ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 березня 2020 року м. Київ № 640/4353/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Громадської спілки "Громадський контроль та порядок" доДепартаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної архітектурно-будівельна інспекція, Міністерства культури України провизнання протиправними та скасування містобудівних умов та обмежень, дозволу на виконання будівельних робіт, рішення про погодження історико-містобудівного обґрунтування, ВСТАНОВИВ:
Громадська спілка "Громадський контроль та порядок" звернулась до суду з позовом про:
- визнання протиправними та скасування виданих Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва багатофункціонального комплексу (нове будівництво) за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 21 у Подільському районі вх. №16706/0/7-1-18 від 14.09.2018, затверджено Наказом Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської державної адміністрації від 27.09.2018 №978, видані Дочірньому підприємству з 100 % іноземною інвестицією "СоюзКонтракт Інвестмент";
- визнання протиправним та скасування виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією в квітні 2019 року Дочірньому підприємству з 100 % іноземною інвестицією "Союзконтракт Інвестмент" та Товариству з обмеженою відповідальністю "Житловий комплекс Ільїнський" дозвіл на виконання будівельних робіт на Об`єкті будівництва: Будівництво багатофункціонального комплексу; м. Київ, Подільський, вул. Набережно-Хрещатицька, 21;
- визнання протиправним та скасування рішення Міністерства культури України про погодження історико-містобудівного обґрунтування по Об`єкту будівництва: Будівництво багатофункціонального комплексу; м. Київ, Подільський, вул. Набережно-Хрещатицька, 21.
Відповідно до частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в позовній заяві зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) ; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб); відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти (пункт 2); зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5).
Згідно з частиною шостою статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Частиною четвертою статті 161 КАС України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як убачається зі змісту позовної заяви, представником позивача зазначених вимог не виконано: не зазначено інформацію про представника, що підписав позовну заяву відповідно до вимог частини шостої статті 160 КАС України; відповідачем визначено Державну архітектурно-будівельну інспекцію, водночас зазначено ідентифікаційний код Приватного підприємства "ДАБІ" - 25014138.
На обґрунтування правових підстав звернення до суду представником позивача зазначено звернення особи. До позовної заяви додано статут Громадської спілки "Громадський контроль та порядок". Відповідно до пункту 2.2.3 статуту Громадської спілки "мета (цілі) та завдання спілки - захист інтересів членів (учасників) громадської спілки в державних органах, в т.ч. в господарських і третейських судах, інших юрисдикційних органах, а також в інших організаціях як в Україні, так і за кордоном. Проте до позову не додано доказів того, що особа, яка зверталась до Громадської спілки є її членом. Зі змісту звернення вбачається, що особою не зазначено повної поштової адреси (відсутній номер квартири), що може значно утруднити з`ясування в особи вказаної обставини.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити:
позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам статті 160 КАС України в частині визначення відповідачів та чіткого обґрунтування змісту позовних вимог щодо кожного з них, а також інформації про представника, який підписав адміністративний позовну заяву відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України, із вказанням прізвища, ім`я та по батькові, місця проживання чи перебування, реєстраційного номеру облікової картки платника податків, засобів зв`язку;
письмові пояснення, докази щодо членства (участі) ОСОБА_1 . в Громадській спілці "Громадський контроль та порядок" або письмові пояснення щодо правових підстав звернення до суду.
Виправлену позовну заяву з додатками потрібно подати в кількості примірників для суду та відповідачів.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п`яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу п`ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя В.А. Донець
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 04.03.2020 |
Номер документу | 87989063 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Донець В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні