Ухвала
від 16.03.2020 по справі 910/1627/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

16.03.2020Справа № 910/1627/20

Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Мейнфрейт Україна"

(02002, м. Київ, вул. Є.Сверстюка, буд. 11; ідентифікаційний код: 38308415)

до 1) ОСОБА_1

( АДРЕСА_1 )

2) Приватного нотаріуса Незнайка Євгена Вікторовича

( АДРЕСА_2 )

про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі та скасування державної реєстрації змін складу учасників

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Мейнфрейт Україна" (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач-1), Приватного нотаріуса Незнайка Євгена Вікторовича (далі - відповідач-2) про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі від 09.11.2016, укладеного між позивачем і відповідачем-1 та скасування реєстраційної дії, проведеної 14.11.2016 відповідачем-2, про державну реєстрацію змін до установчих документів та змін до складу засновників ТОВ "Укртранс Інвест" (номер запису 10741050006057014).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що невідомими особами було підроблено протокол загальних зборів учасників ТОВ "Мейнфрейт Україна" № 7/5-1 від 07.11.2016, яким надано дозвіл директору позивача придбати частку у статутному капіталі ТОВ "Укртранс Інвест", було підроблено договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "Укртранс Інвест" від 09.11.2016, за яким позивач нібито придбав у відповідача-1 частку статутного капіталу ТОВ "Укртранс Інвест", що становить 98%, а також підписи директора позивача у статуті (в новій редакції) ТОВ "Укртранс Інвест" та у протоколі загальних зборів учасників ТОВ "Укртранс Інвест" № 09.11.12 від 09.11.2016 про затвердження нового складу учасників вказаного товариства, відтак позивач вважає, що набуття позивачем корпоративних прав ТОВ "Укртранс Інвест" відбулося поза волею позивача, всупереч встановленому законом порядку та порушує прав і законні інтереси позивача.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, відповідачем-1 у цій справі є фізична особа, що не є підприємцем - ОСОБА_2 (громадянин Республіки Молдова), адресу якого позивачем зазначено: АДРЕСА_1 .

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.02.2020, на підставі частини 6 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, постановлено звернутися до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради із запитом щодо доступу до персональних даних фізичної особи ОСОБА_1 (посвідка про постійне місце проживання: НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - не відомо) та зобов`язано Виконавчий комітет Миколаївської міської ради надати інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_1 (посвідка про постійне місце проживання: НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - не відомо).

10.03.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Виконавчого комітету Миколаївської міської ради, у відповідь на запит суду від 10.02.2020, надійшов лист № 1195/020201-40/14/20 від 28.02.2020, в якому зазначається про те, що станом на 19.02.2020 в реєстрі територіальної громади міста Миколаєва відсутні відомості про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 .

Згідно з ч. 10 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

З огляду на викладене, оскільки позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

За приписами ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).

Враховуючи предмет позову в даній справі, з метою дотримання основних засад господарського судочинства, забезпечення дійсного вирішення правового спору між сторонами, суд дійшов висновку про те, що справа № 910/1627/20 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити учасникам справи строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.

При цьому, на виконання приписів ч. 10 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, суд здійснюватиме виклик відповідача-1 - ОСОБА_1 шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Одночасно, суд звертає увагу, що відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідач-1 ( ОСОБА_2 ) є одним із засновників та керівником ТОВ "Укртранс Інвест", адресою відповідача-1 ( ОСОБА_1 ) є АДРЕСА_1 .

Відомості, зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до ч. 1 ст. 7 та ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", є достовірними.

Судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Враховуючи наведене, суд зазначає, що відповідач-1 не позбавлений права та можливості ознайомлюватись з процесуальними документами по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Згідно з ч. 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

З огляду на викладене, оскільки предметом спору є визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "Укртранс Інвест" від 09.11.2016 та скасування реєстраційної дії, проведеної 14.11.2016 відповідачем-2, про державну реєстрацію змін до установчих документів та змін до складу засновників ТОВ "Укртранс Інвест" (номер запису 10741050006057014), рішення у цій справі може вплинути на права і обов`язки ТОВ "Укртранс Інвест", у зв`язку з чим суд, на підставі частини 2 статті 50 ГПК України, дійшов висновку про необхідність залучення ТОВ "Укртранс Інвест" до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача-1.

Разом з позовною заявою позивачем подано до суду клопотання про витребування доказів у Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, а саме оригіналу договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранс Інвест" від 09.11.2016, укладеного між позивачем і відповідачем-1, який знаходиться у реєстраційній справі ТОВ "Укртранс Інвест" (ідентифікаційний код 40120972).

Відповідно до частин 1, 2 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Згідно з п. 10 ч. 4 ст. 17 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (в редакції станом на дату укладення спірного договору) для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною п`ятою цієї статті, подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов`язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.

Відповідно до частин 1 - 3 статті 30 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ здійснюється в порядку, визначеному законом. Суб`єкт державної реєстрації, у якого зберігається реєстраційна справа, зобов`язаний зробити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи, у паперовій та електронній формі у разі їх відсутності в Єдиному державному реєстрі. Копії документів у паперовій формі повинні бути пронумеровані, прошиті та завірені печаткою. До реєстраційної справи долучаються копія судового рішення про витребування документів, супровідний лист або документ, яким суд уповноважив особу на їх одержання, а також копія опису вилучених документів. Оригінали документів, вилучені з реєстраційної справи, надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання, і підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, у якого зберігаються реєстраційні справи, після проведення відповідних процесуальних дій.

З огляду на предмет та підстави заявленого позову, зважаючи на те, що в силу прямої вказівки закону витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ можливе лише за судовим рішенням, суд дійшов висновку задовольнити клопотання позивача та витребувати зазначений в ньому доказ.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 12, 50, 81, 120, 121, 176, 177, 178, 181, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 910/1627/20.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача-1 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Укртранс Інвест" (04107, м. Київ, вул. Багговутівська, буд. 17/21; ідентифікаційний код 40120972).

4. Зобов`язати позивача у строк протягом двох днів з дня вручення даної ухвали направити на адресу третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранс Інвест" копію позовної заяви з доданими до неї документами.

5. Підготовче засідання призначити на 15.04.20 о 14:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 12 .

6. Витребувати у Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації оригінал договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранс Інвест" від 09.11.2016, укладений між ОСОБА_3 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мейнфрейт Україна".

7. Витребуваний судом доказ необхідно подати у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, а за його відсутності - мотивовані пояснення з цього приводу.

8. Встановити відповідачам строк - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання суду , з дотриманням приписів статті 165 Господарського процесуального кодексу України: обґрунтованих письмових відзивів на позовну заяву, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; доказів їх направлення іншим учасникам справи.

Копії відзивів та доданих до них документів іншим учасникам справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду (ч. 5 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

9. Попередити відповідачів , що у разі ненадання відзивів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивами з об`єктивних причин, відповідачі повинні про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

10. Встановити позивачу строк - протягом 5 днів з дня отримання відзивів на позов (якщо такі будуть подані) для подання суду , з дотриманням приписів статті 166 Господарського процесуального кодексу України: відповіді на відзиви на позов та доказів їх направлення іншим учасникам справи.

11. Встановити відповідачам строк - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзиви для подання суду , з дотриманням приписів статті 167 Господарського процесуального кодексу України (якщо такі буде подано): заперечень щодо відповіді на відзиви та доказів їх направлення іншим учасникам справи.

12. Встановити третій особі строк - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання суду, з дотриманням приписів статті 168 Господарського процесуального кодексу України: пояснення щодо позову та доказів його направлення іншим учасникам справи.

13. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів, позов, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України, може бути залишений без розгляду.

14. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

15. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду у строк до закінчення підготовчого провадження з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст.170 Господарського процесуального кодексу України.

16. Звернути увагу учасників справи на положення статей 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

17. Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені у відповідності до вимог ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003).

18. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ та на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/ .

19. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку її функціонування.

20. Згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

21. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.В. Нечай

Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щоп`ятниці з 14:00 до 16:00 в приміщенні суду, каб. 35 за наявності завчасно поданого через канцелярію суду клопотання, в якому просимо зазначати дату та час, коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, документа, що посвідчує особу представника, оригіналу документа, що підтверджує його повноваження та належним чином засвідченої копії для залучення до матеріалів справи.

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.03.2020
Оприлюднено18.03.2020
Номер документу88242010
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1627/20

Рішення від 17.02.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 20.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 07.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 15.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 17.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 23.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 16.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні