Ухвала
від 01.04.2020 по справі 540/716/19
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

01 квітня 2020 р.м.ОдесаСправа № 540/716/19

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Бойка А.В.,

суддів: Федусика А.Г,

Шевчук О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі клопотання представників сторін про відкладення розгляду справи № 540/716/19 за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16.12.2019 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні П`ятого апеляційного адміністративного суду перебуває справа № 540/716/19 за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16.12.2019 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, апеляційний розгляд якої призначений у відкритому судовому засіданні на 01.04.2020 року на 12 год. 00 хв.

31.03.2020 року від представника товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" надійшло клопотання, в якому останній зазначив, що позивача було зобов`язано надати додаткові письмові пояснення в строк до 25.03.2020 року, проте у зв`язку із карантинною ситуацією у країні, необхідні документи були отримані представником товариства лише 29.03.2020 року, через що було пропущено строк на подання пояснень. Представник позивача, посилаючись на рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 року, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, просить суд надати додатковий строк до 10.04.2020 року для підготовки письмових пояснень та відкласти розгляд справи на іншу дату.

01.04.2020 року від представника Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі також надійшло клопотання про відкладення розгляду справи № 540/716/19 у зв`язку із запровадженням загальнодержавного карантину.

Розглянувши заявлені клопотання про відкладення розгляду справи, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

У рішенні від 13.03.2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", розглянувши інформацію про епідемічну ситуацію у зв`язку з поширенням територією України та країн світу гострої респіраторної хвороби COVID-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Рада національної безпеки і оборони України відзначила, що за висновками Всесвітньої організації охорони здоров`я розповсюдження COVID-19 у країнах світу набуло статусу пандемії, епідемічна ситуація в Україні набула надзвичайно загрозливого характеру та з метою запобігання негативному розвитку епідемічної ситуації та забезпечення додержання статті 49 Конституції України Рада національної безпеки і оборони України вирішила про необхідність, зокрема, Кабінетом Міністрів України вжиття в установленому порядку заходів, перелік, який наведений у цьому рішенні.

Указом Президента України № 87/2020 від 13.03.2020 року наведене рішення Ради національної безпеки і оборони України введено в дію.

Пунктом 1 постанови від 11.03.2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року, Кабінетом Міністрів України установлено з 12 березня 2020 року на усій території України карантин.

Також, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації", з урахуванням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, висновків Всесвітньої організації охорони здоров`я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією, з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України, установлено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року.

Листом Ради суддів України від 16.03.2020 року № 9рс-186/20, враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", а також з метою убезпечення населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних хвороб, рекомендовано на період з 16.03.2020 року по 03.04.2020 року встановити особливий режим роботи судів України, зокрема, роз`яснити громадянами можливість відкладення розгляду справи у зв`язку з карантинними заходами, обмежити допуск у судові засідання та приміщення суду осіб з ознаками респіраторних захворювань, зменшити кількість судових засідань, що призначаються для розгляду протягом робочого дня.

Крім того, Вища рада правосуддя 27.03.2020 року надала судам, зокрема, такі рекомендації: безперервно здійснювати судочинство у невідкладних справах, які визначені процесуальними кодексами та судами (суддями), з дотриманням балансу між правом на безпечне довкілля для суддів, сторін у справах та правом доступу до правосуддя, а також довести до відома учасників судових процесів можливість відкладення розгляду справ у зв`язку із карантинними заходами.

Згідно ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до ч. 3 ст. 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

У відповідності до ч. 1 ст. 313 КАС України суд апеляційної інстанції відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання учасника справи, стосовно якого немає відомостей про вручення йому судової повістки, або за його клопотанням, коли повідомлені ним причини неявки буде визнано судом поважними.

Згідно ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом.

На підставі наведеного вище колегія суддів приходить до висновку, що повідомлені сторонами по справі причини неявки є поважними, як і причина неможливості товариством з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" у встановлений судом строк подати до суду додаткові письмові пояснення.

З огляду на викладене колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" про надання додаткового строку до 10.04.2020 року для підготовки письмових пояснень, а також задовольнити заявлені сторонами по справі клопотання про відкладення розгляду справи та відкласти розгляд справи на 15.04.2020 року.

Керуючись ст.ст. 44, 241, 243, 248, 311, 313, 321, 325, 328 КАС України суд, -

У Х В А Л И В:

Задовольнити клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" про надання додаткового строку до 10 квітня 2020 року для підготовки письмових пояснень.

Продовжити товариству з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" строк для подання письмових пояснень по справі № 540/716/19 до 10 квітня 2020 року.

Задовольнити клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" та Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про відкладення розгляду справи № 540/716/19 на іншу дату.

Відкласти розгляд справи № 540/716/19 за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 16.12.2019 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Акцент Логістик" до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень на 15 квітня 2020 року на 12 год. 00 хв.

Про дату, час та місце розгляду справи повідомити учасників справи.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: А.В. Бойко

Суддя: А.Г. Федусик

Суддя: О.А. Шевчук

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.04.2020
Оприлюднено03.04.2020
Номер документу88549773
СудочинствоАдміністративне