Справа № 629/815/20
Провадження № 2/629/555/20
У Х В А Л А
про відкриття провадження у цивільній справі
06 березня 2020 року м. Лозова
Суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Смірнова Н.А., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
до ОСОБА_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3
про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3 , яка на день смерті мешкала за адресою: АДРЕСА_4 . Після її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 5,3113 гектарів, що розташована на території Садівської сільської ради Лозівського району Харківської області та житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_4 . Спадкоємцем після смерті матері є саме позивач. За життя ОСОБА_3 був складений заповіт на ім`я сина позивача ОСОБА_4 , яким вона заповідала все своє майно, де б воно таке не було та з чого б воно не складалося і, взагалі, все те, що буде їй належати на день смерті та на що вона за законом буде мати право, в тому числі на грошові кошти, що знаходяться на вкладах або рахунках у банківських (фінансових) установах, який посвідчено 18 грудня 2014 року секретарем Садівської сільської ради Лозівського району Харківської області і зареєстрований в реєстрі за № 75. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер. В шлюбі ОСОБА_5 не перебував, дітей не мав. Спадкоємцем першої черги після смерті сина є саме позивач. Як зазначила позивач у своєму позові, фактично спадок після смерті матері вона прийняла, так як піклувалася про неї, мешкала разом в житловому будинку з нею та на протязі останніх 10 років, купувала продукти харчування, ліки, готувала їжу, прала її речі. Крім цього, поховала її за свої кошти та кошти своєю доньки, розпоряджалася її особистими речами. Від прийняття спадщини вона не відмовлялася, заяв про це не писала. Вважала, що зможе отримати спадкові документи на земельну ділянку та житловий будинок в зручний для себе час, але коли виникла така потреба,у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено нотаріусом із-за пропуску строку для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадку. Вказала, що нею ненавмисно було пропущено строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки фактично спадок вона прийняла, а також те, що вона має пенсійний вік, поганий стан здоров`я та труднощі матеріального характеру. В зв`язку з чим просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Крім того позивач просить витребувати у державного нотаріуса Первомайської державної нотаріальної контори Харківської області, в.о. державного нотаріуса Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області інформацію щодо відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дана позовна заява подана з додержанням вимог статей 175,177 ЦПК України та повинна розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 84, 175, 177, 187, ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини .
Призначити підготовче судове засідання на 27 березня 2020 року о 08-10 годині в залі Лозівського міськрайонного суду Харківської області.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Зобов`язати ОСОБА_6 , державного нотаріуса Первомайської державної нотаріальної контори Харківської області, в.о. державного нотаріуса Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області направити на адресу суду належним чином завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка на день смерті проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .
Роз`яснити, що відповідно до ч. 7-9 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 148 ЦПК України за невиконання ухвали з відповідальної особи може бути стягнуто штраф в дохід державного бюджету у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також неподання доказів, у тому числі із причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-адресі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: court.gov.ua/fair/sud2025/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам .
Ухвала може бути оскаржена лише в частині не дотримання підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги враховуючи п.п. 15.5. п. 15 Розділу 13 Перехідні положення ЦПК України, до Харківського апеляційного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.А. Смірнова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2020 |
Оприлюднено | 10.03.2020 |
Номер документу | 88070832 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Смірнова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні