раніше судимої особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.
Судом встановлено, що обвинувачений офіційно не працює, не одружений, на утримані малолітніх та неповнолітніх осіб не має. Раніше судимий за вчинення тяжкого злочину, судимість за який не знята та не погашена у встановленому законом порядку.
ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, яке є особливо тяжким злочином, за який передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк від семи до п`ятнадцяти років, а тому усвідомлюючи ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченою кримінального правопорушення та суворість можливого покарання, існує ризик того, що обвинувачений буде переховуватися від суду та без перешкод залишить своє місце проживання, чим буде перешкоджати кримінальному провадженню.
Оскільки, ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні злочину із застосування насильства небезпечного для життя та здоров`я особи, то існує ризик того, що він буде незаконно впливати на свідків та потерпілу, які ще не допитані судом, з метою уникнення кримінальної відповідальності.
У обвинуваченого відсутнє законне джерело одержання доходу чи/або заробітної плати. ОСОБА_7 раніше судимий за вчинення тяжкого злочину, має не зняту та не погашену в установленому законом порядку судимість. Зазначені обставини в сукупності дають обґрунтовані підстави вважати, що існує ризик вчинення обвинуваченим інших кримінальних правопорушень.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що прокурором доведено наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: обвинувачений може переховуватись від суду, незаконно впливати на свідків та потерпілу у цьому кримінальному провадженні, а також вчинити інше кримінальне правопорушення.
Взявши до уваги дані,що характеризуютьособу ОСОБА_7 ,який будучираніше судимимза вчиненнятяжкого злочину,знову обвинувачуєтьсяу вчиненніособливо тяжкогозлочину,вчиненого іззастосуванням насильства,що спричинилосмерть потерпілого,покарання,що загрожуєобвинуваченому,у разівизнання йоговинним увчиненні злочинупередбачає позбавленняволі,колегія суддіввважає,що відноснообвинуваченого неможе бутизастосовано більшм`який запобіжнийзахід,ніж тримання під вартою, через наявність ризиків, передбачених у пунктах 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
У даному конкретному випадку наявні реальні ознаки суспільного інтересу та необхідність забезпечення завдань кримінального провадження (ст. 2 КПК України), які не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважають принцип поваги до особистої свободи обвинуваченого.
У разі обрання ОСОБА_7 запобіжного заходу, не пов`язаного із триманням під вартою, вказане не забезпечить належного виконання останнім його процесуальних обов`язків і надасть йому змогу переховуватися від суду, незаконно впливати на свідків та потерпілу в цьому кримінальному провадженні або вчинити інше кримінальне правопорушення.
Зазначені обставини виправдовують тримання ОСОБА_7 під вартою та вказують на недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів до обвинуваченого для запобігання наведеним вище ризикам, на які вказав у клопотанні та в судовому засіданні прокурор.
Враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 КПК України,колегія суддівне визначаєрозмір заставиу кримінальномупроваджені,так яккримінальне правопорушення,у вчиненніякого обвинувачується ОСОБА_7 , вчиненоіз застосуваннямнасильства,що спричинилосмерть потерпілого (п. 1 ч. 4 ст. 183 КПК України).
Керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 196, 197, 314 316, 372 КПК України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А:
Призначити кримінальнепровадження,внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019120070002352 від 11 жовтня 2019 року за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області, на 11 год. 00 хв. 06 березня 2020 року (резервні дати судових засідань 07 квітня 2020 року о 13 год. 00 хв. та 20 травня 2020 року о 13 год. 00 хв.).
В судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_7 задовольнити.
Обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 60 днів, тобто з 27 лютого 2020 року до 26 квітня 2020 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87936979 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Москалик В. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Нерода Л. М.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні