Справа 629/815/20
Провадження № 2/629/555/20
У Х В А Л А
27 березня 2020 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Смірнової Н.А., за участю секретаря Андрієнко С.А., розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Лозова, Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3 , яка на день смерті мешкала за адресою: АДРЕСА_1 . Після її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 5,3113 гектарів, що розташована на території Садівської сільської ради Лозівського району Харківської області та житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Спадкоємцем після смерті матері є саме позивач. За життя ОСОБА_3 був складений заповіт на ім`я сина позивача ОСОБА_4 , яким вона заповідала все своє майно, де б воно таке не було та з чого б воно не складалося і, взагалі, все те, що буде їй належати на день смерті та на що вона за законом буде мати право, в тому числі на грошові кошти, що знаходяться на вкладах або рахунках у банківських (фінансових) установах, який посвідчено 18 грудня 2014 року секретарем Садівської сільської ради Лозівського району Харківської області і зареєстрований в реєстрі за № 75. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер. В шлюбі ОСОБА_5 не перебував, дітей не мав. Спадкоємцем першої черги після смерті сина є саме позивач. Як зазначила позивач у своєму позові, фактично спадок після смерті матері вона прийняла, так як піклувалася про неї, мешкала разом в житловому будинку з нею та на протязі останніх 10 років, купувала продукти харчування, ліки, готувала їжу, прала її речі. Крім цього, поховала її за свої кошти та кошти своєю доньки, розпоряджалася її особистими речами. Від прийняття спадщини вона не відмовлялася, заяв про це не писала. Вважала, що зможе отримати спадкові документи на земельну ділянку та житловий будинок в зручний для себе час, але коли виникла така потреба,у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено нотаріусом із-за пропуску строку для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадку. Вказала, що нею ненавмисно було пропущено строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки фактично спадок вона прийняла, а також те, що вона має пенсійний вік, поганий стан здоров`я та труднощі матеріального характеру. В зв`язку з чим просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 06.03.2020 року у цій справі було відкрито провадження та призначено її до розгляду в підготовчому судовому засіданні за участю сторін.
Відповідно до ч. 2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Позивач в судове засідання не з`явилася, але надала суду заяву в якій просила провести розгляд справи за її відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, але надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання усіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За умовами ст. 196 ЦПК України для виконання завдань підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче судове засідання.
У зв`язку з цим, під час проведення судового засідання у призначений по даній справі час, суд з врахування складності справи, її значення для сторін визначає необхідність проведення порядку її процесуального розгляду за правилами загального позовного провадження за відсутності учасників процесу із проведенням підготовчого судового засідання.
На виконання вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України судом було здійснено визначені у вказаній нормі дії, необхідні для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті шляхом розгляду та вирішення заявлених учасниками клопотань, долучення доказів.
За відсутності учасників процесу суд вважає за можливе роз`яснити учасникам процесу про можливість укладення між ними мирової угоди, подати докази, встановити строк для подачі відповіді на відзив та заперечень, встановити порядок з`ясування обставин справи і дослідження доказів.
При цьому, підстав для відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви у відповідності до вимог ст. 199 ЦПК України судом встановлено не було та учасники процесу таких клопотань не заявляли.
За результатами підготовчого судового засідання і у відповідності до ч. 2 ст. 200 ЦПК України суд вважає за можливе закрити підготовче провадження у цій справі та призначити справу до судового розгляду по суті.
В цей же час, суд вважає за необхідне надати учасникам процесу можливість подати заперечення проти позову завчасно, до визначеної нижче дати наступного судового засідання, а позивачу відзив на такі заперечення.
Керуючись ст.ст. 189, 196-200, 206, 258-260 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Закрити підготовче провадження у справі та призначити її до судового розгляду по суті в загальному позовному провадженні на 12 травня 2020 року о 08-00 годині в приміщенні Лозівського міськрайонного суду Харківської області за адресою: м. Лозова, Харківської області, вул. Ярослава Мудрого, 9, зал № 2.
Копії ухвали направити учасникам процесу, запропонувавши останнім подати протягом 15-ти днів з дня її отримання усі наявні у них докази, що стосуються предмету доказування, письмові заперечення чи відзив проти позову із доказами на їх підтвердження, а позивачу відповідь на відзив у той же строк.
Встановити порядок дослідження доказів: надання вступного слова учасникам справи, з`ясування обставин, на які учасники посилаються як на вимогу свої підстав та заперечень, дослідження письмових доказів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http:// court.gov.ua/fair/sud2025/.
У відповідності до вимог ст. 353 ЦПК України ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення на неї включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.А. Смірнова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2020 |
Оприлюднено | 30.03.2020 |
Номер документу | 88466974 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Смірнова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні