КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Апеляційне провадження № 22-ц/824/6242/2020 Доповідач - Ратнікова В.М.
У х в а л а
м. Київ Справа № 362/1708/14
10 березня 2020 року Київський апеляційний суд у складі судді Судової палати з розгляду цивільних справ Ратнікової В.М., розглянувши матеріали апеляційної скарги заявника ОСОБА_1 на ухвалу Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року, постановлену під головуванням судді Лебідь-Гавенко Г.М., у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Актив-Банк до ОСОБА_2 про визнання права власності на предмет іпотеки, -
в с т а н о в и в:
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року у задоволені заяви ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Актив-Банк до ОСОБА_2 про визнання права власності на предмет іпотеки відмовлено.
Не погоджуючись з такою ухвалою суду, 27 лютого 2020 року заявник ОСОБА_1 направив апеляційну скаргу до суду першої інстанції, в якій просить скасувати ухвалу Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року та прийняти нове рішення, яким задовольнити заяву про заміну сторони її правонаступником у повному обсязі.
Також в апеляційній скарзі просить про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року, посилаючись на те, що копія оскаржуваної ухвали була отримана ним поштою 12 лютого 2020 року.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши доводи клопотання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, приходжу до наступних висновків.
Так, статтею 354 ЦПК України встановлено, що апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення . Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвалу не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
З матеріалів справи вбачається, що 30 січня 2020 року була прийнята оскаржувана ухвала суду за відсутності учасників справи.
Відповідно до супровідного листа від 04.02.2020 року, копія оскаржуваної ухвали була надіслана судом ОСОБА_1 .
Відповідно до копії конверта, яку надає апелянт у додатках до апеляційної скарги, оскаржувана ухвала була отримана 12 лютого 2020 року.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції було подано 27 лютого 2020 року, тобто в межах визначеного статтею 354 ЦПК України п`ятнадцятиденного строку з моменту, коли апелянт отримав її копію.
Враховуючи все викладене, варто зробити висновок, що доводи апелянта про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції є обґрунтованими, узгоджуються з матеріалами справи і можуть бути прийняті до уваги.
Стаття 129 Конституції України закріпила, що забезпечення апеляційного та, у визначених законом випадках, касаційного оскарження рішення суду є однією з основних засад судочинства (пункт 8 частини третьої статті 129 Конституції України).
За таких обставин, з метою забезпечення дотримання закріпленого в законодавстві принципу апеляційного оскарження судового рішення, вважаю за необхідне поновити апелянту процесуальний строк на подачу апеляційної скарги на ухвалу Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року, оскільки він пропущений з поважних причин.
За формою та змістом апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
Апеляційна скарга подана особою, яка має право на апеляційне оскарження.
Керуючись ст. 354, 356, 359 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Поновити заявнику ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року.
Відкрити апеляційне провадження в цивільній справі за апеляційною скаргою заявника ОСОБА_1 на ухвалу Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30 січня 2020 року, постановлену під головуванням судді Лебідь-Гавенко Г.М., у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Актив-Банк до ОСОБА_2 про визнання права власності на предмет іпотеки.
Встановити учасникам справи строк на подання відзиву на апеляційну скаргу до 23 березня 2020 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Суддя:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2020 |
Оприлюднено | 12.03.2020 |
Номер документу | 88137521 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Ратнікова Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні