Ухвала
від 01.03.2020 по справі 686/1790/20
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/1790/20

Провадження № 1-кс/686/3113/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2020 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Хмельницький клопотання слідчого Першого слідчого відділу (Відділ з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Слідчого Управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 42019060000000060,

ВСТАНОВИВ:

02 березня 2020 року слідчий Першого слідчого відділу (Відділ з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Слідчого Управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .

В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що Слідчим Управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019060000000060, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.12.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України відносно групи осіб з ознаками організованості та з корумпованими зв`язками до складу якої входять керівники комерційних структур, службові особи державних підприємств лісової галузі, які мають статус правоохоронного органу та службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (реорганізовано, шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_3 ), члени вказаної групи за попередньою змовою між собою налагодили схему розкрадання державних лісових ресурсів на території лісових господарств Житомирської області, шляхом проведення незаконних порубок лісу, переробки деревини з подальшим експортування її за межі України.

В ході досудового розслідування встановлено, що було зареєстровано ряд підприємств, які активно оформлюють через себе експорт лісоматеріалів, такими підприємствами є ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ); ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ).

Суть схеми полягає в наступному: витрати підприємств складаються з витрат на закупівлю готових (порізаних) у фізичних осіб-підприємців пиломатеріалів, піддонів, дров колотих та деревного вугілля. При цьому фактично не показують виплат вказаним фізичним особам доходів, не звітують про забруднення навколишнього середовища, не подають будь якої іншої інформації. Прибуток при такій схемі може перевищувати 100% собівартості. Але користуючись нормою ст. 135.5 Податкового кодексу України, підприємства протягом року до податкових органів не звітують, а до подачі звітності припиняють діяльність.

Лісоматеріали з яких виробляється дана експортна продукція мають сумнівне або незаконне походження: тобто отримані за рахунок рубок без дозволів, санітарних рубок, а також пересортиці сировини при відпуску з лісгоспів під виглядом дров паливних або технологічної сировини, які відпускаються лісгоспами поза аукціонами, які передбачені для реалізації лісу - кругляку.

Для здійснення експорту вказаної вище лісо продукції, виготовленої з незаконно здобутої деревини, особи, які діють від імені вказаних вище СГД, вносять завідома недостовірні відомості до офіційних документів про походження деревини з метою отримання в ІНФОРМАЦІЯ_13 про походження лісо продукції та виготовлених з них лісоматеріалів та пиломатеріалів, такі сертифікати являються основними документами для проведення експортних операцій деревини та виробів з неї. Вказані сертифікати видаються вказаним вище СГД-експортерам на підставі підроблених документів посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_14 за грошову винагороду.

У свою чергу посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (реорганізовано, шляхом приєднання до ІНФОРМАЦІЯ_3 ), зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів, в супереч інтересам держави надають вказаним експортерам незаконні переваги, шляхом не проведення належного митного контролю при митному оформлені товарів, чим спричиняють збиток державі в особливо великих розмірах.

Згідно матеріалів оперативного підрозділу, а саме рапорту встановлено, що дозвільні документи для переміщення об`єктів регулювання через Державний кордон, які видавались протягом 2019 року: ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ); ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), а також документи, які стали підставою для видачі таких дозвільних документів, як докази у кримінальному провадженні, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .

З урахуванням викладеного, для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, предметів, речей та документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (за адресою АДРЕСА_1 ), з метою вилучення оригіналів дозвільних документів для переміщення об`єктів регулювання через Державний кордон, які видавались протягом 2019 року: ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ); ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), документів, які стали підставою для видачі таких дозвільних документів, а також документи, які стали підставою для включення вказаних суб`єктів господарської діяльності до загальнодержавного реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев`яного пакувального матеріалу.

Наведені факти маютьважливе значення для встановлення обставин вчинення даного кримінального правопорушення та його правильної кваліфікації та можуть бути використані в якості доказів. В інший спосіб встановити наведені факти не представляється можливим.

Вилучення оригіналів вказаних документів необхідно для подальшого проведення відповідних експертиз.

Слідчий в судове засідання не з`явився, проте зазначив, що просить розглянути клопотання за його відсутності та задовольнити його вимоги.

Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим наведено підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 163, 164 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Першого слідчого відділу (Відділ з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Слідчого Управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому ОСОБА_3 , задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчоїгрупи СлідчогоУправління Територіальногоуправління Державногобюро розслідуваньу м.Хмельницькому ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 натимчасовий доступдо речейта документів якіперебувають уволодінні ІНФОРМАЦІЯ_1 заадресою АДРЕСА_1 ,а саме:оригіналів дозвільних документів для переміщення об`єктів регулювання через Державний кордон, які видавались протягом 2019 року: ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ); ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), оригіналів документів, які стали підставою для видачі таких дозвільних документів, а також документи, які стали підставою для включення вказаних суб`єктів господарської діяльності до загальнодержавного реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев`яного пакувального матеріалу.

Службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити вищезазначені документи.

Ухвала діє по 02 квітня 2020 року.

Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Хмельницького

міськрайонного суду

Дата ухвалення рішення01.03.2020
Оприлюднено06.02.2023

Судовий реєстр по справі —686/1790/20

Ухвала від 06.03.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 06.03.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 06.03.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 13.02.2020

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Бондар В. В.

Ухвала від 13.02.2020

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Бондар В. В.

Ухвала від 13.02.2020

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Бондар В. В.

Ухвала від 07.02.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 07.02.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 05.02.2020

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Бондар В. В.

Ухвала від 23.01.2020

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні