У Х В А Л А
02 березня 2020 року
м.Київ
Справа № 1-12/2009
Провадження № 13-16зво20
Суддя Великої Палати Верховного Суду ОСОБА_1 , перевіривши заяву засудженого ОСОБА_2 про перегляд ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 08 грудня 2009 року щодо нього за виключними обставинами,
установив:
У заяві засуджений просить переглянути вищевказане судове рішення за виключними обставинами, якими вважає рішення Європейського суду з прав людини (далі-ЄСПЛ) у справі «Гелетей проти України» від 24 квітня 2018 року, постанову Великої Палати Верховного Суду від 06 лютого 2019 року (справа № 8105004, провадження № 13-49зво18). Вказує на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону (порушення його права на захист) під час касаційного перегляду Верховним Судом України вироку Апеляційного суду Хмельницької області від 03 серпня 2009 року.
Перевіривши заяву на відповідність вимогам ст. 462 Кримінального процесуального кодексу (далі КПК), приходжу до висновку про необхідність залишення заяви ОСОБА_2 без руху з огляду на таке.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст.459 КПК виключною обставиною визнається встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні даної справи судом.
Заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами з підстави, передбаченої п. 2 ч. 3 ст. 459 цього Кодексу, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 461 КПК може бути подано особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.
Заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами повинна відповідати вимогам до її форми та змісту, встановленим ч. 2 ст. 462 КПК, та містити, зокрема, обґрунтування з посиланням на обставини, що підтверджують наявність виключних обставин.
Обґрунтовуючи прохання про перегляд постановленого Верховним Судом України судового рішення з підстави, передбаченої п. 2 ч. 3 ст. 459 КПК, заявник посилається на рішення ЄСПЛ, проте, не вказує, чи констатовано у цьому рішенні порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні його справи судом.
Крім того, не зазначено у заяві норм КПК, якими обставини, встановлені у судовому рішенні Великої Палати Верховного Суду, визнаються виключними.
Зазначені недоліки заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами позбавляють можливості вирішити питання про відкриття провадження, і є підставою для залишення заяви без руху та надання заявникові строку для усунення цих недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 429, 462, 464 КПК,
ухвалив:
Заяву засудженого ОСОБА_2 про перегляд ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 08 грудня 2009 року щодо нього за виключними обставинами залишити без руху і встановити йому строк для усунення недоліків п`ятнадцять днів із дня отримання копії цієї ухвали.
У разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений строк, заяву буде повернуто заявнику з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Великої Палати
Верховного Суду ОСОБА_1
Суд | Велика палата Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87951311 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Велика палата Верховного Суду
Британчук Володимир Васильович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Суржок Анатолій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні