Справа № 645/1556/20
Провадження № 2/645/1150/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 березня 2020 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Ульяніч І.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог - ОСОБА_3 , Торгівельна фірма Полюс - Приватне підприємство про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, поділ майна подружжя та отримання грошової компенсації вартості частки у праві спільної сумісної власності подружжя,
ВСТАНОВИВ:
18.03.2020 р. до Фрунзенського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог - ОСОБА_3 , Торгівельна фірма Полюс - Приватне підприємство про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, поділ майна подружжя та отримання грошової компенсації вартості частки у праві спільної сумісної власності подружжя.
Відповідно до змісту позову, позивач просить визнати недійсним договір купівлі-продажу транспортного засобу, а також стягнути з відповідача - ОСОБА_2 на користь позивача грошову компенсацію вартості Ѕ частки автомобіля марки КІА модель СЕЕ' D, реєстраційний номер НОМЕР_1 в розмірі 54 863,12 грн., та стягнути судові витрати в розмірі 2781,60 грн..
Вказана позовна заява не відповідає вимогам ч.4 ст.177 ЦПК України, оскільки до позовної заяви не доданий документ, що підтверджує сплату судового збору.
Разом з позовом представником позивача - ОСОБА_4 надано суду клопотання про зменшення розміру судового збору або звільнення від сплати судового збору, посилаючись на той факт, що позивачка є матір`ю двох неповнолітніх дітей, що знаходяться на її утриманні, відповідач не надає допомоги, аліменти не сплачує.
Згідно з частини 1 статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у поряду, визначеному законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ст. 8 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011р. №3674-VI зі змінами, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Особа, яка заявляє клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
З огляду на те, що позивачем не надано суду належних та допустимих доказів щодо неможливості вчасно у передбачені законом строки сплатити судовий збір за подання позовної заяви, то відсутні підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, немайнового характеру - не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Позивач зазначила ціну позову 54 863,12 грн., позов має вимоги як немайного, так і майнового характеру, таким чином сума судового збору становить 1681, 60 грн. (за дві позовні вимоги по 840 гривень 80 копійок).
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 175, 185, 260 ЦПК України , ст. 8 Закону України Про судовий збір , суддя -
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 про зменьшення або звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог - ОСОБА_3 , Торгівельна фірма Полюс - Приватне підприємство про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, поділ майна подружжя та отримання грошової компенсації вартості частки у праві спільної сумісної власності подружжя.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду в установлений строк позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повний текст ухвали виготовлено 19.03.2020 року.
Суддя - І.В.Ульяніч
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2020 |
Оприлюднено | 27.03.2020 |
Номер документу | 88446147 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Ульяніч І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні