ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду по суті
26 березня 2020 року м. Київ № 640/48/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Арсірія Р.О., за участю секретаря судових засідань Шевченко М.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні справу
за позовом ОСОБА_1
до Державної служби якості освіти України
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області
про поновлення на роботі,-
прийняв до уваги таке:
ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовною заявою, в якій просить :
визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби якості освіти України № 06-01/59-Кт від 28 листопада 2019 року про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника управління Державної служби якості освіти у Донецькій області на підставі пункту 2 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу" у зв`язку із встановленою невідповідністю займаній посаді протягом строку випробування.
поновити ОСОБА_1 на роботі на посаді начальника управління Державної служби якості освіти у Донецькій області. Встановити Державній службі якості освіти України строк для поновлення ОСОБА_1 на роботі на посаді начальника управління Державної служби якості освіти у Донецькій області - протягом 3-х робочих днів з дати набрання рішенням суду законної сили.
стягнути з Державної служби якості освіти України (код за СДРИОУ 41896851) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) середню заробітну плату за час вимушеного прогулу, починаючи з 06 грудня 2019 року в розмірі 10 774,50 (Десять тисяч сімсот сімдесят чотири грн. 50 коп.).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.01.2020 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
У підготовчому судовому засіданні 04.02.2020 задоволено клопотання відповідача та залучено до участі у справі якості третьої особи Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області, у зв`язку з чим оголошено перерву.
У підготовче судове засідання 26.03.2020 прибув представник позивача та відповідача. Третя особа подала клопотання про оголошення перерви у підготовчому засіданні з причин не можливості забезпечити явку представника.
Крім того, представник відповідача подав клопотання про виключення з числа доказів наданої позивачем до матеріалів справи копії Протоколу №5 апаратної наради Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області. В обґрунтування поданого клопотання представник зазначив, що вказаний документ складений з порушенням вимог Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою кабінету Міністрів України №55 від 17.01.2018. Звернув увагу суду про відсутність вказаного доказу в Управлінні Державної служби якості освіти у Донецькій області.
По вказаним відповідачем обставинам, зокрема щодо відсутності вказаного протоколу №5 у розпорядженні третьої особи, представник позивача зазначив що не володіє такими відомостями, звернув увагу про засвідчення наданої копії адвокатом.
Суд поставив питання щодо доцільності викликати в якості свідків осіб, які складати спірний протокол №5 апаратної наради Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області.
У зв`язку з вказаним, представник позивача заявив про доцільність виклику осіб, які складали протокол №5 та допит їх в якості свідків задля встановлення істини з питання дійсності вказаного доказу.
Дослідивши матеріали справи, а також клопотання представника позивача про виклик свідків, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої та четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
Відповідно до статті 65 Кодексу адміністративного судочинства України, як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі.
Свідок викликається в судове засідання з ініціативи суду або учасників справи. Учасник справи, заявляючи клопотання про виклик свідка, повинен зазначити його ім`я, місце проживання (перебування), роботи чи служби та обставини, щодо яких він може дати показання.
Свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.
У разі неможливості прибуття до суду та участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції за викликом суду свідок зобов`язаний завчасно повідомити про це суд.
Свідок має право давати показання рідною мовою або мовою, якою він володіє, користуватися письмовими записами, відмовитися від давання показань у випадках, встановлених законом, а також на компенсацію витрат, пов`язаних із викликом до суду.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме наявної копії спірного Протоколу №5 апаратної наради Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області при складанні останнього були присутні:
ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
ОСОБА_6 урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, про виклик та допит в якості свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 .
Суд, у відповідності до статті 92 Кодексу адміністративного судочинства України попереджає свідків про кримінальну відповідальність за за відомо неправдиве показання, чи відмову давати показання на вимогу суду.
Крім того, в рамках підготовчого провадження суд вважає за необхідне зазначити таке.
Приписами статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до частин першої та другої статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Суддею проведено підготовчі дії, які необхідні для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті та які є достатніми для закриття підготовчого провадження і призначення судового засідання для розгляду справи.
Керуючись статтями 173, 91,92 183, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суд
У Х В А Л И В:
Закрити підготовче провадження та призначити справу №640/48/20 до судового розгляду по суті.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 27.04.2020 о 13:30 год. у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1, зал судового засідання №32.
Викликати у призначене на 27.04.2020 о 13:30 год. судове засідання для допиту в якості свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 .
Копію ухвали направити сторонам та третій особі для повідомлення осіб, викликаних в якості свідків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Арсірій
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(витяг)
Стаття 384. Завідомо неправдиве показання
1. Завідомо неправдиве показання свідка чи потерпілого або завідомо неправдивий висновок експерта під час провадження дізнання, досудового слідства, здійснення виконавчого провадження або проведення розслідування тимчасовою слідчою чи спеціальною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України або в суді, а також завідомо неправильний переклад, зроблений перекладачем у таких самих випадках, -
караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням у тяжкому чи особливо тяжкому злочині, або зі штучним створенням доказів обвинувачення чи захисту, а також вчинені з корисливих мотивів, -
караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п`яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п`яти років.
Стаття 385. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов`язків
1. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді або під час провадження досудового слідства, здійснення виконавчого провадження, розслідування тимчасовою слідчою чи спеціальною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України чи дізнання -
караються штрафом від п`ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
2. Не підлягає кримінальній відповідальності особа за відмову давати показання під час провадження дізнання, досудового слідства або в суді щодо себе, а також членів її сім`ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2020 |
Оприлюднено | 01.04.2020 |
Номер документу | 88526125 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Арсірій Р.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні