Справа № 567/254/20
УХВАЛА
18 травня 2020 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючого судді - Назарук В.А.
при секретарі - Гічиновська Я.В.
за участю:
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Плосківської сільської ради Острозького району Рівненської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини
встановив:
Острозьким районним судом Рівненської області за правилами загального позовного провадження розглядається справа за позовом ОСОБА_1 до Плосківської сільської ради Острозького району Рівненської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини .
В підготовчому засіданні позивач підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в підготовче засідання не з`явився.
30.04.2020 відповідачем подано відзив на позовну заяву.
Положеннями ч. 1 ст.12 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Відповідно до ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні данні, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 84 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно подати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ст.81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмету спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим кодексом.
Оскільки для правильного вирішення справи можуть мати значення відомості зазначені в актовому записі про смерть ОСОБА_2 , суд приходить до висновку про необхідність їх витребування.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.197 ЦПК України, під час підготовчого засідання суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст.51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засіданя залучити до участі у ній співвідповідача.
Оскільки в підготвочому засіданні встановлено, що спадкоємцями за законом після смерті ОСОБА_2 , окрім ОСОБА_1 , є також її сестра ОСОБА_3 та мати ОСОБА_4 , а отже рішення у справі може вплинути на їх права та обов`язки, суд дійшов висновку про необхідність їх залучення до участі у справі в якості співвідповідачів.
На підставі викладеного, керуючись ст.53, 76, 84, 196-198 ЦПК України,
постановив:
продовжити підготовче засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Плосківської сільської ради Острозького району Рівненської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини 01 червня 2020 року о 09:00 год. в залі судових засідань Острозького районного суду Рівненської області.
Залучити до участі в справі в якості співвідповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Визначити співвідповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст.178 ЦПК України. У зазначений строк відповідачі мають надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідачі зобов`язані надіслати іншим учасникам справи.
Відповідно до частини 1 статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідачі мають право пред`явити зустрічний позов.
Визначити позивачу ОСОБА_1 семиденний строк з дня отримання відзиву співвідповідачів для подання відповіді на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Визначити відповідачам семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені ч.3-5 ст. 178 ЦПК України.
Про місце, дату і час підготовчого засідання повідомити учасників справи.
Витребувати від Острозького відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів): копію актового запису про смерть ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Витребувані докази надати суду в строк до 01.06.2020.
Роз`яснити, що відповідно до ч.7, 8 ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2020 |
Оприлюднено | 19.05.2020 |
Номер документу | 89271716 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Острозький районний суд Рівненської області
Назарук В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні