Справа № 567/254/20
УХВАЛА
04 березня 2020 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області в складі судді Назарук В.А., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Плосківської сільської ради Острозького району Рівненської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини
встановив:
в Острозький районний суд з позовом до Плосківської сільської ради Острозького району Рівненської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини звернулася ОСОБА_1 .
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В порушення п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, в позовній заяві відсутній виклад обставин із зазначенням доказів про обсяг всього спадкового майна після смерті спадкодавця ОСОБА_2 та його місця знаходження.
Відсутні відомості із зазначенням доказів про наявність чи відсутність заповітів складених від імені ОСОБА_2 .
Одночасно, вирішуючи питання про те, чи відповідає подана позовна заява вимогам закону, суд звертає увагу позивача на те, що без попереднього звернення особи до нотаріальної контори для оформлення права на спадщину та відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину, звернення до суду з даним позовом слід вважати передчасним.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що вона зверталася в нотаріальну контору і їй було повідомлено, що нею пропущено строк для прийняття спадщини, однак доказів що підтверджують вказані обставини позивач не зазначає.
Разом з тим, Главою 86 ЦК України, а також спеціальним законодавством, зокрема, Законом України "Про нотаріат" , підзаконними нормативними актами, визначено нотаріальний порядок оформлення права на спадщину, що відповідає встановленій законодавством сукупності функцій притаманній юрисдикційній діяльності судів та нотаріусів.
Згідно п.24 Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування , інформаційного листа від 16.05.2013 року №24-753/0/4-13 Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ , визначено, що суди відкривають провадження в справі про визначення додаткового строку для прийняття спадщини у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК ), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Лише у випадку неможливості оформлення права власності на спадщину в нотаріальному порядку, спадкоємець має право на судовий захист свого невизнаного, оспорюваного чи порушеного права. У разі якщо відсутність умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину не підтверджена належними доказами, а саме відмовою нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину, це може бути підставою для відмови у позові.
В порушення викладеного, позивачем не надано обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії в розумінні ст.49 Закону України Про нотаріат .
Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку що позовну заяву слід залишити безе руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: зазначення відомостей про обсяг всього спадкового майна після смерті ОСОБА_2 та його місцезнаходження; зазначення доказів про наявність чи відсутність заповітів складених від імені ОСОБА_2 ; зазначення доказів звернення позивача до нотаріуса про прийняття спадщини та надання постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України
постановив:
позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Плосківської сільської ради Острозького району Рівненської області (с.Плоске вул.Острозька,79 Острозького району Рівненської області), про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 05.03.2020 |
Номер документу | 88005129 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Острозький районний суд Рівненської області
Назарук В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні