ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"03" березня 2020 р.Справа № 922/41/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавровой Л.С.
при секретарі судового засідання Пунтус Д.А.
розглянувши матеріали справи
за позовом ТОВ "Мелодія" м. Харків до ПП "Сіріус-Арт", м. Харків про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
В січні 2020 до господарського суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Мелодія" ( надалі - позивач) з позовом до Приватного підприємства "Сіріус-Арт" ( надалі - відповідач) та просить розірвати договір оренди нежитлового приміщення № 19/04/17 від 19.04.2017 зобов`язавши відповідача повернути приміщення відповідно до розділу 5 Договору, а саме передати нежитлове приміщення в належному стані не гіршому ніж на момент передачі його в оренду по акту прийому-передачі. Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.
08.01.20 господарський суд залишив позовну заяву без руху на підставі п.2.ч.1 ст.164 ГПК України, оскільки позивачем не в повному обсязі було сплачено судовий збір ( а.с.34-36)
16.01.20 позивач надав заяву про зменшення позовних вимог та просив суд розірвати договір оренди нежитлового приміщення за № 19/04/17 від 19.04.2017 та стягнути судові витрати ( а.с.42).
16.01.20 господарський суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання на 06.02.20 на 10: год.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує та вважає, що з травня 2019 ПП "Сіріус-АРТ" припинив оренду нежитлового приміщення за договором № 19/04/17 укладеного між позивачем та відповідачем . Акт приймання-передачі між сторонами на виконання умов вказаного договору не підписується у зв*язку з тим, що позивач ухиляється від вчинення відповідних дій. В обгрунтування своїх заперечень , відповідач надає своє звернення до Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ( вих.№ 46 від 24.04.19) та відповідь на вказане звернення , яким встановлено факт , що нежитлове приміщення що розташоване за адресою : м. Харків, майдан Павлівський ,10 літ"Б-3" підвал №№1 частково, 2,3,4 не використовується орендарем у зв*язку з відсутністю в даному приміщенні електропостачання та комунікацій з відключенням водопостачання та водовідведення. Також відповідачем по справі надано відзив на позов в якому ПП"Сіріус-АРТ" проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав викладених вище.
Судом встановлено, що у відповідності до договору оренди нежитлового приміщення що розташоване за адресою : м. Харків, майдан Павлівський ,10 літ"Б-3" підвал №№1 частково, 2,3,4 , строк користування об*єктом припиняється з дати підписання акту приймання-передачі і триває до 24 березня 2020 року ( п. 2.2 договору).
Вищевказане майно фактично було передано відповідачу в орендне користування за актом прийому-передачі від 21.04.2017 ( а.с.61).
Враховуючи , що у відповідності до вимог п.5.1 та 5.2 вказаного договору, передача та повернення орендованих приміщень здійснюється у присутності представників сторін , які підписують належним чином оформлений акт прийому-передачі приміщення. Також, сторони передбачили, що орендовані приміщення мають бути передані та прийняті в одноденний строк, шляхом підписання відповідного акту.
Однак, як зазначає позивач, всупереч вищенаведеній вимозі позивача, відповідач не виконав свого обов`язку з повернення орендованого майна після та не повернув відповідні приміщення .
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно зі ст. 759 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Договір найму укладається на строк, встановлений договором (ст. 763 Цивільного кодексу України).
Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору (ч. 1 ст. 631 Цивільного кодексу України).
Згідно з ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
За таких обставин, сторони вважають , що ними вжито всі необхідні дії спрямовані на повернення об`єкту оренди, проте кожна із сторін, ухилився від виконання свого обов`язку прийняти орендоване майна шляхом підписання акту приймання-передачі.
У даному випадку фактичне повернення орендованого майна залежить виключно від волевиявлення сторін і останніми не наведено об`єктивних обставин, які унеможливили звільнення орендованих приміщень.
При цьому, суд зазначає , що акти приймання-передачі лише фіксують вчинення сторонами правочину тих чи інших дій (є доказом їх вчинення у певний момент), однак, не породжують виникнення прав та обов`язків у сторін. Тобто, не підписання акту приймання-передачі майна не може бути належною підставою для орендаря продовжувати користуватись даним майном враховуючи, що договір припиняє свою дію 24.03.20.
Згідно ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи завдання підготовчого провадження, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст. ст. 169, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Зобов*язати ТОВ" Мелодія" ( код ЄДРПОУ 19468504) та Приватне підприємство "Сіріус-АРТ" ( код ЄДРПОУ 37365514) провести огляд нежитлового приміщення що розташоване за адресою : м. Харків, майдан Павлівський ,10 літ"Б-3" підвал №№1 частково, 2,3,4
Оформити первинний документ на повернення орендованого об`єкта в довільній формі з зазначенням :назва документа (форми); дата складання; назва підприємства, від імені якого складено документ; зміст й обсяг господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Бажано вказати кінцеві показники лічильників: водопостачання , газопостачання , електропостачання .
Тож, сторонам можна скористатися й самостійно розробленою формою акта приймання-передачі.
Об*кт оглянути "06" березня 2020 р. 0 12:00
Акт приймання-передачі орендованого майна надати до суду 11.03.20
Суддя Л.С. Лаврова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 87995962 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лаврова Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні