Ухвала
від 17.03.2020 по справі 710/1492/19
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №710/1492/19

Номер провадження 2/710/50/20

УХВАЛА

про призначення експертизи

17.03.2020 м. Шпола

Шполянський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді - Побережної Н.П.,

за участі секретаря судового засідання - Харченко Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду клопотання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ частки співвласника із майна, що є у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно, та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виділ частки із нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

14.19.2019 до Шполянського районного суду надійшла дана позовна заява, в якій Позивач просить: виділити йому: Ѕ частину житлового будинку загальною площею 101, 2 кв. м., житловою площею 67,7 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та складається із об`єктів нерухомого майна: житлового будинку (літ. А); сараю-літньої кухні (літ. Б); погріба (літ. п/д); сараю-гаража (літ. В); колодязя (літ. К); Ѕ частину земельної ділянки з кадастровим номером 7125710100:02:001:0240, площею 0,095 га, призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати за ним право власності на утворений в результаті виділу житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , як на самостійний об`єкт права власності; визнати право власності на утворену в результаті поділу земельну ділянку призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 19.11.2019 відкрито провадження у справі, вирішено розгляд даної цивільної справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

21.12.2019 відповідач подав зустрічний позов про виділ частки із нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно, в якому просив виділити ОСОБА_2 частку із нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності та визнати право власності за ОСОБА_2 на відокремлене нерухоме майно в будинковолодінні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: кухню 5 площею 14,7 кв.м, топочну 6 площею 3,8 кв.м., кімнату 10 площею 17,9 кв.м, кімату 11 площею 20,5 кв.м, замурівку дверного входу з кімнати 11 в кімнату 8 покласти на позивача за зустрічним позовом, допоміжний вхід в будинок з боку кухні також залишити за позивачем за зустрічним позовом, залишити в спільному користуванні: тамбур 1 , туалет 2 , ванну 3 , коридор 4 , коридор 12 ; визнати право власності на Ѕ ідеальну частину земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в розмірі 0,0475га.

24.02.2020 ухвалою Шполянсього районного суду Черкаської області було об`єднано в одне провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ частки співвласника із майна, що є у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно, та цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , зустрічна позовна заява про виділ частки із нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно.

Позивачем за первісним позовом по справі 08.01.2020 було подано письмову заяву про призначення судової будівельно - технічної, оціночно - будівельної та земельно - технічної експертизи.

Проведення будівельно - технічної, оціночно - будівельної та земельно - технічної експертизи доручити незалежному експерту ТОВ Контакт - сервіс (юридична адреса: 18000, м. Черкаси, вул. Кірова, 52/2) ОСОБА_3 .

Позивач до суду не з`явився надав письмову заяву про проведення підготовчого засідання без його участі, та просив розглянути раніше подану заяву про призначення експертизи у справі. Умови викладені в даній заяві підтримав повністю.

Відповідач до суду не з`явився надав письмову заяву про проведення судових засідань без його участі.

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до слідуючого.

У відповідності до вимог п.8 ч.1ст. 197 ЦПК України, у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.

Відповідно до ч.1ст. 103 ЦПК України, для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, а сторонами не надано відповідні висновки експертів із цих саме питань, суд призначає експертизу у справі.

Заслухавши думку учасників справи з приводу заявленого клопотання, дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки, для вирішення питань, пов`язаних з вирішенням даного спору необхідні знання спеціалістів, а тому по справі необхідно призначити судову будівельно - технічну, оціночно - будівельну, земельно - технічну експертизу.

Частиною 1 ст. 7 Закону України Про судову експертизу , судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом.

Статтею 7-1 Закону України Про судову експертизу , передбачено, що підставою проведення судової експертизи є відповідне судове рішення чи рішення органу досудового розслідування, або договір з експертом чи експертною установою - якщо експертиза проводиться на замовлення інших осіб.

Згідно ст. 10 Закону України Про судову експертизу , судовими експертами можуть бути особи, які мають необхідні знання для надання висновку з досліджуваних питань. Судовими експертами державних спеціалізованих установ можуть бути фахівці, які мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності.

До проведення судових експертиз, крім тих, що проводяться виключно державними спеціалізованими установами, можуть залучатися також судові експерти, які не є працівниками цих установ, за умови, що вони мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно з ч.7 ст. 15 Закону України Про судову експертизу , державні спеціалізовані установи, а також фахівці, що не є працівниками цих установ, зазначені у статті 7 цього Закону, виконують інші роботи на договірних засадах.

Підпунктом 1.2.2., п.1.2 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 №1950/5), передбачена Інженерно-технічна технічна експертиза: інженерно-транспортна (автотехнічна, транспортно-трасологічна, залізнично-транспортна); дорожньо-технічна; будівельно-технічна; оціночно-будівельна; земельно-технічна; оціночно-земельна; експертиза з питань землеустрою; пожежно-технічна; безпеки життєдіяльності; гірничотехнічна; інженерно-екологічна; електротехнічна; комп`ютерно-технічна; телекомунікаційна.

Згідно з п. п. 5.2. та 5.2.2 п.5 Розділу ІІ, Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 №1950/5), основними завданнями оціночно -будівельної експертизи є: визначення різних видів вартості поліпшень земельних ділянок (будівель та їх частин, споруд, передавальних пристроїв тощо); визначення відповідності виконаної оцінки нерухомого майна (поліпшень земельної ділянки) вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам. Основними завданнями будівельно-технічної експертизи є: визначення відповідності розробленої проектно-технічної та кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт та побудованих об`єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт, окремих елементів об`єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення, перевірка обсягів і вартості виконаних будівельних робіт та складеної первинної звітної документації з будівництва та їх відповідність проектно-кошторисній документації, вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення групи капітальності, категорії складності, ступеня вогнестійкості будівель і споруд та ступеня будівельної готовності незавершених будівництвом об`єктів; визначення технічного стану будівель, споруд та інженерних мереж, причин пошкоджень та руйнувань об`єктів та їх елементів; визначення вартості будівельних робіт, пов`язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо; визначення можливості та розробка варіантів розподілу (виділення частки; порядку користування) об`єктів нерухомого майна.

Згідно п.5.1.6 даних рекомендацій, для вирішення питань щодо визначення технічної можливості розподілу (виділу частки; визначення порядку користування) об`єктів нерухомого майна (житлових будинків, квартир, об`єктів комерційного та промислового призначення) та надання варіантів такого розподілу експерту необхідно надати правовстановлювальні документи на об`єкт нерухомості, дані щодо часток співвласників, документ про приймання в експлуатацію об`єкта, матеріали технічної інвентаризації, дані щодо фактичного використання нерухомого майна.

У разі якщо орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), вважає за необхідне врахувати при підготовці варіантів поділу пропозиції учасників судового процесу, то такі пропозиції повинні бути викладені в документі про призначення експертизи (залучення експерта).

Згідно 6.1 Розділу ІІ, Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 №1950/5, основними завданнями земельно-технічної експертизи є: визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо); визначення відповідності фактичного розташування будівель, споруд та інших об`єктів відносно меж земельних ділянок їх розташуванню у відповідній технічній документації; визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлювальних документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки; визначення можливості розподілу (порядку користування) земельними ділянками, розробка варіантів їх розподілу (порядку користування); визначення можливих варіантів підходу та проїзду до земельних ділянок, встановлення земельного сервітуту.

Згідно 6.1.3 даних рекомендацій, для вирішення питань земельно-технічної експертизи експерту необхідно надати оригінали або завірені якісні копії відповідної правовстановлювальної та технічної документації із землеустрою на земельну ділянку. У разі неможливості експертом самостійно виконати топографо-геодезичні роботи результати таких робіт повинні бути надані на дослідження органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта). Для вирішення питань щодо визначення технічної можливості розподілу (порядку користування) земельними ділянками та надання варіантів такого розподілу (порядку користування) експерту, крім зазначених документів, необхідно надати правовстановлювальні документи на об`єкти нерухомого майна (будівлі, споруди тощо), що розташовані на земельній ділянці, дані про користування співвласників цими об`єктами або їх частинами, дані про частки співвласників, матеріали технічної інвентаризації. У разі якщо орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), вважає за необхідне врахувати при підготовці варіантів розподілу пропозиції учасників судового процесу, такі пропозиції повинні бути викладені в документі про призначення експертизи (залучення експерта).

У зустрічному позові відповідач надав пропозицію щодо варіанту поділу майна, з якою позивач не погодився за даними відзиву на зустрічну позовну заяву.

Згідно ст.ст.12.13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

З врахуванням вимог п.5 ч.1ст. 252 ЦПК України та необхідності зупинення процесуальних строків розгляду справи, суд вважає за можливе зупинити провадження у справі до отримання висновку вказаної експертизи.

Керуючись, ст.ст. 7, 7-1, 10, 15 Закону України Про судову експертизу ст.ст. 12,1 3, 103, 104, 107, 108, ч. 4 ст. 139, 197, 252, 260, 261, п. 12, 14 ст. 353, ст. 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

По цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ частки співвласника із майна, що є у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно з майна, та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виділ частки із нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності та визнання права власності на відокремлене нерухоме майно, призначити судові: будвельно - технічну, оціночно - будівельну та земельно - технічну експертизи.

Проведення експертизи доручити незалежному експерту ТОВ Контакт - сервіс (юридична адреса: 18000, м. Черкаси, вул. Кірова, 52/2) ОСОБА_3 , та попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.

Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

На вирішення будівельно - технічної експертизи поставити питання:

які варіанти розподілу житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , можливо визначити відповідно до часток співвласників (1/2 :1/2) та вимог нормативно-правових актів?

На вирішення оціночно - будівельної експертизи поставити питання:

Яка ринкова вартість Ѕ частки житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 ?

На вирішення земельно - технічної експертизи поставити питання:

Які варіанти розподілу земельної ділянки з кадастровим номером 7125710100:02:001:0240, площею 0,095 га, призначеної для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , можливо визначити відповідно до часток співвласників (1/2:1/2) та вимог нормативно - правових актів?

Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адерсою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 виданий Шполянським РВ УМВС України, від 22.08.1996 року, інші відомості про особу суду не відомі.

Зобов`язати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адерсою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 виданий Шполянським РВ УМВС України, від 22.08.1996 року, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податку НОМЕР_3 , інші відомості про особу суду не відомі надати експертові доступ до нерухомого майна, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , відносно якого буде проводитися експертиза, а також надати експертові правовстановлювальні документи на об`єкти нерухомості, дані щодо часток співвласників, документ про приймання в експлуатацію об`єкта, матеріали технічної інвентаризації, дані щодо фактичного використання нерухомого майна, землевпорядну документацію на земельну ділянку.

В розпорядження експерта надати матеріали справи №710/1492/19.

Експертизу провести протягом 60 днів з дати отримання даної ухвали.

Провадження в цивільній справі зупинити на час проведення експертизи та до отримання висновку експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Н.П. Побережна

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення17.03.2020
Оприлюднено18.03.2020
Номер документу88254678
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —710/1492/19

Ухвала від 23.06.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 23.06.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 29.05.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 17.03.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 19.11.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні