11/211
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
07.08.07 Справа№ 11/211
Суддя Сало І.А.
При секретарі судового засідання Легуцькому І.Б.
По справі:
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Райдуга”, м.Львів
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Княжий Дар”, м.Львів
Про стягнення 17980,00грн.
У відкритому судовому засіданні взяли участь представники:
Від позивача: Войцеховський - предст. згідно доручення
Від відповідача: не з”явився
Стороні, яка бере участь у справі, роз'яснено зміст ст.22 ГПК України, а саме її процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи.
Суть позову:
Розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Райдуга” про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю “Княжий Дар” 17980,00грн. боргу за отриманий товар.
Ухвалою господарського суду від 19.07.2007року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 07.08.2007року.
Від здійснення технічного запису судового процесу сторона відмовилась.
Відповідач в судове засідання не з»явився, хоча у встановленому ст.64 ГПК України порядку був повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлінення № 194082 від 23.07.2007року.
Відповідно до статті 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності відповідача, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.
В процесі розгляду справи суд встановив наступне:
17.05.2007року між сторонами було укладено договір купівлі-продажу № 17-05/7 предметом якого є поставка товару-сухофруктів в кількості, асортименті та по ціні вказаній в товарних накладних, які є невід”ємною частиною договору. Відповідач в свою чергу зобов”язався отримати товар та оплатити його вартість. Постачання товару здійснюється транспортом і за рахунок покупця-відповідача по справі.
В межах даного договору відповідачу були передані наступні товари:
- мак, вагою 500кг., на загальну вартість 8575,00грн. згідно видаткової накладної № РД-000640 від 22.05.2007року;
- чорнослив, вагою 500кг.., на загальну вартість 1330,00грн. згідно видаткової накладної № РД-000640 від 22.05.2007року;
- мак, вагою 500кг., на загальну вартість 8575,00грн. згідно видаткової накладної № РД-000683 від 01.06.2007року;
Загальна вартість поставленого товару становить 18480,00грн.
Внаслідок порушення відповідачем умов оплати, в результаті чого після часткової оплати відповідачем (сплатив 500,00грн.) заборгованість перед позивачем складає 17980,00грн., останній звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованої суми.
Згідно ст. 692 цивільного кодексу України покупець зобов”язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Пунктом 4.1 передбачено, що покупець зобов”язаний оплатити товар за ціною, встановленою у накладній з відстрочкою платежу 3 календарних дні безготівковим шляхом.
Таким чином, відповідач повинен був оплатити вартість товару
- до 25 травня 2007року включно-9905,00грн.;
- до 4 червня 2007року включно 8575,00грн.
Відповідно до ч.1 ст.263 Господарського кодексу України, господарсько-торгівельною діяльністю є діяльність, що здійснюється суб»єктами господарювання у сфері товарного обігу, спрямована на реалізацію продукції виробничо-технічного призначення і виробів народного споживання, а також допоміжна діяльність, яка забезпечує їх реалізацію шляхом надання відповідних послуг. Ч.1 ст. 264 зазначає, що матеріально-технічне постачання та збут продукції виробничо-технічного призначення і виробів народного споживання як власного так і придбаних у інших суб»єктів господарювання, здійснюється суб»єктами господарювання шляхом поставки, а у випадках, передбачених цим кодексом, також на основі договорів купівлі-продажу.
Здійснення поставки підтверджується накладними, копії яких долучено до матеріалів справи. Згідно приписів ч.1 ст. 665 ЦК України одна сторона (продавець) передає або зобов”язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов”язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму в розмірі, встановленому домовленістю, відповідно до ст. 632 ЦКУ. Моментом виконання обов”язку продавця передати товар покупцеві є видаткова накладна, яка є і доказом отримання останнім товару. Ст. 692 ЦК України покладає на покупця обов”язок оплатити товар після його прийняття. У разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплату товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами. Ціна товару вказана у видаткових накладних і становить 18480,00грн., з яких відповідачем станом на 16.07.2007року проплачено 500,00грн.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги підтвердженими матеріалами справи та такими, що відповівдають вимогам чинного законодавства України.
Відповідач при наданих йому правах та можливостях позов не заперечив, доказів оплати не представив.
Судові витрати слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Керуючись ст. ст. 49, 82-84, 116 ГПК України,
суд,-
в и р і ш и в :
Позов задоволити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Княжий Дар”, м.Львів, вул. Котляревського, 14/7 (код ЄДРПОУ 30650748) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Райдуга”, м.Львів, вул. Бузкова, 5 (код ЄДРПОУ 23968483) 17980,00грн. основного боргу, 179,80грн. держмита та 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.
Суддя
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2007 |
Оприлюднено | 30.08.2007 |
Номер документу | 879685 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні