Ухвала
від 23.03.2020 по справі 904/1540/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23.03.2020м. ДніпроСправа № 904/1540/20

Суддя Рудь І.А. , розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Експохім", м. Дніпро

до відповідача-1: Істерн Трайдінг Лімассол, Лімассол, Кіпр

відповідача-2: Комунального підприємства "Центр реєстрації та надання послуг" Нивотрудівської сільської ради, с. Нива Трудова Апостолівського району Дніпропетровської області

про витребування майна з чужого незаконного володіння та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно запису про реєстрацію права власності від 30.03.2019 № 30952876

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Експохім" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом від 17.03.2020 № б/н до відповідача-1 Істерн Трайдінг Лімассол та відповідача-2 Комунального підприємства "Центр реєстрації та надання послуг" Нивотрудівської сільської ради, в якому просить:

1) витребувати у Істерн Трайдінг Лімасол на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Експохім нерухоме майно за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Висоцького, будинок 3, а саме: Б-1 - будівля вартової № 2, літ. Е - навіс, літ. Е1 -навіс, літ. К - навіс, літ. Л - навіс, літ. М - навіс, літ. В - будівля гаражу (незав.), літ. Г - вбиральня, літ. Д - сарай (тимч.), літ. З - сервісний пункт (тимч.);

2) скасувати запис в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та в Реєстрі прав власності на нерухоме майно № 30952876 про реєстрацію права власності (реєстрація переходу права власності) від 30.03.2019 на підставі Акту приймання-передачі нерухомого майна № 04/03-19 від 04.03.2019 видавник Зубко Наталія Анатоліївна, Істерн Трайдінг Лімасол (причина відсутності коду ЄДРПОУ: особа не є резидентом України, країна реєстрації: Кіпр) та поновити право власності Товариства з обмеженою відповідальністю Експохім на підставі запису про право власності № 30927596, зробленого на підставі Акту приймання - передачі нерухомого майна № 2415, 2416 від 28.03.2019.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач-2 без наявних правових підстав та в порушення вимог чинного законодавства України незаконно здійснив державну реєстрацію припинення прав власності позивача на спірне нерухоме майно та державну реєстрацію такого права за відповідачем-1.

Дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом ч.2 ст.123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачуються 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За нормами ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2020 року у розмірі 2 102 гривні.

Відповідно до п. 2.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов`язаннях (у тому числі в зв`язку з вимогами, заснованими на приписах частини п`ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

При цьому, до позовних заяв немайнового характеру відносяться тільки ті, вимоги по яким не підлягають вартісній оцінці (п. 2.2 вказаної постанови).

У випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з п. 3 ст. 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру (п. 2.10. вказаної постанови).

Крім того, за нормами п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Таким чином, фактично позивачем подано позов, в якому значиться вимога майнового характеру (витребування майна з чужого незаконного володіння) та вимога немайнового характеру (скасування запису у реєстрах).

Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, позивачем не надано доказів на підтвердження вартості спірного нерухомого майна станом на час звернення із даним позовом до суду.

Водночас, господарський суд звертає увагу позивача, що за приписами ч. 2 ст. 6 закону України "Про судовий збір" у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.

Тому, з урахуванням вартості такого майна, яка зазначена у тексті позовної заяви та складає суму 201 075 грн. 00 коп., судовий збір, який підлягає оплаті за подання даного позову становить: 2 102 грн. 00 коп. (за немайнову вимогу) + 3 016 грн. 13 коп. (1,5 відсотки від вартості спірного майна, за майнову вимогу) = 5 118 грн. 13 коп.

В порушення вищевикладених вимог, позивачем до поданого позову не надано доказів сплати судового збору.

Водночас, клопотання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати в порядку ст. 8 Закону України "Про судовий збір" до матеріалів позовної заяви позивачем не надано.

Крім того, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно із ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

В порушення вказаних вимог позивачем не надано доказів направлення поданої позовної заяви від 17.03.2020 з додатками відповідачам.

За приписами ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Пунктом 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

В порушення цих вимог позивачем до позовної заяви не надані докази, на які він посилається у тесті позовної заяви, а саме: рішення третейського суду від 29.10.2009; постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2010 у справі № 2а-1669/10/0470; звіт про оцінку майна станом на 30.05.2017; договори купівлі-продажу будівель та споруд від 01.06.2017; договір про поділ нерухомого майна з реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна № 1259964412101 від 31.01.2018; акт приймання-передачі нерухомого майна від 04.03.2019 № 04/03-19; акт приймання-передачі нерухомого майна № 2415, 2416 від 28.03.2019.

Позовна заява також не містить інформації щодо наявності чи відсутності у позивача вищевказаних доказів.

Відповідно до приписів ч. 2, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу , який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

На підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, позивач додав до позову копії документів.

Пунктом 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

В порушення вимог наведеної норми процесуального закону позивач не зазначив в позові про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додані до позову.

Крім того, нормами п. п. 9, 10 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення вказаних вимог позивач не надав до позову попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат та підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

За нормами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Товариству з обмеженою відповідальністю "Експохім" протягом семи днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме надати до суду:

- докази сплати судового збору за вимогами немайнового та майнового характеру у сумі, розрахованої з урахуванням вартості спірного майна, - у разі наявності відомостей щодо такої вартості станом на час подання позову або у розмірі 5 118 грн. 13 коп. - у разі якщо такі відомості відсутні;

- докази направлення поданої позовної заяви від 17.03.2020 № б/н з додатками на адреси відповідачів;

- належним чином засвідчені копії наступних документів: рішення третейського суду від 29.10.2009; постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2010 у справі № 2а-1669/10/0470; звіт про оцінку майна станом на 30.05.2017; договори купівлі-продажу будівель та споруд від 01.06.2017; договір про поділ нерухомого майна з реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна № 1259964412101 від 31.01.2018; акт приймання-передачі нерухомого майна від 04.03.2019 № 04/03-19; акт приймання-передачі нерухомого майна № 2415, 2416 від 28.03.2019 або письмові пояснення щодо відсутності вказаних доказів у позивача;

- підтвердження наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- докази направлення відомостей, передбачених п. п. 8, 9, 10 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, та заяви про усунення недоліків позову з додатками на адреси відповідачів.

Докази усунення недоліків мають надійти до Господарського суду Дніпропетровської області не пізніше сьомого дня з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням строків поштового перебігу.

Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Експохім", що у разі не усунення всіх недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя І.А. Рудь

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення23.03.2020
Оприлюднено25.03.2020
Номер документу88358711
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/1540/20

Судовий наказ від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Судовий наказ від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 21.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Рішення від 10.12.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 03.11.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 23.03.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні